- Учителю
- Конференция сабақ Ғылыми стиль
Конференция сабақ Ғылыми стиль
Тақырыбы 18 |
Ғылыми стиль, ерекшеліктері.
| ||||
Мақсаты |
Ғылми стиль ерекшеліктерін түсінуге, қолдана алуға мүмкіншілік тудыру. Бірлесе жұмыс жасау дағдысын жетілдіру. | ||||
Сабақтың типі, түрі |
Аралас сабақ, конференция | ||||
Күтілетін нәтиже |
Ғылыми стиль, ерекшеліктерін түсінеді , басқа ерекшеліктерден айырмашылығы мен ұқсастығын ажыратады, ғылыми стильде мәтін құрастыра алады. | ||||
7 модульдің қолданылуы |
АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", «Диалогтік оқыту»
| ||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Жуан,жіңішке сұрақтар», «Галерея», «Венн диаграммасы». | ||||
Қолданылатын ресурстар |
Маркерлер, фотосуреттер, тақта, стикерлер, постер, бор, бағалау парағы | ||||
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг |
«Мозайка» әдісі бойынша сурет арқылы сыныпты топқа бөлу топқа бөліп психологиялық ахуал қалыптастыру, түгендеу.
Конференция сабақ түрінде өтетінін ескерту
|
Оқушылар амандасады, шеңберге тұрып бір-бірімен амандасады. Әрбір оқушы суреттер арқылы өз жартысын тауып, шыққан сурет бойынша тиісті орнына отырады | |||
Сабақ кезеңдері |
уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
ресурс | |
Ұйымдастыру
|
2 |
Топқа бөлу, түгендеу, Бағалау парағы таратылады.
|
Суреттердің сыңарын тауып топқа бөлінеді |
фотосуреттер | |
І бөлім Пленарлық жиын Үй тапсырмасы «Үздігін таңда» «Екі жұлдыз бір тілек» Біліу, түсіну «Жуан,жіңішке сұрақ» Өздерін бағалайды
|
8
1
10 |
|
1.Топта оқиды 2.Үздігін анықтайды 3.Әр топтан 1 мақала оқылады Келесі топ «Екі жұлдыз бір тілек» айтады,өздерін бағалайды.
«Журналистер» тобы 3 жіңішке, 2 жуан сұрақ әзірлейді. «Жас ғалымдар тобы» сұрақтарға жауап береді. |
Мақала
Дәптер,қалам | |
ІІ бөлім Секция жұмысы Қолдану Өздерін бағалайды Шығару «Галерея» Критериалды бағалау
|
10
Жасау 5мин,айту 8мин |
2 топтан екі оқушы тақтаға шығару.
Фотосуреттер тарату, тапсырма беру
|
1.95-жаттығудан баяндауышы ауыспалы осы шақтан болған сөйлемдерді табады. 2. 1-топ синтаксистік,2-топ морфологиялық талдау жасайды.
1.Постерге суреттерді жапсырып, «Жас ғалымдар» - Гүлдердің тозаңдануы; «Журналистер»- Асбұршақ белгілері тақырыбына жоба жасайды. 2.Ғылыми стильде мәтін құрастырады.
|
Тақта,бор
Постер,маркер, Фотосуреттер стикер | |
Салыстыру «Венн диаграммасы»
|
3 |
|
Публицистикалық Ғылыми
|
| |
Рефлексия Дөңгелек айналым |
2 |
|
Осы сабақтан өзіме қажетті не алдым? Бір сөйлеммен айтып шығады
|
| |
Үйге тапсырма
|
1 |
97-жаттығу, Бидай жайлы оқу, терминдерді көшіру. Соңғы абзацқа морфологиялық талдау жасау. |
|
| |
Бағалау |
3 |
Бағалау парақшасын жинау Жиынтық баға қою. Аты-жөні:
|
Бағалау нәтижесін айтады |
Бағалау парағы |
Аты-жөні:
мақала
Топпен жұмыс
Грамматикалық талдау
галерея
Ғылыми мәтін
салыстыру
қорытынды
сұрақ
жауап
Аты-жөні:
Аты-жөні:
Аты-жөні:
Аты-жөні:
Аты-жөні:
Аты-жөні:
Аты-жөні:
Аты-жөні:
Аты-жөні:
Аты-жөні:
Аты-жөні:
«Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімінің С.Мәуленов атындағы гимназиясы»ММ
Конференция сабақ
Тақырыбы: Ғылыми стиль
9 «Ә» сыныбы
Өткізген: Шауенова Э.С.
Қостанай қаласы,2016жыл.