- Учителю
- УРОК Суда жүзу ережесі.
УРОК Суда жүзу ережесі.
Пән аты: |
Қазақ тілі. | |||
Сынып : |
8-сынып | |||
Өткізілген күні: |
03.02 | |||
Сабақтың тақырыбы: |
Суда жүзу ережесі. | |||
Мұғалім: |
Бекеева Гүлжанар Әбдікәрімқызы | |||
Сабақтың мақсаты: |
Суда жүру ережесі туралы көптеген мәліметтер жинау. Дамытушылық: әр түрлі тапсырмалар арқылы оқушылардың ойлау қабылеттерін дамыту. Тәрбиелік: жұмыстар жасату арқылы бір-бірімен қарым-қатынас жасауға тәрбиелеу. | |||
Оқытудың нәтижесі: |
Оқушылар сабақтан соң: Жана сөздерді ұғынады. Білімді өз беттерімен меңгереді. Сөздік қоры артады. Сыни ойлау дағдысы жетіледі. Өз ойын еркін жеткізеді, дәлелдейді. | |||
Дереккөздер: |
плакаттар, карточкалар ,стикерлер, маркерлер, түрлі - түсті қағаздар. | |||
Сабақтың әдісі: |
Түсіндіру ( сұрақ- жауап, әңгімелесу, талдау,диалог).
| |||
Сабықтың түрі |
Жеке,жұптық,. | |||
Сабақ кезеңдері |
Уақыт |
Орындалатын тапсырмалар. |
Оқушылардың іс-әрекеттері. | |
Ұйымдастыру кезеңі. |
2 мин |
Амандасу. Сәлем достым.( Қол беріп амандасу) Сәлеметсін бе мұғалім Сәлеметсін бе қонақтар Сәлеметсін бе көк аспан Сәлеметсін бе сен Сәлеметсін бе мен |
(Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | |
Үй жұмысын тексеру.
|
5 мин
|
Сөздерді сәйкестендіру. Өрттен қалай сақтану керек? Эссе жазып келу.
|
Сұрақ-жауап. Өз-өзін бағалау | |
|
7 мин
|
Ой қозғау. Өткен сабақтарда біз жол жүру ережесімен және өрттен сақтану ережесімен таныстық ,ал бүгін біз суда жүзу ережелерімен танысамыз. Жаңа сөздермен жұмыс жасау.
|
Жеке жұмыс | |
Мәтінмен жұмыс |
7 мин |
Мәтінді түсініп оқу Әңгімелеу Топтастыру әдісін (кластер )қолдана отырып мәтіннен ең маңыздысын көшіріп алу
|
Жұптық жұмыс жұмыс Бір-бірін бағалау | |
Жазылым
|
7 мин
|
Тапсырма -2 Мәтін бойынша кестені толтыру. Дұрыс, бұрыс Тапсырма-3 Сөздерді жіктеу. |
Жеке жұмыс Өзін бағалау
| |
Бекіту |
4мин |
Венн диаграмасын сызу. |
| |
Рефлексия
|
2мин |
Маған қызық болды. |
| |
Үй жұмысы |
1мин |
Мәтінді мазмұндау. |
Күнделікке жазу. | |
Бағалау |
2 мин |
Стикерлер арқылы бағалау. |
|