7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Сан есім 6-сынып

Сабақ жоспары Сан есім 6-сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні 27.11.2015 ж.

Қазақ тілі

6- сынып

Мұғалімі: Асубаева Асель Алмабекқызы

Сабақтың тақырыбы

Сан есім

Сілтеме

Қазақ тілі, Алматы « Атамұра» - 2015 ж.

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

Мақсаты

Сан есім туралы түсініп, өзіндік ой қорытады.

Міндеттері

1.Сан есім туралы қосымша мағлұмат алады.

2.Жаттығуды жазады, сөйлемнің ішінен сан есімді тауып, түрін ажыратуды үйренеді.

3.Тапсырмаларды топта, жеке орындайды.

4. Берілген материалдарды өздері талдап, қорытынды шығарады

5. Білгенін өмірде қолданысқа ендіреді

Күтілетін нәтиже

Сан есім туралы жаңа деректермен танысқан және өз білімін өмірде қолданатын тұлға.

Сабақтың типі

Жаңа сабақты меңгеру

Сабақтың әдісі

Оқушыға білімді қалыптастыру, интербелсенді

Сабақтың тәсілі

Сұрақ-жауап, БББ кестесі, АКТ, сәйкестендіру, «Кім тапқыр?» ойыны, логикалық тапсырмалар

Көрнекіліктер

Оқулық , интербелсенді тақта

Оқыту формасы

Жеке, жұптық ,топтық

Іс - әрекеттері

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

Оқушыларды түгендейді.

Психологиялық дайындық

«Жүректен жүрекке»

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге

бір -біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Топқа бөлу

Киелі сандарға байланысты топқа бөлу

Балалар,үстел үстіндегі қиындылардың артында жазылған сандарға қарай топтарға бөлінеді.

Оқушылар топқа бөлінеді

1-ші топ «40»

2-ші топ «7»

3-ші топ «3»

Үй тапсырмасын сұрау

Қызығушылықты ояту

Өз есімдерін қатыстырып сын есім айтыңдар.

Сөзжұмбақ шешу «Сан есім»

Оқушылар өз есімдерін қатыстырып сын есім айтады.

Оқушылар сөзжұмбақты шеше отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбын табады.

Мағынаны тану





























Сергіту сәті

1 - тапсырма: Топтық жұмыс

Оқушыларға сөйлемдерді таратып береді,

сөйлем ішінен сан есімдерді тауып ,түрін ажыратуға, сұрақ қоюға мүмкіншілік береді.

2-тапсырма

Жеке жұмыс

105 - жаттығу. Мәтінен сан есмідерді табыңдар да, олардың тіркескен сөзімен бірге цифрмен жазыңдар.

3-тапсырма

Сәйкестендіру .Сөздердің дұрыс тіркесін тап және сол тіркестерінің үшеуін қатыстырып,үш сөйлем құрастыр .





«Өзім де құр қалмадым» ойыны



4- тапсырма

Топтық жұмыс. Кітапқа талапқа сай жарнама жасау.



Оқушылар сөйлемдерді оқиды,сөйлем ішінен сан есімдерді табады,түрін ажыратады, сұрақ қояды.



Сан есімдерді тіркескен сөзімен бірге цифрмен жазады.







Сөздердің дұрыс тіркесін табады және сол тіркестерінің үшеуін қатыстырып,үш сөйлем құрастырады.







Оқушылар берілген талаптарға сай кітаптың жарнамасын жасайды



Кері байланыс

«Кім тапқыр ?» ойыны

Оқушылар көп нүктенің орнына тиісті сан есімдерді қояды.

Үйге тапсырма

107 - жаттығу .

Құрамында сан есімі бар мақал немесе нақыл сөз бойынша ребус құру

Күнделіктеріне жазады.

Бағалау

Өзін-өзі бағалау

Бағдаршам

Оқушылар өзін -өзі бағалайды, топты бағалайды

Рефлексия

Сабақтағы көңіл-күйлерін біледі

Бүгінгі сабақтағы көңіл-күйлерін стикерге жазады

































































































Білу







































Сергіту сәті





Қолдану



































































Талдау











Жинақтау























Кері байланыс





Төрт топтағы төрт балаға беру



1.Ғаламтордан кен орындары бар қалаларды тап.



2.Шағын әңгіме құру.

Қазақстанның бас қаласы - Астана.

------------------------------------

------------------------------------

------------------------------------

Мен Қазақстанда өмір сүріп жатқаныма қуанамын.



3. Өлең ұйқасын жалғастыр.

... ... Астана

... ... бас қала

... ... ...

... ... шаттана

4.Мәтін мазмұны бойынша сурет сал.







Топтық жұмыс Астанадан ашық хат келді,ішіндегі тапсырманы дұрыс орындасаңдар, армандарың орындалады.







5.Өздері оқыған бөлімдерің бойынша сұрақтар қойыңдар.



















6. Күн шуағына Астана қаласын сипаттап жазып орналастырыңдар.









































Сұхбатты тыңдайды













Тоқтарбек Мерейдің сұрағына жауап береді



  • Ол Астана қаласы



-Астана туралы.



-Астана туралы жаңа мағлұмат аламыз.

Оқушылар дәптерлеріне күн ретін жазады.























Әр мәтіннің тақырыбын дәптерге жазады.

1-топ Астана - бас қала

2-топ Біздің Астанамыз неткен көркем!

3-топ Еліміздің байлықтары.

4-топ Суреттегі бейнелер.





Қазақстанның қазба - байлықтары туралы.

Оқушы би қимылдарын жасайды



1 - топ Коллаж құрастырады.

2- топ тілек білдіреді, ұсыныс жазады. ( стикер)

2-топ мәтін мазмұны бойынша қазба байлықтарды тауып, сызбаға түсіреді./3-топ тілек білдіреді/

3-топ Мәтін мазмұнынан мал шаруашылығына байланысты төрт түліктерді тауып сызбаға жазады./4топ тілек білдіреді/

4-топ дәнді дақылдар мен көкөністердің суреті беріледі. Соның ішінен егін шаруашылығына қатысты суреттерді алып жабыстырады./1топ тілек білдіреді/



Оқушылар дәптерге тауып жазады.



Дарынды оқушы ізденеді, табады. Ғаламтор қолдануды үйренеді.



Мәтінді құрастырады, оқиды,ойлау қабілеті артады.



Өлеңді жалғастырады.









Мәтін бойынша сурет салады.



1топ- Таулар

2топ-Көлдер

3топ-Ағаштар

4топ-Кең байлықтар

/әр топ орындаған тапсырмасын дәптерлеріне жазады/



Оқушылар мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды, жауап береді.











Әсем,көрікті,гүлденген,сұлу т.б. деп күннің шуағына сипаттап орналастырады.





Үйге тапсырма

«Ерекше тапсырма»

Почташы әр топқа хат әкеледі, үй тапсырмасымен.

1-топ Астана тақырыбына шағын шығарма жазу.

2-топ Кітаптағы 7-тапсырманы орындау

3-топ Мәтіннің әр бөлігіне сурет салу

4-топ Астана туралы өлең тауып жаттап келу

Күнделіктеріне жазып алады

Бағалау

Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау</</p>



Бағалау парақшасын толтырады. Өзін - өзі бағалайды







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал