- Учителю
- Самонализ урока по казахскому языку 11 класс
Самонализ урока по казахскому языку 11 класс
Өз сабағымның талдамасы.
Бүгінгі сабақтың лексикалық тақырыбы: әлеуметтік- мәдени ая бөлімінің жастар киімі тарауындағы 3-нші сабақ мектеп формасына арналған .грамматикалық тақырып бойынша тұрлаусыз мүшелерді қайталау,пысықтау.
Сабақтың мақсаты-
Мен білімділік мақсатын былай деп алдым:
мектеп формасы туралы білімдерін тереңдетіп, тұрлаусыз мүшелерді еске түсіру пысықтау,
ал дамытушылық мақсатына тілдік қорларын байыту, дүниетанымдарын кеңейту,есте сақтау
тәрбиелік мақсатына- ұжымда жұмыс істей білуге,сыйластыққа тәртіптілікке тәрбиелеу.
Бұл сыныпта 6 оқушы ,мен осы сыныппен бірінші жыл жұмыс істеп жатырмын.
сабақ түрі жағынан кіріктірілген сабақ, қазақ және ағылшын тілдеріндегі мектеп формасы тақырыбы бойынша өткізілді. Осылай таңдау себебім: мектеп формасының тарихын зерттеу барысында білгеніміз, ол Ұлыбританияда пайда болған екен.
Сабақтың дамытушылық мақсатына жету үшін төмендегідей
тапсырмалар орындалды: мәтінмен жұмыс, мектеп формасы туралы анкета жүргізу, диаграмма жасау. Ұлыбританиядағы қазіргі мектеп формасы қандай деген мақсатта ағылшын пәні мұғалімімен жұмыс және сөйлеу дағдыларын жақсарту мақсатында мәтінді бөлікке бөліп оқу,мазмұнын айту, сұрақтарға жауап беру.
Пайдаланған әдістерім :іздену,сұрақ-жауап, топтастыру стратегиясы, айналып шолу стратегиясы,ЖИГСО стартегиясы
білімділік мақсатына жету үшін төмендегідей тапсырмалар орындалы:тұрлаулы мүшесі бар 5сөйлем жаз және сөйлем мүшесіне талдау,сөзө құрамына талдау,диалог құрастыру, үлестірмелі қағаздардағы сәйкестендір кестесі,
әдістері:деңгейлік тапсырмалар , шығармашылыққа арналған тапсырмалар .
Бұл тақырыптағы материал оқушыларға қиындық туғызбады .
Ұйымдастыру кезеңінде оқушылары 2топқа бөліп ,әр қайсысына 1,2 деген нөмер берілді.Себебі сабақ СТО технологиясының элементтеріне құрылған.
Үй тапсырмасын тексеру кезеңіне тест жұмысын өткізідм бұл кезеңде «сөйлем мүшелері» тақырыбына арналған сұрақтар болды.себебі:сөйлем мүшелерімен бұрынғы сыныптарды өтілген,әрі оның алдындағы сабақтарда тапсырмалар кездесетін болғандықтан ,олардың білім деңгейін, есте қалған білімдерін анықтау мақсатында тест өткіздім.Тест -өздік жұмысы,әрі интерактивті тақтада тестер құрылғысымен орындалып ,сол жерде нәтижесі көрсетіліп, анықталды.
2.алдыңғы сабақтарда мектеп формасына байланысты 7,8,11 сыныптар арасында анкета жүргіз деген тапсырма берілген болатын.соның есебі тыңдалды.
Тақырыпты түсіну үшін мәтінмен жұмыс болды, оны бөліктерге бөліп жигсо старетиясы бойынша тапсырмалар орындалды. Бұл жерде әр оқушы өзіне берілген бөлікті оқып қасындағы жұбына үйретті. Сабақта барлық оқушы мәтіннің мазмұнын айтып,әрі бірін-бірі тексеріп шықты.сұрақтарға жауап жазылды.екі тілде.Сабақтағы үйренген бекіту барысында деңгейлеп оқыту технологиясы пайдаланылды. Сабақ барысында жеке, топтық, жұптық жұмыс түрлері болды.
Сабақта тапсырмалар мен жұмыс түрлері көп болды және оқушыларға қызықты өтті деп ойлаймын.
Менің пайдалана алмай қалғаным-ол мәтіннің ,сөйлем мүшелеріңі кестесі бойынша түсіндіру туралы аудиожазбаны,себебі:техникалық жағдайға байланысты болды.
Мен алдыма қойған мақсатыма жеттім деп ойлаймын..