- Учителю
- Открытый урок на тему Түбір мен қосымшаның жазылуы
Открытый урок на тему Түбір мен қосымшаның жазылуы
Пәннің аты: қазақ тілі |
Уақыты: 14.15-15.00 |
Кабинет: 3-«А» |
|
Сабақтың атауы |
Түбір мен қосымшаның жазылуы | ||
Мақсаты Күтілетін нәтиже |
Сабақтың мақсаты : Білімділік Оқушылардыдың түбір мен
қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру және оны
меңгеру қосымшалардың жазылу ережесін білу меңгеру. | ||
Психологиялық ахуал |
Сабақтың барысы : Ұйымдастыру а) писихологиялық дайындық |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |
Қызығушылықты ояту Қосымша дегенiмiз не? Мысал келтiр. Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Оқулықпен жұмыс 59-жаттығу. Күй, жыр сөздеріне төмендегі қосымшалардың тиістілерін қосып жаз. -ші, -шы, -ге, -ла, -дың, -лар, -лер 60-жаттығу Сөйлемдерді түсініп оқыңдар Құстиың ең қырғысы - сұңқар. Ол бір шақырым қашықтықтан титімдей жәндікті көре алады. Құстардың ішіндегі жүзгінші-пингвин. Ол сағатына отыз шақырымға дейін жүзе алады. Дүниеде күн көзіне тура қарай алмайтын құс тек бүркіт қана. Дәптермен жұмыс
63-жаттығу. Бірінші жолдағы сөздерге -жуан, екінші жолдағы сөздерге жіңішке қосымшалар жалғап, оларды көшіріп жаз. Өнерпаз, ұста, жұлдыз, шолпы. Орақ. Зергер, киіз, күміс, шегіртке, білезік. | |||
Сергіту сәті |
Түбір болып жасаймыз, |
Ой сергітеді,шашағандары басылады | |
Ой толғаныс |
Топтық тапсырма Әр топқа жеке - жеке тапсырма
беріледі. | ||
Үйге тапсырма |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау 69-жаттығу. Жақшаның ішіндегі әріптердің тиістісін қойып, мәтінді көшіріп жаз. |
Күнделіктеріне жазып беремін | |
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау</</p> Оқушыларға бағалау парақшалары таратылады.
|
Бағалау парақшасын толтырады. | |
Кері байланыс |
|
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |