- Учителю
- Урок по казахскому языку ' Ол не істейді?' 2 класс
Урок по казахскому языку ' Ол не істейді?' 2 класс
Сабақтың тақырыбы: Ол не істейді?
Сабақтың мақсаты:
1.Оқушыларды берілген сұрақты дұрыс түсініп тірек сызба арқылы қатысымдық тұрғыдан іс-әрекетті сипаттауға үйрету.
2.Өтілген тірек сызбаны сөздерді, сөз тіркестерді,сөйлемдерді, әр түрлі тәсілдермен көптеп қайталай отырып тілдерін дамыту.
3.Этикалық нормаларды сақтап сәйлесуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа сабақ.
Көрнекілік: Ол не істеді?-тірек сигнал кестесі, қималар, суреттер.
Сабақ барысы:
1.Үйымдастыру, сәлемдесу. Үй жұмысын тексеру.
2.Тіл жаттықтыру жаттығулары:
Кәне, д.стар, т..рмаңдар!
Б..збен б..рге ойнаңдар:
Жүзге дейін санайық!
Жылдам оқ..п, жазайық!
Ән айтайық, би билеп,
Бірге с..рет салайық!
тақпақты жеке, жүппен айтады.Сұраққа жауап алмасу.Тақпақтағы іс- әрекетті теріп айтып орысшаға аударыңыз.
3. Жаңа сабаққа кіріспе. Сөздік жұмысы:
көр-смотри
Теп -пинай
Жаса-делай
Тарт-играй
Айт-говори
Сал-положи,рисуй
Не істейді? -что будет делать?
1.Қандай сөздер жуан айтылады ?(-йды,- ады) жалғанады
2.Қандай сөздер жіңішке айтылады ?(-еді) жалғанады
Сызба бойынша сөз тіркестерін құрастырыңдар:
+сың
+мын Мысалы: Мен барамын.
+сыз
+ды
4.Жаңа сабақты «Ол не істейді?» тірек-сигнал кестесі бойынша түсіндіру
-Анар не істейді?
-Арлан не істейді?
-Сен не істейсің? Мен асық ойнаймын.
Сергіту сәті.
5. Жаттығу жұмыстары.Тірек сызбаны сөйлет . Сөзбен дәптерге жазыңыз.
й
-мын
а
-сың
е
-сіз
а
-ды
6. Бекіту. «Ол не істейді?» тірек-сигнал кестесін айту. Жеке,жұппен, хормен көптеп қайталау.
7. ҚОРЫТЫНДЫ. НЕ үйрендік? Үй тапсырмасы: сөздікті жатқа, тірек-сигнал кестені әңгімелеу.