7


  • Учителю
  • Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар.

Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Павлодар қаласындағы «Дарынды балаларға арналған

№8 лицей-мектебі» ММ

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

Нұрханова Айнұр Серікпайқызы



Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар.

Мұғалім: Нұрханова А.С.

Сабақтың тақырыбы: Менің оқу-құралдарым. Тәуелдік жалғау

Сынып: 2 «а»

Өткізілетін күні: 16.04.2015ж.

Мақсаты:. Оқу-құралдарының атауларын, тәуелдік жалғауларын сөйлемде дұрыс қолдануды үйрету

Күтілетін нәтиже: 1 оқу құралдарының атауларымен сөйлемдер құрастыра алады

2 Сөз тіркестер,сөйлемдер құрастыруда тәуелдік жалғауларын орынды пайдалана алады


КЕЗЕҢДЕР

УАҚЫТ

Мұғалімнің әрекеті

ОҚУШЫНЫҢ ӘРЕКЕТІ




Дереккөздер

М

О білу

Т

И

В түсіну

А

Ц

И

Я

Л

Ы

Қ




1 мин

3 мин


5 мин

2 мин


5 мин

Сәлемдесу, түгендеу, көңіл күйлерін сұрау

Балалар, мына суреттерге қарап, атауларын еске түсіріп атайық.

Сұрақтар қояды

Тақырыпты айтқызады.

Мақсат қойғызады

Топқа бөледі


Оқушыларға тапсырма,А-3 қағаздарды, маркерлер, суреттер тарату,тапсырманын орындауға көмек көрсету


Ұйымдастыру кезеңі.

Суреттерді тамашалайды. Атауларын атайды.

Оқу-құралдары не үшін керек?

Сендерде қандай оқу -құралдарың бар?

Қазақ тілінде жалғаудың неше түрі бар?

деген сұрақтарға жауап береді

Тақырыпты атайды

Мақсат қояды

Оқу құралдарының атауларына байланысты топтарға бөлінеді (қаламдар, қарындаштар, сызғыштар, дәптерлер)


«Кластер» әдісіне қатысады, қорғайды.

2-сынып қазақ тілі оқулығы

Авторы: А.Қайырбекова

2-сыныпқа арналған әдістеме

қолдану

М

А

Ғ

Ы

Н

А

Н

Ы



Т талдау

А

Н

У

8 мин


10 мин

1 мин

4 мин

Зигзаг әдісі.

Тапсырмалар таратады



Топтарды аралап, оқушылардың жұмыстарын қадағалайды



.

«Болжау» әдісі

Сергіту сәті



Тәуелдік жалғауына байланысты тапсырма ұсынады


Зигзаг әдісі


Оқу құралдарының атауларына байланысты бөлініп отырады. Әр топ тапсырма алып, топтың ішінде талқылайды. 1) Қаламдар тобы «Мәтінді аударады»

2) Қарындаштар тобы. «Мәтіннен жаңа сөздерді тауып,астын сызады»

3) Сызғыштар тобы. «Мәтіннен тәуелдік жалғауын табады»

4) Дәптерлер тобы. «Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады»

Әр топ спикерді таңдап, жұмыстарын қорғайды.

Смайликтер арқылы бағалайды.


Әр топ берілген сөлемді, яғни ойды мұқият оқып талқылайды, арықарай жалғастырады.

Топтар бір-бірлерін тыңдап, смайликтер арқылы бағалайды.


Сергіту сәті (өлең айтып тұрып, жаттығуды біркелкі орындайды)


1) Қаламдар тобы. «Мәтіннен тәуелдік жалғауының Іж.тұрған сөздерді табу»

2) Қарындаштар тобы. «Мәтіннен тәуелдік жалғауының ІІ ж.тұрған сөздерді табу»

3) Сызғыштар тобы. «Мәтіннен тәуелдік жалғауының ІІ ж.сыпайы түрінде тұрған сөздерді табу»

4) Дәптерлер тобы. «Мәтіннен тәуелдік жалғауының ІІІ ж.тұрған сөздерді табу»


Рефлексия

бағалау

4 мин



2 мин


«Қарлы кесек» әдісі



Үй жұмысы: «Оқу, білім» тақырыбына байланысты 4 мақал-мәтел жаттау

Бағалау парағымен мұғалім бағалайды




Әр топ мүшелері өз тақырыптарына байланысты сөз тізбектерін нақты,тез айтып қайталайды



Үй жұмысын күнделіктеріне жазып алады



Бағалау парағымен оқушылар бағалайды



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал