7


Етістік

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың тақырыбы: Тіркескен сөздер Сабақ тақырыбы: Тіркескен сөздер1-сабақ 6-сынып Уақыты 9.00-9.45 Басқару жоспары Жоспардың мазмұны Сыныппен қалай сәлемдесемін? Мен сыныппен кабинетке кіргенде сәлемдесемін.Сабақты қалай бастаймын? Психологиялық дайындықтан баста
предварительный просмотр материала


Сабақтың тақырыбы: Тіркескен сөздер


Сабақ тақырыбы:

Тіркескен сөздер

1-сабақ


6-сынып

Уақыты 9.00-9.45

Басқару жоспары

Жоспардың мазмұны

Сыныппен қалай сәлемдесемін?
Мен сыныппен кабинетке кіргенде сәлемдесемін.
Сабақты қалай бастаймын?
Психологиялық дайындықтан бастаймын.

Оқушыларды қалай топтастырамын?

Санау арқылы топқа бөлдім

«Тәртіпсіз» оқушылармен не істеу керек?

Мұғалім оқушыламен сыпайы болуы тиіс. Егер оқушы өзін тәртіпсіз ұстаса, оған ескерту жасау керек.

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың ой қабілетіне әсер ету арқылы өздігінен жұмыс әрекеттерін дамыту. Тапқырлық, ізденімпаздық, алған білімдерін пайдалана білу қабілеттерін дамыту.

Оқушылар нені біледі?

-Өткен сабақтарға байланысты сұрақтарға жауап беру

-Тіркескен сөздердің түрлерін ажырата біледі және топпен жұмыс істей алады

Сыныпта оқушылар мақсаты бірдей болып табыла ма?
жаңа тақырыпқа байланысты оқушылар дың алдына қойған мақсаттары бір болады.


Оқушылар сабақ соңында нені жасай алады және нені үйренеді?
- Тіркескен сөздердің екі түрі бар екенін біледі

-Еркін тіркестің құрамындағы сөздердің орнын ауыстыруға немесе басқа сөзбен алмастыруға болады, ал тұрақты тіркестің құрамындағы сқздердің орнын ауыстыруға немесе басқа сөзбен алмастыруға болмайтынын

Мен оқушыларды қалай бағалаймын?
Бағалау парағын әр топтың көшбасшысына беремін, ол өзінің тобының оқушыларын бағалап отырады, ал кемшілік пен жетістіктерін айта отыра мұғалім жиынтық бағалау жасайды, яғни формативтік және суммативтік бағалауды қолданамын.

Сабақтың сәтті өткенін қалай білемін?
оқушылар жаңа тақырыпты өздері талдап аша алуы.

Оқушылардың жауап беруіне қарай және сабақта бесенділік танытуы арқылы.

Мен оқуы қиын оқушыларды қалай оқытамын.
Оқушылардың деңгейіне байланысты тапсырмалар беріледі.

Осы тақырыпта қандай тұжырымдамалық қиындықтар бар?
Сабақта уақыттың үнемдеу және білім деңгейі төмен оқушының шеттеп қалмауы.

Менің мақсатым: оқушылар өз ойларын еркін, толық айта білу, әр сабақта белсенділік таныту, осы сабақта өз мақсаттарына жету.


Қандай келесі жұмыстарды оқушыларға беремін?

Сұрақтарға жауап беру, шрифтограмманы шешу.

Сабақ жоспары: Тіркескен сөздер


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін?


Оқушылардың іс-әрекеті


Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б. қажет

3 мин.

5мин


10мин

5мин


15мин


3мин

2мин

2мин

Психологиялық дайындық жасалды. Оқушылардан сабаққа қаншалықты дайындалып келгенін сұрау.

Топқа бөлу, ереже құрдырту.

Әр топта топ басшысы тағайындап, алдына бағалау парағы беріледі.


Үй жұмысын тексеруге арналған сұрақтар:


Интерактивті тақтада тірек сызбаны көрсете отырып жаңа сабақты ашу.

Оқушылардың алдына керекті құралдар, тапсырмалар таратылып, жаңа сабақты 4 топқа өздігінен талдауға нұсқау берілді.


Оқулықпен жұмыс. 97-жаттығу. Мәтіннен тұрақты тіркестерді табу.

4 топқа шрифтограмманы шешуге беріледі.

Сурет бойынша әңгіме құрау.


Қорытындыда 4 топқа бір-біріне сұрақ қойғызу


үйге тапсырма беру


кері байланыс(кеспе тарату)

Сабақтың сәтті және сәтсіз жақтары.

Оқушылар жауап береді.

Оқушылар плакатқа топтық ереже құрады да, тақтаға шығып қорғайды.

Топ басшысы әрбір оқушыны бағалап отырады

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Білім деңгейіне бай ланысты берілген кәртішкелерге жеке-жеке жазбаша түрде жауап береді

Тақырыпқа байланысты суреттерді шешеді, сол бойынша жаңа тақырыпты ашады.

Оқулықтағы мәтінді топтағы оқушы бөліп, талдайды, мәтіннің ішінен тұрақты тіркестер мен еркін тіркестерді табады.


Алдарындағы плакаттарға өз ойларын салып, әр топ өз жұмыстарын талқылап, тақтада шығып, қорғайды.


Екі топтың оқушылары қойылған сұрақтарға жауап береді.

Сабақтан алған әсерлері мен ойларын жазады.

Плакат, маркер, гүлдер

Бағалау парағы

кәртішкелер

Интерактивті тақта, оқулық


Оқулық, плакаттар, маркерлер

Жоқ

стикер





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал