- Учителю
- 6А-сынып Қазақ әдебиеті пәнінен С. Дөнентаев «Ой» фельетоны тақырыбындағы сабақ жоспары
6А-сынып Қазақ әдебиеті пәнінен С. Дөнентаев «Ой» фельетоны тақырыбындағы сабақ жоспары
| Пәні | Қазақ әдебиеті сыныбы: 6а,ә күн жадысы: 21,24.11.2015 ж.
| ||
| Пән мұғалімі | Бижанов Сенбай Нағашыбайұлы
| ||
| Тақырып | С.Дөнентаев «Ой» фельетоны | ||
| Мақсаты | а) Сәбит Дөнентаев туралы мәлімет алу, өлеңнің мазмұнын ұғындыру; | ||
| Күтілетін нәтижесі | Оқушылар өлеңнің мән-мағынасын ұғынып, өзіндік көзқарастарын білдіру арқылы, олар ұлттық рухымызды бағалай біледі. | ||
| Пәнаралық байланыс | қазақ тілі
| ||
| Кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Рефлексия |
| І Ұйымдастыру бөлімі (4 минут) | 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу 2.Оқу-құралын түгендеу. 3.Топқа бөлу. | 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу 2.Оқу-құралын түгендеу. 3.Топқа бөлінеді. |
|
| Үй тапсырмасымен жұмыс 4 мин | 1 - топ. С. Дөнентаевтың өмірі мен шығармашылығы. | 1 - топ. С. Дөнентаевтың өмірі мен шығармашылығы. |
|
| ІІІ Жаңа сабақ 8 мин | 1. «Топтастыру» стратегиясы. С. Дөнентаев қай жылдары өмір сүрді? Ол туралы қандай деректер білесіңдер? Қай жерде туып өскен? Ұрпақтары бар ма? Атқарған қызметтері? | 1. «Топтастыру» стратегиясы. С. Дөнентаев қай жылдары өмір сүрді? Ол туралы қандай деректер білесіңдер? Қай жерде туып өскен? Ұрпақтары бар ма? Атқарған қызметтері? | оқулық |
| Оқулықпен жұмыс 4 мин | 1.Оқушылардың өз-өздеріне мәнерлеп оқытамын. 2.Оқыған шығармалары бойынша адам баласына беретін тәрбиелік мәні барларын ашқыза отырып, пікіралмастыру. | Оқулық | |
| Дәптермен жұмыс 17 мин | Өлең шумағын жатқа жазу. | Оқулық | |
| Сергіту сәті (1 минут) | «Әріп» ойыны арқылы дене қимылын жасату. | ||
| Қорытынды. (2минут) | Адам - өмірге қонақ. Мақсат - бүгінгі айтылған жаман қасиеттерден аулақ болып, қайырымды, адал өмір сүру.
| ||
| ҮІІІ Бағалау (2 минут) | Жақсы атсалысқан оқушыларды бағалау | ||
| ІХ Үйге тапсырма (3 минут) | Х 1.Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқу. | ||