7


  • Учителю
  • 'Қазақстанның халық байланыстары'тақырыбы бойынша сабақ жоспары

'Қазақстанның халық байланыстары'тақырыбы бойынша сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

8 сынып.

Тақырып:Қазақстанның ұлттық саясаты.

Мақсаты:

ұсынылған тақырып бойынша оқушылардың сөйлесу дағдыларын

дамыту.

Міндеті:

-сөйлем мүшелерін қайталап синтаксистік талдау жасату.

-Қазақстан Республикасы туралы білімдерін одан әрі кеңейту сөз

таптары туралы ұғымдарын нығайту.

-туған жерін деген патриоттық мақтаныш сезімін туғызу,бір-біріне

көмек беруге,ұйымшылдыққа,туған жерін сүюге тәрбиелеу.

Әдістер:ойын элементтері,диалог,тестпен жұмыс,инсерт әдісі,сұрақ-жауап,суретпен жұмыс,тренинг.

Барысы.

Сабақтың кезеңі

Мазмұны

1

Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу,шаттық шеңбер.


2.

Дыбыстық жаттығу.

Карусель ойыны арқылы дыбыстардың түрлері қайталау.

1.Дауысты дыбыстар.

2.Дауыссыз дыбыстар.

3.Буын түрлері.

3


Жаңа тақырыппен таныстыру.

Шашыраңқы әріптерден сөзді құру.

Ұқттлы ыасатя

Балалар өз бетімен мақсатты қояды.

4

Мәтенмен жұмыс.

1.Балалар мәтінді оқып таныс емес сөздерді көшіріп жазады(инсерт әдісі),сөздік арқылы аударады.

Қазақстанның ұлттық саясаты.

Қазақстан Республикасыны ұлттық саясаты мына принциптерге:

-егемендік пен тәуелсідікке;

-барлық ұлттар мен ұлыстар өкілдерінің экономикалық және мәдени дамуының тең дәрежелі мүмкіндіктері кешеніне;

-ұлтаралық келісімге,гуманизмге,өзара көмекке,достық пен Қазақстан халқының бірлігіне;

-ұлт құқығы мен адам құқығының үйлесіміне негізделген.

Бірігу мен келісім Ассамблеясын құру идеясын алғаш рет 1992 жылғы желтоқсанда өткен Қазақстан халықтарының бірінші форумында Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаев айтқан болатын.

2.Мәтінді оқып аудару.

3.Жұппен жұмыс(мәтін бойынша диалог құрастыру немесе сурет арқылы әңгіме құрастыру).

Оқушылар таңдау бойынша тапсырманы орындайды және бағалайды.


5.

Жазбаша жұмыс.

Қатар бойынша жұмыс(жазбаша жұмыс).

1-асты сызылған сөздергі синонимдерді жазу.

2-септік жалғауларды анықтау.

3-сөз тудырушы жұрнақ бар сөздерді теріп жаз.

6.

Сергіту сәті


7.

Грамматикалық тақырыпты қайталау.

Презентация арқылы сөйлем мүшелерін және сөз таптарын қайталау.

8.

Синтаксистік талдау.

Берілген сөйлемдерге синтаксистік талдау жасау.

1.Қазақстан Республикасының ұлттық саясаты егемендік пен тәуелсіздікке негізделген.

2.Бірігу мен келісім Ассамблесын құру идеясын алғаш рет 1992 жылғы желтоқсанда Елбасы Назарбаев айтқан болатын.

3.Әрбір дербес мемлекеттің тәуелсіздігін білдіретін басты белгілері бар.

9.

Бекіту.

Тест сұрақтарына жауап беру.

1.Сөйлем мүшелері неше түрге бөлінеді?

А)3 В)2 С)5

2.Тұрлаулы сөйлем мүшелерін анықтаңдар.

А)баяндауыш,бастауыш В)пысықтауыш,толықтауыш С)анықтауыш,бастауыш.

3.Кім,нелер сұрағына жауап беретін сөз табын анықтаңдар.

А)етістік В)сын есім С)зат есім

4.Анықтауыштың сұрақтары қандай?

А)қайда,қашан В)кімнің,ненің,қай С)не істейді, не қылды

5.Сөйлемнің бастауышы табыңдар.

Бұл марапаттаулар елімізге еңбегі сіңген қоғам қайраткерлеріне беріледі.

А)Бұл В)елімізге С)марапаттаулар

6.Тәуелсіздік сөзіне синонимді жазыңдар.

А)дербестік В)бірлік С)ұлттық

7.Қазақстанның ұлттық саясаты неше принципке негізделген.

А)5 В)4 С)6

8.Саясат сөзінің аудармасын табыңдар.

А)единство В)самостоятельность С)политика

Балалар жауап береді,бір-бірін тексереді,баға қояды.

10

Қорытынды

Тірек сызба арқылы қорытынды жасау.

Қазақстанның ұлттық саясаты....


Сабақ үшін баға қою.

11

Рефлексия

Оқушылар смайликте көңіл күйін жазады және көңіл ағашына іледі.

12

Үй тапсырмасы

Сөздерді жаттап алу,Қазақстан туралы презентацияны жасау.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал