- Учителю
- Алпамыс батыр жырының құрылысы 6сынып
Алпамыс батыр жырының құрылысы 6сынып
Қазақ әдебиеті |
6-сынып |
Алпамыс батыр жырының құрылысы |
Файзуллаева Әсел |
17.09.15ж
| |||
Сілтеме |
Оқу бағдарламасы, орта мерзімді жоспар, әдебиет оқулығы
| ||||||
Мақсаты |
Оқушыларға Алпамыс батыр жыры туралы мағлұмат беру.жырдың құрылысына талдау жасай білуге үйрету.
| ||||||
Міндеттер |
Алпамыс батыр жырын оқып,мазмұнымен танысамын. | ||||||
Күтілетін нәтиже |
Алпамыс батыр жыры туралы мағлұмат алады, жырдың құрылысына талдау жасай білуге үйренеді.
| ||||||
Негізгі идея |
«Батыр туса -ел ырысы»
| ||||||
Тапсырмалар |
Топтық,жеке жұмыстар
| ||||||
Ресурстар |
Қазақ әдебиеті оқулығы, 6-сынып, интерн. Матер.
| ||||||
№ |
Сабақ кезеңдері |
уақыты |
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер | ||
1 |
Ұйымдастыру |
2 мин. |
Амандасып,көңілді ахуал орнату,сабаққа дайындығын тексеру |
Ынтымақтастық орта қалыптастырады, амандасады. |
Шаттық шеңбері | ||
2 |
Қызығушылықты ояту |
5 мин |
Сыныпты 2 топқа бөліп отырғызып, ел қорғаған батырлардан кімдерді білетіндерін сұраймын. |
Оқушылар жауап береді. |
Сұрақ-жауап | ||
3
4
|
Мағынаны тану
Білімді жинақтау, қорытындылау
|
25 мин
3мин |
«Әдебиет лотосы» әдісі бойынша жырдың құрылысына талдау жасауды тапсырамын. І Шығарманың аты ІІ Оқиға желісі 1.Оқиғаның басталуы 2.Байланысуы 3.Дамуы 4.Шиеленісуі 5.Шарықтау шегі 6.Шешімі ІІІ Қандай көркемдік тәсіл қолданылған? ІV Не суреттеледі? V Қалай аяқталады?
Өз-өздерін бағалайды. «Глоссарий» Жырдағы түсініксіз сөздерді жазу тапсырылады.
«Егер де мен Алпамыс болсам...»
Екі топ бірін-бірі бағалайды.
|
2 топ өздеріне берілген тапсырманы орындайды.
Мәтіннен түсініксіз сөздерді теріп жазады.
Эссе жазу
|
«Әдебиет лотосы» әдісі.
Глоссарий
Эссе | ||
5
|
Кері байланыс
|
3мин
|
Бірін-бірі бағалау Бүгінгі сабақ ұнады ма? Ұсынысың
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа өз пікірлерін білдіреді.
|
Кері байланыс | ||
7
|
Үйге тапсырма |
2мин |
Тақырыпты оқып келу. |
Үйге тапсырма алады. |
|