7


  • Учителю
  • 7 Сыныпқа қазақ тілінен сабақ жоспары

7 Сыныпқа қазақ тілінен сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні: 20.11. 2012 ж.

Сынып: 7

Сабақтың тақырыбы: Осы шақ, нақ осы шақты қайталауға арналған жаттығу жұмыстары

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Оқушылардың осы шақ, нақ осы шақ туралы алған білімдерін бекіту,етістіктің шақтарын қайталауға жаттығу жұмыстарын жасау

2.Дамытушылық: Оқушылардың іскерлігі мен біліктілік дағдыларын жетілдіре

отырып,ойлау қабілеттірен дамыту

3.Тәрбиелік: Тапсырмалар арқылы қазақ тілін үйренуге,оқуға деген қызығушылығын арттыру

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Сабақтың әдіс-тәсілдері: пікірлесу,сұрақ-жауап,талдау

Оқыту формалары:жұппен, жеке, өздік жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: слайд -презентация,активстудио

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: амандасу, кезекшілермен әңгімелесу, сабақтың тақырыбы мен

мақсатын айту.

Сабақтағы міндетіміз :

А) Сабаққа белсене қатысу

Ә) Ойымызды жинақтап, қысылмай дәлелдей білу

Б) Бір -бірімізді тыңдай білу

В) Өз жұмысыңды бағалай білу


IІ. Үй тапсырмасы: Өткен сабақта не өттік?

Блиц сұрақтар: (Слайдтар арқылы)

  1. Етістік дегеніміз не ?

  2. Етістік тұлғасына қарай нешеге бөлінеді? Мысал келтір

  3. Етістік құрамына қарай нешеге бөлінеді? Мысал келтір.

  4. Шақ дегеніміз не?

  5. Етістіктің неше шағы бар?

  6. Осы шақ дегеніміз не?

  7. Осы шақтың түрлерін ата

  8. Нақ осы шақ қалай жасалады?

  9. Өзің қалаған бір қалып етістікті жікте (ауызша)


ІІІ Қайталау жаттығулары

Дәптерлерін ашып, күнді жаздыру. Кітаппен жұмыс

133- жаттығу.

Жалаң нақ осы шақты бір бөлек,күрделі нақ осы шақты бір бөлек жаздыру

Жалаң нақ осы шақ Күрделі нақ осы шақ

Отыр, тұр,жатыр қарап тұрмын,

гүлдеп тұр,төгіп тұр, түсіп жатыр


«Орналастыр» ойыны

(Флипчартта сөздер аралас беріледі сол сөздерді осы шақ, өткен шақ, келер шаққа орналастыру керек)


Сергіту кезеңі

Орнымыздан тұрамыз,

Қолымызды созамыз.

Бір отырып, бір тұрып

Біз тынығып аламыз.

Алақанды соғамыз,

Орнымызды табамыз.


Грамматикалық тапсырма

«Адасқан әріптер» ойыны Араласып келген әріптер арқылы сөздерді табу

1. н м ә д и е т е

2. т л е д и р е д а

3. ж р а п ы қ а

Соңғы сөзге фонетикалық талдау жаса

Жапырақ -7әріп, 7 дыбыс,3 дауысты, 4 дауыссыз, жа-пы-рақ -3 буын,1- а.б. , 2 - а.б., 3- б.б, жуан сөз.

Ж- дауыссыз,ұяң,ызың,тіл алды

А- дауысты, жуан,ашық,езулік

П -дауыссыз,қатаң,шұғыл,ерін дауыссызы

Ы- дауысты,жуан, қысаң, езулік

Р- дауыссыз, үнді, діріл, тіл алды

Қ- дауыссыз,қатаң,шұғыл,тіл ортасы


Жұппен жұмыс. Ноутбуктегі электронды тапсырмаларды жұп болып орындаңдар.

І топ - І баған, ІІ- ІІ баған, ІІІ-ІІІ баған, ІҮ- ІҮ баған


Үлестірме қағаздағы тапсырмаларды өз бетінше орындау

Көп нүктенің орнына тиісті осы шақ етістіктерін қойып көшіріп жаз, етістіктердің астын сыз


Қырман үсті бұрқырап, құйындатып ...... Қырман басында дәу маялар ..... .

Электрлі молотилка дән боратып ..... Асығыс қимылдаған үлкендердің арасында

балалар ..... Шаршаған жұмыскерлер демалып .....

Өзара жұмыстарын ауыстырып, Достарын тексеру

Қорытындылау «Мен білемін,бұл анық» тест сұрақтары арқылы тексеру

1Етістік дегеніміз не?

А) заттың атын білдіреді

Ә) Заттың қимылын, іс-әрекетін білдіреді

Б) заттың санын, сапасын білдіреді.

2. Етістіктің сұрақтары.

А) Кім? Не? Кімдер? Нелер?

Ә) Қалай? Қай? Не үшін?

Б) Не істеді? Қайтті? Не қылды?

3.Етістіктің неше шағы бар?.

А) 6

Ә) 2

Б) 3

4. Күрделі нақ осы шақты етістікті тап

А) тұр.

Ә) қарап тұрады

Б) қарап тұр

Бағалау.


Үйге тапсырма: 135 жаттығу, 123 бет




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал