7


Қазақ тілі. 7 сынып. Шай ішу.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сыныбы: 7-сынып

Пән аты: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Шай ішу

Сабақтың мақсаты: Шай ішу тақырыбы бойынша оқушыларды еркін сөйлеуге үйрету, жаттығулар мен тапсырмалар арқылы оқушылардың есте сақтау қабілеттерін тілін,ойын дамыту.Өз пікірлерін дәлелдеуге,өз ойын жүйелі баяндауға үйрету.

Міндеттері:

1)Білімділік: Жаңа тақырып туралы білім беру. Жаңа сөздерді меңгерту, осы сөздер арқылы сөз тіркестері мен сөйлем құруға дағдыландыру.

2)Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін дамыту, сөйлесім дағдыларын арттыру. Сабаққа деген қызығушылықтарын үрдісті әдіс-тәсілдер арқылы арттыру, танымдық көзқарастарын дамыту.

3)Тәрбиелік: Ұлтжандылыққа, адамгершілікке, инабаттылыққа, мейірімділікке тәрбиелеу. Қазақ халқының дәстүрін құрметтеуге баулу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: Кітап, суреттер, буклет.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Сәлемдесу.

2.Сыныптағы оқушыларды түгендеу, келмеу себебебін сұрау,білу.

3. Оқушылардың көңілін сабаққа бейімдеу, ыңғайлау

II. Өткен сабақты қайталау:

1. Үй тапсырмасын тексеру, сұрау.

2. Оқушылардың өткен сабақты қаншалықты меңгергенін, түсінгенін байқау, анықтау.

3. Оқушының сөйлеу қабілетін, сөйлеу тілін, сөздік қорын байқау.

4. Неге көңіл аудару қажеттігін анықтау, ескеру.

III. Жаңа түсінікті қалыптастыру:

1) -Балалар, біз сендермен бүгінгі сабақта «Шай ішу» деген тақырыпты өтеміз.

2)Шай туралы түсінік қалыптастыру.

- Оқушылар, дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді, жаңа тақырыптың атын дәптерлеріне жазыңдар.

1- тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, үш деңгейлік тапсырмаларды орындаңдар.

- Сөздікті оқып,дәптерлеріңе жазыңдар.

ІІІ деңгей.

  1. Сұрақтар бойынша диалог құрастырып, өзара сөйлесіңдер.

  2. Қарамен жазылған сөздер шылаудың қай түріне жататынын анықтап, тіркесіп тұрған зат есіммен көшіріп жазыңдар. Зат есімдердің септік жалғауларын белгілеңдер.

ІІ деңгей

1.Септеулік шылаулары бар сөйлемдері теріп жазып, бастауыш пен баяндауыштың астын сызыңдар.

2.Мәтіннің мазмұнын қысқаша әңгімелеңдер.

І деңгей

1.Мәтіндегі шай дұрыс шығару ережелерін әрі қарай жалғастырыңдар.

2.Қою шығарылған шай ағзаға кофе сияқты әсер етеді. Неге олай ойлайсыңдар?

IV. Жаңа сабақты бекіту:

2 - тапсырма. Сурет бойынша диалог құрастырып, өзара сөйлесіңдер.

V. Сабақты қорыту:

Сабақты оқушылардың өздеріне қорытынды жасату, сөйлету, дағдыландыру, қалыптастыру. Сөйлеу тілін дамытуға бейімдеу, сөйлей білуге үйрете отыра, дағдыға айналдыру. Жаңа сөздерді қайталату. Түсінбегендерін сұрату.

VI. Үй тапсырмасын беру: 92-бет, 3- тапсырма. Ережелерді қайталау.Сөздік жаттау.

VII. Бағалау: Әр оқушының алған бағасын талдай отыра, кім не себепті қанша алды, қалай алғанын түсіндіру. Оқушының күдігін сейілту, мүмкіндігін айту.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал