7


  • Учителю
  • Планирование по казахскому языку на тему 'Үй жануарлары'

Планирование по казахскому языку на тему 'Үй жануарлары'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

«Павлодар қаласының М.Әуезов атындағы

42 жалпы орта білім беру мектебі»ММ

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

Смағұлова Зейнел Жантемірқызы


Сабақтың тақырыбы: Үй жануарлары 4 -сынып

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Мәтінді дұрыс, саналы түрде түсініп оқу дағдыларын қалыптастыру. Оқушыларға аңдар мен үй жануарларының ұқсастығы мен айырмашылығын ажырата білуге үйрету.

Дамытушылық: Өзіндік пікір, көзқарастарын дамыту. Грамматикалық тапсырмаларды орындай отырып оқушылардың ой-өрісін дамыту, ауызша сауаттылығын арттыру,суретпен жұмыс арқылы оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін дамыту,сөздік қорларын байыту,өзара қарым қатынасын жақсарту.

Сын тұрғысынан ойлау, салыстыра білу қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды жақсы қасиеттерге және табиғат пен жануарларды қорғауға, жолдастық, адамгершілік қасиеттерге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, топтастыру, әңгіме, сын тұрғысынан ойлау

әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Компьютер, интерактивті тақта, суреттер, сызба, слайдтар көрсету.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру: 1.Амандасу.

2.Түгендеу.

3.Сабаққа жұмылдыру.

ІІ.Сыныпты топқа бөлу:

1-топ: Қамбар ата ауылы.

2-топ: Ойсылқара ауылы.

ІІІ. Жаңа сабақ

1. Қызығушылықтарын ояту. Жаңа тақырыпты ашу.

«Ойлан, тап!»


Ү

Й

Ж

М


Я

М

Қ

С

А

Н

Р

В

С

Т

Й

В

У

Ж

З

Т

Т

Ц

П

А

р

Л

Ь

Ь

У

Ф

Н

П

А

Ъ

Б

Е

О

Ш

О

р

Ы

р

А

Л

Д

А

М

Д

2. Балалар, сендер қандай үй жануарларын білесіңдер?

Қане, топтастырып көрейік. Интерактивті тақтада суреттерін көрсету.

Сиыр Түйе

бұзау бота




Қой Жылқы

қозы құлын


Ешкі

лақ


3. «Не істейді?» ойыны (жарыс)

1- топқа: Жылқы (не істейді? (құлындайды, кісінейді)

Сиыр (не істейді?)(бұзаулайды, мөңірейді)

Ешкі (не істейді?)(маңырайды, лақтайды)


2- топқа: Түйе (не істейді?)(боталайды, боздайды)

Қой (не істейді?)(маңырайды, қоздайды)


4. Қатардан шығып қалма.

1-топ: «Түйе» сөзін септе.

2-топ: «Жылқы» сөзін тәуелде.


5. Төрт түлік мал бізге не береді? (Интерактивті тақтамен сызбаны көрсету)

тері

жүн


Төрт түліктен не аламыз?



ет сүт


Ал енді, сызба бойынша сөйлеңдер.

1 топқа: Жүннен, еттен не жасайды?

2 топқа: Теріден, сүттен не істейді?

Жүннен не жасайды?

мата

киім

Жүннен ___ кілем

көрпе

Теріден не істейді?

қолғап

етік

Теріден __ кеудеше

сөмке

Еттен қандай тамақтар әзірлейді?

қазы

қарта

Еттен ____ шұжық

бесбармақ

қуырдақ

Сүттен не әзірлейді?

айран

Сүттен____ қымыз

шұбат


6. Сөз тіркестерін дұрыс құра.

Сиыр сауды

Қорқақ қоян

Жабайы аңдар

Қойдың қозысы

Жыртқыш жолбарыс

Жүйрік жылқы


7. Сабақты Венн диаграммасын құрастыру арқылы бекіту.

Балалар, неге аңдарды жабайы және үй жануарлары деп екі топқа бөлеміз? Олардың ұқсастығы мен айырмашылығы неде?

Үй жануарлары - сүт, ет, жүн береді, әдемі,


Аңдар - жабай, жыртқыш, үлкен, жануарларды жейді, орманда мекендейді


8. Қорытынды:

«Маған ұнаған үй жануары» шағын шығарма жаз


9. Үй тапсырмасы: Үй жануарлары туралы 5 мақал-мәтел жаттау




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал