7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары: Жайлаудағы жаз.

Сабақ жоспары: Жайлаудағы жаз.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күн:

Сынып: 7
Сабақтың тақырыбы:Жайлаудағы жаз
Сабақтың мақсаты:
•Тәуелдік жалғауларын тапсырмалар орындау барысында пысықтап,еске түсіру,өз ойларын ашық айта білуі,ойлау қабілеттерін дамыту.Пәнге деген қызығушылығын арттыру.Мәтіннің мазмұнын түсініп,әңгімелей білу
•Шығармашылық тапсырмалар арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдысын жетілдіру.
•Топпен жұмыс жасау барысында топтық ереже шығарту,топпен бірлесе жұмыс жасау,пікірлерімен санасуды дағдыландыру.
Оқытудың нәтижесі:Оқушылар сабақтан соң:
•Тәуелдік жалғаудың жалғауларын тапсырмалар арқылы еске түсіреді,біледі.
•Сыни ойлау дағдысы жетіледі.
•Топпен жұмыс жасай алады, топтық ереже шығарады.
•Өз ойын еркін жеткізеді,дәлелдейді.Оқушылардың өзін,бірін-бірі бағалауға дағдыландыру,бір-бірін толықтырып,тақырыпты пысықтау.
Түйінді идеялар:«Жайлаудағы жаз»мәтінін ,Қ.Баянбаевтың өлеңін мәнерлеп ,түсініп оқу.Мәтіндегі сөздерге тәуелдік жалғауларын қойып,нешінші жақта тұрғанын анықтау. Жаңа сөздіктегі сөздермен сөз тіркесін,сөйлемдер құрастыру.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі. 3 мин. Сыныпта жақсы психологиялық ахуал туғызу үшін «Шаттық шеңбері» тренингін өткіземін. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып,көңіл-күйлерін көтереді.
Рефлексия: . Сұрақ-жауап арқылы өткен сабақты еске түсіру:
1.Бір топ оқушы жазғы демалыста қайда серуенге шықты?
2.Мұқан мен Кәкімжан нені аралап кетті?
3.Екеуі ненің көзін тапты?
4.Судың дәмін кімдер татып көрді? 5.Бұлақтың суы неге шипалы ? .Жауап беріп,өз пікірлерін айтады.
Топқа бөлу: 2 мин. Стикерлер арқылы топқа бөлемін. Стикер түріне қарай оқушылар топ болып бірігеді.
1.Өркеш-горб,мөлтілдейді- прослезились,салу-класть,риза болу-быть довольным,өркенің өскір-желаю тебе счастья,ренжу-обидеться ,мөңіреу-мычать
Оқушылар сөздіктерді кезекпен оқиды,сөз тіркестерін,сөйлемдер құрастырып айтады.
2.Түйенің өркеші,жас мөлтілдейді,сурет салу,шөп салу,лезде бітіру,біреуге ренжу.Атамның сиыры бар.Әжем ренжіді.Мен шөп салдым.Мен түйені аядым.


Бекіту: Мәтін аудару.Оқушылар зейін қойып тыңдайды,жазып алады. Тәуелдік жалғауларды тауып, астын сызу.
А)Өлеңді мәнерлеп оқиды.
Ә)Тапсырмадағы сұраққа жауап беру.Атасы күніне қойларды неше рет санайды?
2- тапсырма
Бала ауылға барғанда қандай малдарды көрген?
Мәтіннен тәуелдік жалғауларды тауып,нешінші жақ екенін ажыратады.
Қ.Нұрғалиев «Ақ желкен» повесінен үзінді оқу.

3-тапсырма

Қорытынды: .Автор жаз мезгіліндегі таудың шөбін қалай суреттейді?

Жұмбақ сырлары неде деп ойлайсыңдар?
Үйге тапсырма 1-тапсырма,54-бет.Өлең жаттау.
Бағалау:



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал