- Учителю
- Ер төстік қазақ әдебиеті
Ер төстік қазақ әдебиеті
Сабақтың тақырыбы |
"Ер Төстік"ертегісі | ||
Мақсаты:
|
«Ер Төстік» ертегісінің мазмұнымен танысу, мәтіндік талдау жасау.Бір-бірінің жұмыстарын бағалай білуге үйрену.Ертегідегі негізгі ойды таба білуге үйрену. | ||
Күтілетін нәтиже:
|
«Ер Төстік» ертегісінің мазмұнымен танысады, мәтіндік талдау жасауға қалыптасады.Бір-бірінің жұмыстарын бағалай білуге үйренеді.Ертегідегі негізгі ойды таба білуге үйренеді. | ||
Сабақтың түрі: |
Жаңа білім беру | ||
Оқу түрі: |
Топтық,жұптық,жеке жұмыстар | ||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Ой қозғау,топтастыру,"Кім?Қашан?Қайда?"ойыны т.б. | ||
Керекті жабдықтар:
|
Оқулық, А4 парағы, маркерлер, бағалау парағы. Интербелсенді тақта ,т.б | ||
Сабақ барысы: | |||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті | |
Кіріспе
|
1 "Әріптер сөйлейді" тренингі арқылы сыныпта жағымды психологиялық ахуал орнату ,сабаққа дайындау. Ертегі кейіпкерлері арқылы топқа бөлу 4.Алдыңғы тақырыпты қысқаша қайталау. 1-топ "Ер Төстік"ертегісі ертегінің қай түріне жатады? 2-топ 1. Ертегілер неше топқа бөлінеді? 3-топ 1.Ертегідегі басты кейіпкер кім?
|
Тренингке қатысады.
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасына жауап береді.
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. | |
Тұсау кесер
|
Сабақтың тақырыбын айқындау,мақсат қою. Суреттер арқылы жаңа тақырыбын айқындау. |
Жаңа сабақтың тақырыбын табады,жаңа сабаққа мақсат қояды. | |
Негізгі бөлім
|
1. Шығарманың композициялық-сюжеттік жоспары арқылы ертегі мазмұнын меңгеру I. Кіріспе - Оқушылар әр бөлімнің қысқаша мазмұнын айтады.
Төстіктің Жағымды кейіпкерлер ------------Жағымсыз кейіпкерлер |
Оқулықта берілген мәтінді оқиды, топта талқылайды. Өз ойларын айтады.
Оқушылар ойларын айтады тыңдайды, топ ішінде әңгімелейді.
Оқушылар тапсырманы орындайды. | |
Қорытын ды
Үйден ізденіп келуге.
Рефлексия (3 мин)
Бағалау. |
"Сен маған,мен саған"әдісі арқылы сабақты қорыту. 1. Ер Төстік және оның адал достары. (Темірхан қайда көшіп
кетті? Адамбаспас)
1.Бүгінгі сабақтан не білдім? 2.Қай тапсырма қиындау болды? 3.Не ұнады?
Өзін-өзі бағалау. |
Әр топтан оқушы шығып бүгінгі сабақты қорытындылайды.
Тапсырмаларды күнделікке жазып алады.
Өтілген тақырып бойынша кері байланыс орнатады.
Өз жұмыстарына баға береді |