7


  • Учителю
  • 'Лепті сөйлем' урок для 2 класса

'Лепті сөйлем' урок для 2 класса

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Лепті сөйлем.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жаңа сабақ бойынша түсінік беру.Жаңа сабақты меңгертуге ықпал жасау.Лепті сөйлемнің тыныс белгісімен таныстыру.Жаттығулар орындау.

Дамытушылығы: Оқушының ой-өрісін білімге деген қызығушылығын дамыту, жазу колиграфиясына, сауатты ,әдемі жазуларын қадағалау.

Тәрбиелік: Адам бойындағы жақсы қасиеттерге баулып,жаман қасиеттерден аулақ болуға тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: Сұрақ -жауап, талдау, түсіндіру.

Сабақтың формасы: Ұжымдық, топтық, жеке.

Сабақтың түрі: Ойын сабақ

Пәнаралық байланыс: Ана тілі, музыка.

Сабақтың көрнекілігі: Плакат, қыз мезгілі,тыныс белгі макеті, хат.

,жайлау суреті, ағаш үй макеті

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

2. Ойынның шартымен таныстыру. «Бір аптада» ойыны.

Оқушы тақпақ айту.

Бір аптаның күндері өтті.

Дүйсенбіде гүлдер ектім.

Сейсенбіде жуа тердім.

Сәрсенбіде су әкелдім.

Бейсенбіде бақша баптап.

Жұма күні тақпақ жаттап.

Сенбіде мен кино бардым.

Жексенбіде бір демалдым.

Біздер апта күндері ішінде , әр күні тапсырма орындауымыз керек.

Аптаның алғашқы күні қалай аталады?

Дүйсенбі. Мектеп есігін ашу. Үй тапсырмасын тексеру. 190- жаттығу.

Хабарлы сөйлемді сұраулы сөйлемге айналдырып жазу.

2. Балалар журналын білесіңдер ме?

-Айгөлек, Балдырған.

Сол Айгөлек журналының балалары мынадай хат жолдапты.

Құрметті 2- сынып оқушылары. Алда келе жатқан 16- желтоқсан Тәуелсіздік күні мерекесімен құттықтаймыз. Айгөлек журналының сүйікті оқырманы болып, Қазақстан болашағының білімді ұрпағы болыңыздар.

Мынадай тапсырмалар ұсыныпты.

  1. Сөйлем деген не?

  2. Хабарлы сөйлем деген не?

  3. Сұраулы сөйлем деген не?

  4. «Сөйлем» деген сөзге дыбыстық талдау жаса.

Сонымен дүйсенбі күні өтті есікті жабу.

2. Сейсенбі күні есікті ашу.

Интеративті тақтаға жазылған сөйлемді оқыту.

Қыс мезгілі қандай тамаша!

Алақай, Аяз ата келеді!

Гүлдер сондай әдемі!

+Обал болар, жерде жатқан нанды баспа!

Әр сөйлемді әр оқушыға оқыту. Осы сөйлемде адамның қандай күйде айтылған сөйлемдер деуге болады?

-Оқушылар жауап беру.

Яғни, адамның қуанған ,ренжіген кезде айтылған сөйлемдер деп отырсыздар.

Жаңа сабақ. « Лепті сөйлем»

  1. Ережені оқыту.

  2. Тақтадағы ержені бір оқушы оқу.

  3. Оқулықтағы ержені көрсету, оны да оқу.

  4. Сонымен сейсенбіде жаңа сабақпен таныстық.Есікті жабу.

3. Үшінші күні қалай аталады?

-Сәрсенбі.

Сәрсенбі күні сәтті күн деп, жаңа сабаққа байланысты бірнеше жаттығулар орындау.

193-жаттығу. Ауызша.

194- жаттығу.

195-жаттығу

Хабарлы сөйлемді сұраулы сөйлемге айналдырып жазу.

Сәрсенбі күні, мектеп есігін жабу.

Сәрсенбіден кейін қай күн?

4.Бейсенбі , есік ашу.

Бірнеше тапсырма орындап, аптаның ортасына жеттік, демалып алайық.

Сергіту сәті.

-Білім алдым, оқыдым

Ойға бәрін тоқыдым.

Менің бағам «4 пен 5»

Ура, ура көңілім хош!

Келесі М. Әлімбаевтың өлеңімен танысамыз.

196- жаттығу. Тапсырмаларды орындау.

  1. Жұма Мәтінмен жұмыс.

198- жаттығу.

  1. Сенбі күні.

Алған білімдерді тексеру.

Қыс мезгілі суреті бойынша сөйлем құрау.

«Тыныс белгілер қонаққа келді »

Топқа тыныс белгіні қойып осыларға байланысты сөйлем құрау.

Ағаш үй макетін құрастыру.

Шаңырақ,уық, кереге.

Сол шаңырақты зерттейік.

Сөйлем

Хабарлы сөйлем.

Сұраулы сөйлем.

Лепті сөйлем.

-Жексенбі күні мектепке келеміз бе?

-жоқ, демаламыз.

Ішке Аяз ата келіп, балалармен амандасады.

Оқушылар бүгін ерекше күн болғасын ,сендерге сыйлық әкелдім. Оқушыларға сыйлықтар беру.Аяз ата қалтасынан бағалау.

Шығып кету.

Үй тапсырма беру. 197- жаттығу.

Тәуелсіздік мерекесіне байланысты «Менің Қазақстаным» өлең айту.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал