7


1 Сынып сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

1. Сабақтың

тақырыбы: Танысу


2. Сабақтың

мақсаты: а ) Білімділік: Оқушыларға тән дыбыстарды қайталата отырып буын, екпін және жаңа сөздермен таныса отырып білімдерін жалғастыру.


ә ) Дамытушылық: Балалардың сөздік қорын дамыту, және сөйлесу әрекетін күшейту


б ) Тәрбиелік: Оларды танысу кезінде өмірде де,сыпайы адал болуға тәрбиелеу.


3. Сабақтың

түрі: жаңа сабақ


4. Сабақтың

әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап


5. Жұмыс формалары: топтық, жұптық, жекелей.


6. Көрнекілігі: дыбыстар мен әріптер, жаңа сөздер.


Сабақтың барысы:

I Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу.Олармен танысу , түгендеу, өзара сөйлесу. Балалар жазда қалай демалдыңдар? Сыныпта неше оқушы бар? Міне жаңа оқу жылы басталды. Оқу құралдарың түгелме? Сабаққа дайынбызба?


II Сабақтың мақсатын айту: Танысу -знакомство;Бүгін біз сендермен бір- біріңмен танысқанда қандай сөздер қолданасыңдар, яғни жаңа сөздермен танысу және дыбыстар мен әріптер, буын, екпін түрлерімен танысып, жұмыс жүргіземіз.


III Жаңа сабақты түсіндіру:

Жаңа сөздермен танысу

Диалог оқыту

Дыбыстар мен әріптер

Буын және екпін

Сергіту сәті


IY Жаңа сабақты пысықтау: 1. Сөздермен танысу; оны үш қатарға бөліп оқыту,және дәптерлеріне жаздырып қою


.Сөздік жұмысын мәнерлеп оқыту; Сәлеметсізбе!-здравствуйте!

Сәлеметсіздерме!- здравствуйте!

Сәлеметсіңбе!- здравствуй!

Сәлем- привет

қайырлы таң!- доброе утро!

қайырлы күн!-добрый день!

жағдайың қалай?- как дела?

Танысу- знакомство

Аты-жөні- имя, фамилия

Оқу- учиться

Жақсы-хорошо

Жас- здесь; лет

Қуаныштымын- я рад

2. Диалог оқыту: Оқулықтағы диалогты екі оқушыдан үш қайтара оқып шығып ,оқушылар өзара диалог құрады.

3. Дыбыстар мен әріптер:Қазақ тіліне тән 10 дыбыс бар, олар дауысты және дауыссыз болып екіге бөлінеді; Оларды атап көрсету, карта түрінде жекелеп атап көрсету, дыбыстау

Үлкен сызба бойынша буын түрлерін түсіндіру; Үш түрі бар

Қазақ тілінде екпін тұрақты болады .Екпін- ударение, екпін сөздің сөздің соңғы буынына түседі .Ережені дәптерлеріне жазу.

4.Сергіту сәті: Жұмбақ оқу.


5. Оларды үлгі бойынша тақтаға талдау жасауға шақыру.


Танысу- үш буынды; 1, 2,3- ашық буындар Т- дауыссыз, қатаң

А- дауысты, жуан

Н- дауыссыз, үнді

Ы- дауысты, жуан

С- дауыссыз, қатаң

У- дауысты, жуан Сөзде 6 әріп 6 дыбыс бар


.V. Сабақты қорытындылау: Оқушы, білім сөзіне оқушылар өздері фонетикалық талдау жасауы керек: Мұғалім мектеп туралы өлең оқып береді, оқушылар тыңдайды.


YI. Үйге тапсырма : Сөздікті жаттау, әр түрлі 5 сөзге фонетикалық талдау жасап келу, ережені жаттау.


Оқушыларды бағалау:




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал