- Учителю
- Батырлар жыры, Қазақ әдебиеті (7-сынып)
Батырлар жыры, Қазақ әдебиеті (7-сынып)
|
Сыныбы: |
Пәні: |
Күні: | ||||
|
7 |
Қазақ әдебиеті |
_____ жыл | ||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Батырлар жыры | |||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Батырлар жыры туралы білу | |||||
|
Сабақтың міндеттері: |
| |||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Сұрақтарға жауап бере алады, жырдың түрлерін, жырау мен жыршының айырмашылығын біледі. | |||||
|
Керекті жабдықтар: |
Оқулық | |||||
|
Дерек көзі: |
7-сыныптың қазақ әдебиеті оқулығы 7-9-бетті қара | |||||
|
Сабақ барысы | ||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті | ||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Амандасу, түгендеу, осы сабақтың мақсат-міндеттеріне тоқталады. |
Бүгінгі күнді дәптерлеріне жазады | ||||
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Алдыңғы сабақта берілген тапсырманы сұрайды, қателері болса түзетеді |
Мазмұндайды, қосымша сұрақтарға жауап береді. | ||||
|
Жаңа сөздермен жұмыс |
Сөздерді сөздік дәптерге жазып, аудармасын табуды жүктейді. |
батырлар жыры, елдік салты, әлеуметтік, ардақтауға баулиды. | ||||
|
Жаңа сабақ |
Тақырыпты оқушылар өздері оқып, түсінуге бағыттайды. Сұраққа жауап берген соң, мәліметті толықтырады |
| ||||
|
Тапсырма |
Мақал -мәтелдің бүгінгі сабаққа қандай қатысы барын анықтауды, мағынасын ашуды тапсырады. |
Ат - ердің қанаты. Батыл болмай - батыр болмайсың. Ерге лайық ат ат туар. Жылқы - малдың патшасы. Жеті қазынаның бірі - жүйрік ат. | ||||
|
Бағалау: Оқушылардың белсенділігі, жауаптары бойынша бағалау | ||||||
|
Үй тапсырмасы: |
Мазмұндау, 1-тапсырма 9-бет | |||||