7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Қазақ тілі 6 сынып «Ертегілер»

Сабақ жоспары Қазақ тілі 6 сынып «Ертегілер»

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қазыбек бекетіндегі орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен мемлекеттік коммуналдық мекемесінің қазқ тілі мен әдебиет пән мұғалімі Уралбаева Алия Амангельдиевана

Сыныбы: 6 «Г»

Сабақтың тақырыбы: «Ертегілер»

Сабақтың мақсаты:

А) Білімділік: Оқушыларға ертегілерді және халық даналығын түсіндіру, ертегіні тыңдай отырып оның астары мен мән мағынасын талдау.

Ә) Дамытушылық: Оқушылырдың қиялын, ой - өрісін, шығармашылық қабілетін дамыту, ертегіні мазмұндау және талдай отырып ойларын тиянақты жеткізе біліуді, ойлау шеберліктерін дамыту.

Б) Тәрбиелік: Ержүректік пен батырлыққа, отан сүйгіштікке, адалдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Ойын сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ - жауап, әңгімелеу, сөздікпен жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: ертегілер жинағы, суреттер.

Пән аралық байланыс: тарих, қазақ тілі, орыс тілі.

Ұйымдастыру кезеңі .

Оқушылармен сәлемдесу. Сабаққа қатысуларын қадағалау. Назарларын сабаққа аудару. Оқушыларды топқа бөлу.

Үй тапсырмасын сұрау:

Халық ауыз әдебиеті туралы түсініктерін сұрау. Мақалдар мен жұмақтарды жатқа сұрау. (Түсініксіз сөздерді аудару. Сөздік дәптерге жазу)

Үй тапсырмасын бекіту:

  1. Халық ауыз әдебиеті дегеніміз не?

  2. Ауыз әдебиетінің түрлерін ата

Дайындық кезеңі:

1. Әр топ сұраққа жауап беру арқылы топ басшыларын тағайындайды. Кім нақты әрі толық жауап берсе сол топ басшысы болады.

  1. Қандай ертегілерді білеміз?

  2. Ертегілердің кейіпкерлері кімдер?

  3. Әжеден де, атадан да қашып, түлкіден құтыла алмайтын ертегі кейіпкері кім?

Ойын сабақ:

2. Әр топ оқушылары бір ертегіні бастайды, екінші топ оқушылары сол ертегіні аяқтау керек.

1-топ «Мақта қыз бен мысық»

2-топ «Ұр тоқпақ»

3-топ «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?»

3.«Ұр тоқпақ» ертегісін мәнерлеп оқып, топ мүшелері мазмұндайды. (Түсініксіз сөздерді аударып, сөздік дәптерге жазу)

Ертегі желісі бойынша әр топ бір - бірлеріне сұрақтар қойып, ертегілерді пысықтайды.

4. «Ұр тоқпақ» ертегісін топ мүшелері сахналап көрсетеді.

1-топ «Піс қазаным піс»

2-топ. «Құс, есегім, құс»

3-топ. «Ұр, тоқпағым,ұр!»

Сабақты бекіту:

Сурет бойынша ертегінің кейіпкерлері мен тақырыбын табу.

1-топ. «Ақмақ қасқыр»

2-топ. «Алдар көсе»

3-топ « Жылбасына таласқан хайуанаттар»

Қорытынды:

Сабаққа белсене араласқан оқушыларды бағалау.

Үйге тапсырма:

«Мен жақсы көретін ертегі кейіпкері» тақырыбында әңгіме жазу.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал