7


  • Учителю
  • Урок. Три стани води. Вода на землі. Колообіг води у природі.

Урок. Три стани води. Вода на землі. Колообіг води у природі.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

ТЕМА: ВОДА НА ЗЕМЛІ. ВЛАСТИВОСТІ ВОДИ. ТРИ СТАНИ ВОДИ. КРУГООБІГ ВОДИ.

Мета уроку: поглибити знання школярів про воду, ознайомити їх з основними властивостями води, видами води на Землі;

розвивати пам'ять, увагу, мислення учнів, відпрацьовувати навички пошукової діяльності, спостереження, учити робити висновки;

формувати природознавчу компетентність шляхом вивчення властивостей та станів води;

виховувати дбайливе ставлення до водних ресурсів планети, любов до природи.

Обладнання: мультимедійна презентація, підручники, робочі зошити.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

1. Тестування з теми «Повітря »

2. Розгадування кросворда з ключовим словом

Учитель пропонує учням розгадати ребус та дізнатись про тему уроку.

РО=ДА Я = І











3. Створення «асоціативного куща».

III. Засвоєння нових знань

  1. Повідомлення теми уроку.

  2. Формулювання мети й завдань уроку разом з учнями.

  3. Ознайомлення з планом пояснення нового матеріалу.

1) Вода на Землі.

Вода - це хімічна речовина у вигляді прозорої безбарвної рідини, яка не має запаху та смаку. Хімічна формула води - Н2O. Молекула води складається з одного атома оксигену і двох атомів гідрогену.

Уся вода світу утворює водну оболонку Землі - гідросферу.

Гідросфера складається з прісних та солоних водойм.

2) Властивості води.

Властивості води тісно пов'язані з її структурою.

3) Три стани води.

Відомо, що вода може перебувати у трьох різних станах: твердому, рідкому або газоподібному. Їх можна спостерігати як у природі, так і просто в наших оселях.

За звичайних атмосферних умов вода зберігає рідкий агрегатний стан

4) Кругообіг води.

Процес циклічного (тобто такого, що постійно повторюється) переміщення води на Землі називають круговоротом води в природі. Цей процес включає в себе потрапляння води в атмосферу під час випаровування та повертання її назад до водойм у результаті випаду опадів.

Загалом цей процес складається з трьох ланок:

- поверхневі води (процеси, під час яких атмосферна вода стає частиною поверхневих вод);

- випаровування (процеси, під час яких вода, що всмокталась у ґрунт або та, що міститься у водоймах, повертається в атмосферу у вигляді водяної пари);

- ґрунтові води (вода випадає у вигляді опадів, потрапляє до ґрунту і рухається крізь нього, впадаючи у джерела, колодязі та знову повертаючись до поверхневих вод).

IV. Закріплення нового матеріалу.

  1. Вправа «Збери речення».

  2. Гра «Хто у воді живе?» Фронтальна робота.

  3. Відгадування загадок.

Якщо руки ваші в ваксі,

Якщо на ніс сіли клякси,

Хто тоді ваш перший друг,

Змиє бруд з лиця і рук? (Вода.)



Не ставок і не ріка,

Мох росте і осока.

Там земля - неначе тісто,

Що воно за дивне місце? (Болото.)



Що за струмінь-водоспад?

В спеку кожен йому радий;

В нашім парку - гарний, гожий -

Веселить він перехожих.



В'ються вгору води потоки,

Краплі бризкають нівроку…

Знають Юля та Роман,

Ця загадка про… (фонтан.)



Стоїть корито,

Повне води налите. (Ставок або озеро.)



Що за хатка - дивина?

Зі скла прозорого вона.

Табунцями, як у річці,

Рибки плещуться в водичці. (Акваріум.)



Він скрізь: у полі і в саду,

А в дім не попаде,

І я тоді лиш з дому йду,

Коли вже він не йде. (Дощ.)



Спробуй, друже, відгадати,

Що за стрій у небесах:

Чи клубки пухкої вати,

Чи то пір'я з крупних птах,

Чи біжить овець отара?

Ні, пливуть це білі … (хмари.)



Щось у небі синім - блим!

Розкотився в небі грім

Та гуркоче вдалині.

Що за дивні ці вогні? (Блискавка.)



Він шепоче: «Шу-шу-шу…

Листя обірвать спішу.

З ним я у осіннім гаї

У таночку покружляю». (Вітер.)



З небесної діжки

Крижані горішки

На землю упали,

Шкоди нам завдали. (Град.)



Уночі понад водою

Білий дим пливе рікою.

Тільки сонечко засяє -

Білий дим кудись тікає. (Туман.)



З небокраю, з-за діброви,

Вийшли воли чорноброві:

Принесли водиці дзбан,

Полили і ліс, і лан. (Хмари.

</ V. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

1. Опрацювати у підручнику § 32

2. Робочий зошит ст.. 49, 51, 52

VI. Підбиття підсумків уроку.





4



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал