7


  • Учителю
  • ҒАбиден Мұстафин өмірі мен шығармашылығы 11 - сынып

ҒАбиден Мұстафин өмірі мен шығармашылығы 11 - сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

_____________Е.Дайнашов


25.12.2015ж

26.12.2015ж

11 «а,ә»

11 «б»

Қазақ әдебиеті

А.А.Танирбергенова


Сабақтың тақырыбы:

Ғабиден Мұстафин өмірі мен шығармашылығы




Сілтеме

1Қазақ әдебиеті пәнінен оқыту әдістемесі 11-сынып.

2.11 - сыныпқа арналған әдебиет оқулығы.

3 .СТО-технологиясының оқулығы




Сабақтың мақсаты

Жазушының өмірінен мәлімет бере отырып ерлікке,адамгершілікке баулу;

Логикалық ойлау қабілеттерін,өмірге деген көзқарастарын дамыту.Шығармашылық белсенділіктерін шыңдау.Мәнерлеп оқу,көркем мәтінмен жұмыс істеу дағдыларын дамыту.Туған жердің табиғатын сүйе білетін,оған құрметпен қарай алатын көзқарасқа тәрбиелеу.




Оқыту нәтижесі

1.Өз пікірін айта білуге дағдыланады.

2. Топта көшбасшылық жасауға үйренеді;

3. АКТ-мен жұмыс жасай білуге дағдыланады;

4. Өзін және өзгелерді бағалауға дағдыланады.




Негізгі идея

Білімді сүюге, оны бағалай білуге үйренеді.Оқушыларды адами қасиеттерді үйренеді, автор көтерген әлеуметтік проблемалар аркылы азаматтық түсініктері қалыптасады. Ұлтжандылық қасиеттері артады.




Қамтылатын модульдер

1.Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдері

(топтық ,жеке, жұптық жұмыс)

2.Сыни тұрғыдан ойлау модулі

3.Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау

4.АКТ модулі

6.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне қарай оқыту модулі

7.Оқытуды басқару және көсбасшылық

Тапсырмалар

Зымыран сұрақтар , «Ыстық орындық», « Әдебиет әлемі », видеоролик, ,«INSERT» стратегиясы


Мұғалімнің іс-әрекеті

уақыты

Оқушының әрекеті

І. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық.

ІІ. Мотивация. (Шаттық шеңбері)

Оқушыларды қатар тұрғызып, бір-бірлеріне жақсы тілектер тілету.

ІІ.Үй тапсырмасы:

Зымыран сұрақтар

1.Ғ.Мүсіреповтың «Оянған өлке» туындысы қазақ әдебиетіне несімен жаңалық болып қосылды?

2.Ғ.Мүсірепов әдебиеттегі сөз құдіретін түсінген қазақ сөзін қадірлеп өткен қаламгер екені белгілі,бұған өзің қандай мысал келтіресің?

3. Жазушының ана туралы новеллалары қазақ әдебиетін қандай жаңалықтармен байытты?

4. «Оянған өлке» романының негізгі мазмұны не туралы?

5. Осы романдағы басты образдар кімдер?


Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, топқа бөлінеді

ІІІ.Жаңа сабақ

«Ғабиден Мұстафин өмірі туралы» (видеоролик)

-Балалар, бейнежазбада кім туралы сөз болды?

Ғ.Мұстафин туралы не білесіз?

Оқушылар өз білгендерін ортаға салу сұралады.



Оқушылардан күтілетін жауап:

Оқушылар көргендері туралы,сұраққа жауап айтады



І топ Ғабиден Мұстафиннің өскен ортасы, алғашқы білім алған орындары

ІІ топ Ғабиден Мұстафин шығармашылығы.

ІІІ топ Прозалық жанрдағы шығармалары.(роман,повесть,әңгімелері, «Шығанақ» «Дауылдан кейін» «Қарағанды» романдарына түсінік беру)

ІV топ Қазақ драматургиясына қосқан үлесі (пьесалары)


INSERT стратегиясы

INSERT стратегиясы бойынша кестені толтыру

Кімнің шығармасымен таныстың?

Басты

шығармалары

Нені

оқыдым?

Берген

тәрбиесі

Көзқарасым

ІҮ. Үйге тапсырма

«Шығанақ» романын оқу



ҮІ.Бағалау.

Формативті

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстары туралы оқушы ойын білу үшін кері байланыс «Алма ағашын» жасаймыз















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал