7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Махамбет (5 сынып)

Сабақ жоспары Махамбет (5 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

1. Пән аты: Әдебиет

2. Сыныбы: 5

Сабақтың тақырыбы: М.Өтемісұлы «Қызғыш құс» өлең

тілі туралы мәлімет.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік: «Қызғыш құс» өлеңнің айтайын деген ойын, өлеңнің туу себебін түсіндіру.

2. Тәрбиелік:. Оқушыларды елін, жерін, Отанын сүетін патриот етіп тәрбиелеу, ерлік пен елдікті, батырлықтыдәріптеу, олардың бойында қызығушылық, ізденушілік қабілеттерін арттыру.

3. Дамытушылық: оқушылардың әдеби дүниетанымдарын кеңейту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту.

Сабақтың типі: аралас сабақ.

Сабақтың түрік дәстүрлі сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілі: баяндау, диалог, талдау, түсіндіру, қорытынды.

Сабақтың көрнекілігі: ақын портреті, шығрмалар жинағы, Қазақстан картасы, Исатай мен Махамбеттің суреті,

Пәнвралық байланыс: тарих,геоѳрафия, қазақ тілі.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу.

` 2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.

3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару.



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

1.М.Өтемісұлы өмірі туралы түсінік.

2. «Соғыс» өлеңін жаттау.



ІІІ. Білім тексеру:

Өздерің бұдан бұрын Махамбеттің қандай өлеңін жаттадыңдар?

Махамбет кім?

ІV Жаңа сабаққаР дайындық

1.Сабақ тақырыбын тақтаға жазу

2.Сабақ мақсатын түсіндіру

</

V. Жаңа тақырыпты түсіндіру:

1. Топтастыру:



Ел ағасы ержүрек,батыл



Көтеріліс

Шыншыл ақын басшысы

адал дос



үлкен парасат иесі

2.Өлеңді мәнерлеп оқу.

Ақын «Қызғыш құс» өлеңін Исатай өлген соң жазды. Көлінен айырылған құс пен өзін салыстыра отырып,екуінің басындағы жайға кінәліні іздейді. Ақынның артықшылығы сол - сарыуайымға салынбай алдағы күндерге сенеді. Оптимизм басым.

VІ. Түсінік тексеру:

Кубизм әдісі:

Суретте: Ақынның көңіл - күйі өлеңде қалай суреттелген?

Салыстыр: Махамбет пен қызғыш құсты салыстыр. Вѵнн диаграммасы.

Зертте: Махамбет ақын туралы тағы не білесің?

Қолдан: өлеңде лашын құстың, Махамбеттің бейнесі қалай суреттелген? Бұл туралы ойтолғау жаз.

Талда, қолдан, қарсы шық: Махамбетті көтеріліске алып шыққан қандай күш? Өзінің көтеріліс жеңілгеннен кейінгі көңіл - күйін қалай суреттейді?



VІІ. Жаңа сабақты бекіту:

Екі жақты түсініктеме күнделік жазу.

VІІІ.Сабақты қорыту:

1.Бағалау

2.Үй тапсырмасын беру.

1.М.Өтемісұлы « Қызғыш құс» өлеңін жаттау.























 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал