- Учителю
- Урок на тему ' Відношення. Властивості відношення' (6 клас)
Урок на тему ' Відношення. Властивості відношення' (6 клас)
Тема уроку: Відношення. Властивості відношення.(слайд1)
Мета: Навчальна: узагальнити знання учнів про дію ділення, розкрити поняття відношення двох чисел, його властивості.
Розвивальна: розвиток логічного і критичного мислення, правильного мовлення математичних записів.
Виховна: визначення ролі математики в житті, виховання наполегливості в роботі, уваги.
Обладнання: картки для усних вправ, ПК,таблиця з теми «Відношення».
Хід уроку
І . Актуалізація опорних знань
Усні вправи
1. За допомогою карток, які показує вчитель, обчислити:
63:9; 35:5; 24:12; 3/4:*4;2/5*5/2;2,5*10;3,6*100
2. Скоротити дріб: 2/4; 14 /24; 55/22; 2*5/7*2 .
3.Виразити : 1) 3т в кг; 2)32м в см; 3) 600 дм в м.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Демонстрація тварини - слона ( Слайд 2-3) Середня маса слона 5 т.
Демонстрація тварини - гепарда ( Слайд 4-5) Середня маса гепарда 50 кг.
Проблемне запитання: В скільки разів маса слона більша за масу гепарда? ( Слайд 6)
Відповідь: Щоб знайти, в скільки разів слон важчий, треба спочатку виразити його масу в кг, а потім поділити 5000кг на 50 кг.( Слайд 7)
Повідомлення теми і мети уроку
Сьгодні ми з вами розглянемо дію ділення з іншого боку. Навчимося робити записи, щоб дати відповідь на запитання : В скільки разів більше? Яку частину становить?
ІІІ. Засвоєння нових знань
Діти роблять короткі записи в зошитах:
1. Відношення - це частка двох чисел а:в ( Слайд 8)
2. Відношення а: в показує, в скільки разів число а більше за в (Слайд 9)
3.Відношення показує, яку частину становить перше число від другого ( Слайд 10)
Слово вчителя: Так як відношення - частка, її можна записати у вигляді дробу. Для дробів можна застосувати осовну властивість.
Бажано, щоб діти сформулювали основну властивість дробу.
ІV Формування вмінь
1.( Усно) Знайти відношення чисел 24:32 ( Слайд 11-15), 250:300 ( слайд 16-17),
2. Записати в зошиті 56 см: 8 =7 см, 30м:2м=15 разів, 25дм:25см= 250см:25см=10разів.( Слайд 18-23)
Зауваження : Звернути особливу увагу на знаходження відношення іменованих чисел.
Фізкультхвилинка( Слайд 24)
3. Використання властивостей відношення ( дробу)
а)Знайти відношення: 18/4; 27/54; 2,8: 0,21 ( Слайд 25-26)
б) Замінити відношення дробових чисел відношенням натуральних чисел. Перший приклад виконуємо під керівництвом вчителя, а потім по зразку - діти:
3: 2/8; 0,2:3,6; 2/5:3/7 (Слайд 27-29)
в) Задача: В школу завезли 35 підручників з математики та 20 підручників з української мови. Яку частину становлять підручники математики від української мови? Яку частину становлять підручники української мови від математики? ( Слайд 30-32)
V. Підсумок уроку
Контрольне опитування:
Що називають відношенням? Що показує відношення? Які перетворення можна виконувати з елементами відношення?
Оцінювання роботи учнів (оголошення оцінок)
VI. Домашнє завдання
Вивчити пар. 20, правила, №515, 521,525 ( Слайд 33)
3