- Учителю
- 'Жамбыл Жабаевтың өмірі мен шығармашылығы' (10-сынып)
'Жамбыл Жабаевтың өмірі мен шығармашылығы' (10-сынып)
Сабақ №1 1 апта 5 күн | Күні: 06.02.2015
| Сынып: 10 | Пән: Қазақ әдебиеті | Пән мұғалімі: Ермағамбет Дана | |||||
Сабақтың атауы: | Жамбыл Жабаевтың өмірі мен шығармашылығы | ||||||||
Мақсаты: | Жамбыл Жабаевтың «Менің өмірім» өлеңінен ақынның өз өмірін ұғындыру,Өлеңдерінің тақырыбын,мазмұнын ашу, өзіндік ерекшеліктерін талдау. | ||||||||
Күтілетін нәтиже/табыс көрсеткіші: | Қазақ халқының ақындық өнерінің даму тарихына өлшеусіз үлес қосқан біле алады.Өлеңдерінің мазмұнын меңгереді, басты идеясын түсінеді. Пікір алмасады,өзгенің пікірін бағалауға үйренеді. | ||||||||
Жұмыс түрі: | Топтық,жұптық,жеке | Модуль:СТО, ДО,Қалай оқу керектігін үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, | |||||||
Мұғалімнің жазбалары: Әдісі: СТО стратегиялары | |||||||||
№ | Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Күтілетін нәтиже | Ресурстар | ||||
1 | Ұйымдастыру | Трениинг «Мен кіммін?» 1шындық,1 жалған ақпарат айту. Қима қағаздарды құрастыру (домбыра,кітап)арқылы екі топқа бөлу. | Бір-біріне мақтау сөздер айтады
Топтарға бөлінеді,
| Көңілдері көтеріледі Сабақ кезеңдерімен танысады | Топ ережесі | ||||
2 | «Миға шабуыл» Үй тапсырмасын тексеру | «Сұрақ бізден-жауап сізден»(Абай шығармашылығы бойынша сұрақтар қою) | Өткен тақырыпты естеріне түсіреді, сұрақтарға жауап береді. | Өз ойларын айтады. |
| ||||
3 | Қызығушылықты ояту
| -Жүз жыл жырлаған жүрек кім?Ол жайында не білеміз?
| Оқушылар осыған дейін білетіндерін ортаға салады. | Түйінді ой айтады. | Жамбыл суреті
| ||||
4 | Мағынаны тану. Кітаппен жұмыс | Жамбыл өмірбаянын өз беттерімен оқып, тірек - сызба құрайды. Кейін түйінді сөздерді табады.2 топқа тақырыпшаларды бөліп беремін. ДЖИКСО әдісі 1 топ- Бала Жамбылдың ақын Жамбыл атануы. 2 топ- Жамбыл Жабаевтың мұрасы. Сұрақ қою әдісі (1/2,(2/1)орындалады |
Топта талқылап,қорғайды Өз беттерімен жұмыс жасау қабілеттері артады. Сенімділік пайда болады. |
| Оқулық
| ||||
5 |
| Жамбылдың шығармашылығын төрт топқа бөліп қарауға болады:
| 2 топ та берілген тақырып бойынша топпен жұмыс жасайды. |
Әр топ өз тапсырмаларын қорғайды, 2жұлдыз ,1 тілек айтады | Маркер Постер
| ||||
6 |
Сабақты бекіту.
| 2. Бес жолды өлең жолын құрастыру 1. Зат есім (Жамбыл) 2.Сын есім (Талантты, әділ) 3.Етістік (Айтысады, жеткізеді, дәлелдейді) 4.Сөйлем құрау (Жамбыл- жыр алыбы) 5.Бір синоним (Ақын) |
Жауаптарын бірлесе отырып табады. |
Топтық жұмысқа сүйене отырып бағалайды |
| ||||
7 | Үй тапсырмасы | «Поэзия минуты» өлеңдерін жаттау. |
|
| оқулық | ||||
8 | Бағалау |
| Топтар өздерін бағалап отырады |
| Смайлик тер | ||||
9 | Рефлексия | Оқушылардың сабақты қалай меңгергендігі анықталады. |
|
|
|