7


  • Учителю
  • Конспект урока 'Қылқалам шебері-Е. М. Сидоркин!'

Конспект урока 'Қылқалам шебері-Е. М. Сидоркин!'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сынып: 9 «»

16.Тақырыбы: «Қылқалам шебері» Е.М.Сидоркин

Мақсаты: Оқушылар қылқалам шебері Е.М.Сидоркин туралы мәліметпен танысады, суретшінің қазақ бейнелеу өнерін дамытуға сіңірген еңбегі туралы диалогқа түседі.Оқушылар жаңа тақырып бойынша білімдерін бекітеді сызбаға салады, қолданады.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Құрал жабдықтар: АКТ, оқулық, постер, маркер, слайд, үлестірме парақшалар, БББ кестесі, рефлексивті күнделік, бағалау парақшалары, сергіту сәті

Әдіс - тәсілдері: диалогтік оқыту, «иә,жоқ» әдісі, «ойлан,бірік,бөліс» әдісі, «ыстық орындық» әдісі.

. Күтілетін нәтиже:
- Сыни ойлау дағдылары қалыптасады.

- Өздігінен тақырыпты меңгереді.
- Қызығушылықтары артады.

Табыс критерий

-тақырып бойынша жұмыс істей алады;

-сыныптастарын тыңдай алады;

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім іс әрекеті

Оқушы іс әрекеті

Бағалау

Қолданылатын модуль

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

1 минут


2 мин

Амандасу. Оқушыларға « көршіңмен мақтан» әдісін түсіндіреді

Топ құрастыру.БББ кестесін тарату

Оқушылар құралдары арқылы 3 топқа бөлінеді


Қол шапалақтау

Жас ерекшеліктеріне сай оқыту

Үй тапсырмасын тексеру

6 мин

Үй тапсырмасын сұрайды. «Иә,жоқ» әдісі

Бағалау парақшасын тарату шартын түсіндіру

Портрет дегеніміз адамның адамға қызығушылығы ма? Египеттіктер адам жаны портретке ауыспайды деді ме?Сәндік портрет адам сұлулығын көрсетеді ме?

Бағалау парақшасына топ басшысы баға қояды.

Қызығушылықты ояту

Сабақ мақсатын айқындау

1 мин

Интербелсенді тақтада Е.Сидоркиннің «Абай жолы» романына жасаған иллюстрациялары бейнеленген.Балалар бұл сурет қалай аталады?


Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Білемін кестесін толтырады


АКТ

Т және Д

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Мағынаны тану

Мәтінді оқып-танысу

Сергіту сәті «Қара жорға»

7 мин

2 мин

Оқушыларға мәтінді оқуға арналған тапсырмалар беру. Е.Сдоркин ненің шебері, шығармашылығының тақырыбы,суретші қай романға иллюстрациялар жасаған, марапаттары туралы ой бөліседі.


Оқушылар топқа бөлініп отырады. 108 беттегі мәтінмен танысады. Әр топ 4 сұрақ құрастырып жазады. Өтті,қосты.алған,жасаған етістіктерін 4 райға қойып жазады.

Бағалау парақшасына жазба жұмысын бағалау

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Мәтінді талқылау

12 мин

5мин

Оқушыларға постер құрастыруға тапсырма беру.


Оқушылар мәтнді постерге салады.Қорғайды.

2 жұлдыз 1 тілек

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Қорытынды

Ой толғаныс Сабақтың басты сәтін еске түсіру


5 мин


«Ыстық орындық» әдісімен сабақты қорытындылау.Білгім келеді кестесін толтыру

.

Өзін-өзі бағалау

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Дарынды балалармен жұмыс


Үйге тапсырма

1 мин

Үй тапсырмасын түсіндіреді

Е.Сидоркин туралы қосымша мәлімет қарастыру.4 етістікті рай сызбасына салу.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал