7


  • Учителю
  • Кіріспе қазақ тілінде Әдебиет пәні 5 сынып

Кіріспе қазақ тілінде Әдебиет пәні 5 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Абай атындағы мектеп- лицейі

Пән мұғалімі:

Багисбаева Салтанат

Қысқа мерзім жоспары


Мерзімі \ сыныбы

Сыныбы: 5 «Б» 03.09.2015ж.

Пәні :

Әдебиет

Сабақтың тақырыбы:

Кіріспе

Сабақтың мақсаты:

Тақырып бойынша мәліметтерін кеңейту

Негізгі идеялар:

Оқушылар тақырыптың мағынасын ашады, айнала қоршаған ортаны тануға, сыни тұрғыдан ойлауды үйренеді

Күтілетін нәтиже:

Тақырып бойынша мәліметтер алады, қолданады , жинақтайды.


қолданылатын әдіс- тәсілдер

миға шабуыл,

Енгізілген модуль:

1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе

Психологиялық дайындық

Оқушылардың логикалық ойлауын , көру арқылы есте сақтауын , ойша жұмыс істей білуін дамыту . Алдын-ала тақтаға таудың, тастың, ағаштың , жемітердің суреті салынған суретті іліп дайындаймын.


Оқушының көзі шарфпен байланады да , ол кезек-кезек есте қалған суреттерді атап шығады

Тұсау кесер «Ой шақыру»

«Ертегілер » өз ойын

Оқушы өз пікірлерін білдіреді және сыни тұрғыдан ойлап ойларын жеткізе біледі.Ертегілер кейіпкерлері туралы әңгімелеп береді

ІІ. Негізгі бөлім

1.Қазақ әдебиеті нешеге бөлінеді?

2.Ауыз әдебиеті деген не?

3.Жазба әдебиет деген не?

4.Ауыз әдебиетінің үлгілері бізге қалай жеткен?

5.Ауыз әдебиеті қалай пайда болды?

6.Ауыз әдебиетінің бізге берері не?

Жаңа тақырып жоспары бойынша оқушыны тапсырманы оқулықтан екеуміз оқып дайындаймыз және жауап қайтарады.

Толықтыру мақсатында сұрақ қойып жауаптарын аламын.

  1. тапсырма.

« Әрқашан күн сөнбесін ! »

Тақтаға бұлт басқан күннің суреті ілінеді . әр бұлтта жұмбақтар жасырылған . Жұмбақты шешу барысында күннің көзі ашылады .

  1. Көзге ілінбейді,
    Жұтсаң білінбейді. (Ауа)

  2. Киіз үйімнің төбесі
    Түбітке толы. О несі? (Бұлттар)

  3. Шымылдық ішінде қап-қара
    Ұйықтап жат, дала, жат, қала. (Түн

Оқушы тапсырманы сыни тұрғыдан ойлай отырып жұмыс жасайды. Және жұмбақтың шешімі қай құбылысқа жататынын анықтайды.

2-тапсырма. Қорытынды

Халық ауыз әдебиетінің түрлері:

1.Тұмыс - салт жырлары

2.Ертегілер

3.Мақал - мәтелдер

4.Жұмбақтар

5.Шешендік сөздер

6.Аңыз - әңгімелер

7.Батырлар жыры

8.Ғашықтық жыры

9.Ақындар айтысы.

Оқушығы гүл беріледі Гүлді бір-бірімізгекезектесіп беріп , халық ауыз әдебиетінің түрлері туралы айтады .


Бағалау

Сабақ барысында өзін ұстауы арқылы, сабаққа қатысуына қарай бағалаймын.

Оқушы сабаққа қатысуы бойынша бағаланады.

Үйге тапсырма: ( ауызша ) Кіріспе

Кері байланыс орнату мақсатында сабақтан алған әсерлерін ауызша сұраймын

Үйге тапсырма: ( ауызша )

Кері байланыс орнату мақсатында сабақтан алған әсерлерін ауызша сұраймын





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал