7


  • Учителю
  • План урока казахской литературы (7 класс)

План урока казахской литературы (7 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Ақтөбе қаласы

№23 орта мектеп -

лицейінің қазақ тілі

мен әдебиет пәнінің мұғалімі

Темирова Жанат



  1. Сабақтың тақырыбы: С. Мұратбеков «Жусан иісі»

  2. Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: Әңгіменің мазмұнын меңгерту. Аян тағдыры, ауыл өмірінен

қысқаша мәлімет беру;

  1. Дамытушылық: Болжам жасау, ой түйіндеу, жүйелі, ұтымды

сөйлеу, көркем жеткізу дағдыларын қалыптастыру;

  1. Тәрбиелік: Кейіпкер мінез-құлқы арқылы оқушыларды мейірімділікке,

адалдыққа, төзімділікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың типі: Жаңа ұғымды меңгерту

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, баяндау, салыстыру, топшылау

Көрнекілігі: Болжау кестесі, кубик, плакат, магнитафон, үнтаспа, сабаққа

Қажетті үлестірме қағаздар.

  1. Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру:

  1. Оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру, оқу құралдарының даярлығын қадағалау.

  2. Сабақ әуенмен басталады.

  1. Үй тапсырмасы

Қ. Мырзалиев «Кәрі қыран» (үзінді жаттау)

Актуалдау

Кәрі қыран нені қорлық, намыс санайды?

Ақын қандай нәрселерге үндейді, қандай қасиеттерді дәріптейді?

Қ. Мырзалиев қыранға тән нағыз қасиеттерді дәріптесе, бүгінгі өтетін әңгімеде С. Мұратбеков нағыз ер балаға тән қасиеттерді дәріптейді.

  1. Жаңа сабақ

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Дәптерге күннің жадын жазу.


С. Мұратбеков әңгімелерімен, оның тақырыбымен таныстырып өту.

Қызығушылықты ояту.

Болжау кестесін үлестіру, болжау суреті бойынша әңгіме не туралы екеніне болжам жасау (оқушылар ойы)


Сіз не болады деп ойлайсыз?

Сізде қандай дәлел бар?

Не болды?




Мағынаны ашу.

  • Балалар, әңгіме шын мәнінде былай басталады...

I бөлім (мұғалім баяндайды)

Әрі қарай оқушылар ойы тыңдалады.

ІІ бөлім (мұғалім жалғастырады)

Әрі қарай оқушылар ойы тыңдалады.

ІІІ бөлім (мұғалім аяқтайды).

Ой толғаныс

  1. Дамытушылық

Кубизм әдісі арқылы топтарға тапсырма беріледі.

  1. Кейіпкерді сипаттаушы

  2. Дәнекер

  3. Сұрақ қоюшы

(Кейіпкерді сипаттаушылар- кейіпкерлерге мінездеме береді, дәнекер өмірімен байланыстырады, сұрақ қоюшы бұрын сөйлеген оқушыларға сұрақ қояды).

  1. Бекіту

Венн диаграммасы арқылы салыстырмалы мінездеме.

Топтастыру әдісі арқылы жұмыс.

РАФТ

Р- Роль (Аян)

А- аудитория (балалар, өмір...)

Т- тақырып (үндеу)

Ф- форма (мінез) Аян болып өз ойын жазу.

  1. Қорыту

Не болды? Кестені толтыру.

- Балалар, өмірде Аян сияқты балалар бар ма?

«Алтынның қолда барда қадірі жоқ» дегендей сіздер өз ата- аналарыңызды ренжітпеуге, олардың еңбегін ақтауға міндетті екендеріңді ұмытпаңдар. Аян бойындағы барлық асыл қасиеттерден үлгі алыңдар.

Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Қай жұмыстың түрі ұнады?

Мұғалімге сұрақ бар ма?

Үйге тапсырма:

Әңгіменің мазмұнын біліп келу, эссе жазу.

Оқушы білімін, белсенділігін бағалау.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал