- Учителю
- Табыс септік тақырыбындағы сабақ жоспары
Табыс септік тақырыбындағы сабақ жоспары
Сыныбы: 3 «А» сыныбы
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Сағат . Табыс септік
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды уақытқа байланысты жаңа сөздермен таныстыру, Сағаттардың өзіндік ерекшеліктері туралы түсінік беру.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, ағаш суреті, дөңгелектеп қиылған түрлі түсті қағаздар, екі түсті стикерлер.
Сабақтың әдісі: ойын, суреттермен жұмыс, сұрақ - жауап.
Барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу (2-мин):
- Сәлем, достым! (амандасады)
- Сен қалайсың? (иықтарынан қағады)
- Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)
- Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды)
- Сен келдің (қолдарын жаяды)
- Жақсы болды (құшақтайды)
Оқушылар көрсетілген қимылдарды қайталайды.
-
Үй жұмысын тексеру
Сағаттың түрлері көрсетіледі оқушылар қандай сағат екенін айтады. (құм сағат, қалта сағат, қол сағат, үстел сағат т.б.) (3-мин)
ІІІ. Жаңа сабақ
-
Сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау.
Мен жұмбақты оқимын оқушылар жұмбақты шешу арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. (3-мин)
Сырт-сырт етеді,
Уақыт өтеді.
Күнде есебін жаттайды,
Ешбір тыным таппайды.
Алмайды бір тағат
Оның аты.... (сағат)
-
Жаңа сөздермен жұмыс:
-
Сағат - 2. Сағат неше? -
3. Уақыт - 4. Жарым -
5. Бүгін - 6. Кеше -
7. Ертең -
Жаңа сөздерді оқу, аудару, сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастыру. (7мин)
-
Уақытты айтып үйренейік
-
Әр түрлі уақыт өлшемдері көрсетілген суреттер көрсету, бірлесе уақытты айту.
(3мин)
-
Табыс септікте тұрған сөздерді теріп жазу (Табыс септік, сұрақтары)
Аптаны, сабақты, алманы, күнді, кешті, телефонды, уақытты, кітапты, тақтаны. (5мин)
-
Сергіту сәті (2мин)
-
Сөйлемдерді аудартып жаздыру: (10мин)
Мен таңертең тұрдым. Мен түсте сабаққа бардым. Мен кешке үйге келдім. Мен ертең досыма барамын. Мен кеше дүкенге кірдім. Мен бүгін сабақ оқыдым.
-
Үлгі бойынша сөйлемдер құрастыру.
«Сен қайда барасың?» деген сұраққа жауап беру.
-
Бекіту
«Кішентай Лиза не істейді?» деген сұраққа жауап беру. (Суретпен жұмыс) (5мин)
-
Рефлексия (2мин)
Ағашқа жасыл және қызыл алмаларды жапсырады.
Жасыл алма - сабақты түсінбедім, ал қызыл алма - сабақ ұнады.
-
Үй тапсырмасы
-
43-бет, 5-тапсырма
-
Өлеңді жаттап келу
-
Бағалау