7


  • Учителю
  • Өзін - өзі тану сабақ жоспарлары 3 сынып

Өзін - өзі тану сабақ жоспарлары 3 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

</ « » 201 ж.

Пән аты: Өзін - өзі тану

Тақырып: Дос болайық, бәріміз

Құндылық: Қиянат жасамау

Қасиеттер: Мейірімділік,адамгершілік, әділ болу.Сабақтың мақсаты: Оқушыларға «Дос», «достық» ұғымдарының адамгершілік құндылық ретіндегі мәнін ашып, қиянат жасамауға тәрбиелеу.

Міндеттері:

• Оқушыларға достар арасындағы рухани жақындықтың мәнін ұғындыру.

• Оқушыларға адамдарға деген тілеулес, ізгі ниеттерін дамыту.

• Оқушыларды жауапкершілікке, сезімталдыққа тәрбиелеу.

Ресурстар: ( белсенді тақта, кітап, дәптер)

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: Тыныштық сәті.

Жайлы,баяу музыка қойылады.

Нұрға бөлену.

1.Үй тапсырмасын тексеру.

«Қыздар сұлу көрінер...»

«Ер жігітке жарасар...» шағына әңгіме, мақал жазып келу.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.



2.Дәйексөз

Әрқашан тілектес,

Досыңа көмектес.

Е.Өтетілеуов

Жаңа тақырыпқа дайындық.

«Сазды хикая» атты ертегіні оқып, талдау.

• Көртышқан достарымен қалай татуласты?

• Көртышқанның жалғыз қалу себебі неде деп ойлайсыңдар?

• «Екі достан айырылсаң, жаңасын таппайсың» дегенді қалай түсінесіңдер?



3.Әңгімелеу

Екі дос...

Екі дос бір егістікте жүмыс істейтін.Бірінің отбасы, балалары бар,ал екіншісі жалғыз басты еді.Күн батқанға дейін жұмыс істеп,достар тапқан өнімді тепе - тең етіп екіге бөліп алатын. Бір күні жалғыз басты адам ішінен: «Өнімді және шыққан пайданы тепе - тең бөлгеніміз дұрыс болмады, мен жалғыз тұрамын, сондықтан да айтарлықтай көп қажеттілігім де жоқ» деп ойлайды.Осындай оймен, түн сайын бір қап өнімді досының үйінің алдындағы сарайға жасырын апарып тұрды.

Досы да ішінен:« Өнім мен пайданы бірдей бөлгеніміз дұрыс емес, менің отбасым бар,қартайған шағымда олар маған қарайды.Ал досымның болса ешкімі жоқ, қартайған кезінде оған қарайтын адам болмайды» деп ойлайды. Осылайша бұл да түн жамылып үйден шығып,досының қорасына өнімді апарып тұрады.Алайда қорадағы қаптардың саны неге азаймайтынына екі дос та түсінбей жүреді.Бір түні бір - бірінің қорасына жасырын қап тасып жүргенде, олар кездесіп қалады.Сонда ғана олар болған жайдың мәнін түсінеді.Қаптарды жерге қоя салып, достар құшақтаса кетеді.



4.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Жағдаяттарды шешу.

Санжар, Қайнар, Айдос үшеуі орманнан серуендеп келе жатты. Бір кезде өзенге жетті. Өзендегі көпір тар екен. Үшеуі қатар өте алмайтын болды. Бір - бірден өтпек болды.....



1.Санжар мен Қайсардың орнында не істер едіңдер?



5.Топпен ән айту

Дос болайық, бәріміз

с. Х.Талғаров

ә. И.Нүсіпбаев

1.Әрқашан дос, біргеміз,

Ажырамас іргеміз.

Ілгері жүріңдер.

Достық жырын біліңдер,

Ту ғып ұстап бірлікті,

Еңбекті сүйіңдер!

Қайырмасы:

Дос болайық, бәріміз,

Жарасып тұр әніміз.

Тыныштықты сақтаймыз,

Атсын күліп таңымыз.

2.Қайраттанып қарышта,

Озып шыққан жарыста,

Батыл бас, жас ұлан!

Самға биік, алысқа,

Жұлдыздарға, ғарышқа,

Бойда күш тасыған.





6.Үй тапсырмасы

«Жақсы» немесе «жаман дос туралы» өзің мақал құрастырып көр.





7.Соңғы тыныштық сәті.

Баяу әуен орындалып тұрады. Бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңізді жүрегімізге саламыз.Бәріңізге үлкен рахмет.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал