- Учителю
- Сабақ жоспары қазақ тілінен тақырыбы: ' Дос. Атау септік' (6 сынып)
Сабақ жоспары қазақ тілінен тақырыбы: ' Дос. Атау септік' (6 сынып)
Сыныбы: 6 | Күні: | Мұғалім: Хасанова С.М | ||
Сабақтың тақырыбы | Дос. Атау септік | |||
Мақсаты | Оқушыларға дос, достық туралы әңгімелей отырып, олардың достық туралы ұғымын, түсінігін кеңейту. Оқушылардың достық сезімдерін нығайту, өзара сыйластық қарым - қатынастарын дамыту. Достықты қадірлеуге, достарын сыйлауға тәрбиелеу. | |||
Күтілетін нәтижелер |
| |||
Керекті жабдықтар | постер, түрлі-түсті қағаздар, маркерлер, тапсырмалар | |||
Сабақ барысы: | ||||
Сабақ кезеңдері және тапсырма түрлері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Бағалау | |
Психологиялық дайындық 3 мин | «Жүрек жылуы» тренингін ұйымдастыру | Психологиялық орта құру арқылы, оқушылардың көңіл-күйі көтеріледі. Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне жақсы тілектер айтады. | қолпаштау
| |
Топқа бөлу 2 мин | Үш оқушы тақтаға шақыру.. | Ұйымшылдық, ынтымақтастық Үш оқушы өздеріне оқушыларды таңдай отыра топ құрады. | қолпаштау | |
Үй тапсырмасын тексеру. 3 мин | Жалғастыр ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеру. | Менің әжем.................... Менің әкем.......................... Менің .............бар,..............жоқ | қолпаштау | |
Кіріспе. Сабақтың мақсатымен таныстыру. 5 мин | Компьютерден достар туралы суреттер көрсету арқылы миға шабуыл жасау. Сұрақтарға жауап беру:
| Оқушылар бар назарын суреттерге аударып, сабақтың тақырыбына болжау жасайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап берді. | қолдау | |
Негізгі бөлім 15 мин | Топтық жұмыс: 1-тапсырма. Үлгі бойынша сөз тіркесін, сөйлем құрастыру.
2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 1топ.Сұрақтарға жауап береді 2-топ: Мәтінді аударады 3-топ: Мәтіннің негізгі ойын айтады. |
Оқушылар топ ішінде сөз тіркесін, 2 сөйлем құрастырып жазады.
Үш оқушы ортаға шығып роль бойынша оқиды.
Топ берілген сұрақтарға жауап берді. 3 сұрақ
Топ сөздіктің көмегімен мәтінді аударады. 3 сөз тіркесіне аудармасын сұрап өту: адал дос, досы көп, дос табу қиын.
Топ мәтіннің мазмұнын айтады. 3 сөйлемнен тұратын мәтін мазмұнын айту.
| Бағалау парағы Бағалау парағы
| |
Сергіту кезеңі | Би билеу | Оқушылар қимылдап билейді. |
| |
Бекіту10 мин | Атау септікті қайталау. ЕРЕЖЕНІ еске түсіру сурет арқылы қайталау. КІМ? НЕ? Тақырыпты қорытындылай келе ПОСТЕРмен жұмыс
| Тапсырманы орындайды : Кім? Не? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді бөліп жазу.
Оқушылар постерге дос туралы мәтін құрастырады. | өзара бағалау
Критерй бойынша бағалау. Постер көркемдігі-2 б Мәтін құру(6 сөйлем)-5 б Қорғау( 3 спикер) 3 ұпай
| |
Үй жұмысы 3 мин | «Менің досым қандай?»тақырыбына эссе жазу. | Күнделіктеріне жазып алады. |
| |
Бағалау жұмысы | Бағалау парақтары бойынша суммативті баға қою. | Топ басшылары өз топ мүшелерін бағалайды. |
| |
РЕФЛЕКСИЯ | Балалар, бүгінгі сабақ ұнады ма? Не ұнамады? Өз ойларыңда стикерге жазып, мына суреттердің тұсына іліп қойыңдар. | Ара: бәрі түсінікті, маған ұнады. Автомобиль: маған ұнады, бірақ сұрағым бар. Тасбақа: маған ұнаған жоқ, түсініксіз Өздері таңдап алған суреттің астына стикерлерін жабыстырады |
|