7


Сабақ жоспары Аязда 3 - сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала
Тексерілді:

Сабақ жопсары

Сабақтың тақырыбы: Аязда

Сабақтың мақсаты: білімділік: оқушылардың қыс туралы білімдерін толықтыру;

дамытушылық: оқушылардың байланыстырып сөйлеу дағдыларын

дамыту;

тәрбиелік: оқушыларды өзара сыйластыққа баулу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: түсіндіру, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекіліктері: суреттер.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасу;

Оқушыларды түгендеу.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: «Қыс» өлеңін жатқа сұрау.

ІІІ. Жаңа сабаққа кіріспе:

Қазір қай жыл мезгілі?

Қыс айлары қандай?

Қыста күндер қандай болады?

Адамдар қалай киінеді?

Сөздік жұмысы

Аязда - в мороз

Сөзжұмбақ шеш.Берілген жұмбақтың

шешуі сөзжұмбақтың жауабы болады.

1.Қыста ғана болады,

Ұстасаң қолың тоңады. (қар)

2.Қолы жоқ сурет салады,

Тісі жоқ, тістеп алады (аяз)

3.Отқа жанбас,

Суға батпас. (мұз)



-Аяз деген не?

Сөздік жұмыс.

. Аяз-қыстағы ызғарлы суық күн.

Балалар, біз бүгін Құрманбай

Толыбаевтың «Аяз» мәтінімен жұмыс жасаймыз. Автормен танысып кететін болсақ

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

Аяз қыс мезгілінде болады. Өте суық.

Аяз адамды қалай тондырады?

Екі бетті шымырлатып, мұрынның ұшын тызылдататынын. Аяздың пайдалы жағын.

1.Мәтінді алма кезек мәтіні арқылы оқыту.

1-бөлім, басынан бастап «Жазира

шынын айтты» деген жерге дейін.

2-бөлім, «

-Өзім тоңған жоқпын.» деген

жерден «...астықтың өнімі де артады.»

деген жерге дейін,

3-бөлім, «-Қатты аяздан...» дегеннен бастап соңына дейін оқылады

2.Сұрақ-жауап

«Мен саған,

«Мен саған,

сен

маған»

(оқушылар көрші топқа

сұрақтар қояды)



3.Дәптермен жұмыс.

-әр топқа жұмыс беріледі.Қай топ бірінші және қатесіз

орындайды.Топтың жұмысын

тыңдау

Сұрақтарға жауап береді.



4.Сергіту сәті.

5. Оқушыларға тапсырма:



1 қатарға: Қыс туралы сөйлем құрау.

2 қатарға: Қыстың суретін құрастыру.

3 қатарға: Қыс туралы мақал айту.

«Авторлық орындыққа» оқыту



Қорытынды сөз:

Балалар, сіздер аязды күнді ұната қоймайсыңдар, себебі далада ойнай алмай, үйде іштерің пысып отырып қаласыңдар? Солай ма? Бүгінгі сабағымызды қорытындылай келе аяздың да пайдасын біліп отырсыңдар. Ал тағы қосып кететін болсақ, нағыз аяз кезінде адамдардың ауырмайтынын, сергек жүретінін де дәрігер-ғалімдар әлдеқашан дәлелдеп берген. Оның себебі, қатты аяздарда ауру тартық инфекциялар қырылып қалатын көрінеді.

Жұмыс нәтижесі

Бағалау

Мұғалімнің бағалауы



Үйге тапсырма

«Аяз» мәтінін оқу. 34-жаттығу.



Үйден оқу





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал