7


  • Учителю
  • Еліктеу сөзден өткенді қайталау (6- сынып)

Еліктеу сөзден өткенді қайталау (6- сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Залгаринова Алмагүл Иманғалиқызының қысқа мерзімді жоспарыКүні :15.02.2016

Сыныбы: 6

Сабақтың

тақырыбы

Еліктеу сөзден өткенді қайталау

Мақсаты

«Еліктеу сөз» тақырыбы бойынша алған теориялық білімдерін тиянақтау, практикамен ұштастыру

Күтілетін нәтиже

1.Еліктеу сөздердің басқа сөз таптарынан ерекшеліктерін ажырата білуге үйренеді;

2. Еліктеу сөздерге морфологиялық талдау жасай алады;

3.Күнделікті өмірден нақты мысалдар келтіре алады.

Сабақ барысы

Уақыт кезеңі

Міндеттері

Мұғалімнің іс - әрекеттері

Оқушының іс - әрекеттері

Бағалау түрі

Модульдарды қолдану

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал орнату

1 мин

Сәлеметсіңдер ме, балалар! Бүгінгі біздің сабағымыз ерекше болмақ, себебі бүгінгі сабағымыздың қонақтары сіздерді тек қана жақсы жақтарыңыздан көргісі келеді.

Амандасады.







Үй тапсырмасын тексеру

3 мин

Б.Соқпақбаевтың «Менің атым - Қожа» повесінен еліктеу сөздерді тауып, жазып келу.

Әр оқушы дәптерлерінен бір мысалдан оқиды.

«+», «- » белгілері арқылы көрсетеді.

Оқыту үшін бағалау

Білу

Өтілген материалдарды қайта жаңғырту

«Көпірше» тұрғызу

8 мин

Әр оқушыға тапсырма беріледі.





Оқушылар ортаға шығып, шеңбер құрады.Тапсырманы орындау арқылы сөз таптарынан өткенді еске түсіреді.

«Қошемет» әдісі

Жаңа әдіс - тәсілдер

Оқыту үшін бағалау



Морфологиялық талдау жасау

Тарс- тұрс, күркіре, арбаң, жылт.



Еліктеу сөздерге морфологиялық талдау жасайды.





Түсіну

Өткен тақырыпты

материалдар арқылы түрлендіру

Оқулықпен жұмыс

8 мин

236- жаттығу



Сөйлемдерді оқып, негізгі еліктеу сөздерді бір бағанға, туынды еліктеу сөздерді екінші бағанға жазады.

Мұғалім қателерін түзейді.

Оқыту үшін бағалау

Сергіту сәті

3 мин

Берілген еліктеу сөз түрлерін қимылмен көрсету

1. Шіңк-

жіңішке дауыстың естілуі 2.Бүлк-қазанның жай қайнауы

3. Селк -қатты қорыққан кездегі қозғалыс

4. Күрк - жөтелдің түрі

5. Қорбаң -қорбаң- ебедейсіз, ақырын қимылдау

6. Құржаң-құржаң - бүкірейіп еңкейіп, бүкшең-бүкшең ету.

Оқушылар әртүрлі дыбыс, қимыл түрлерін көрсетеді.



Жаңа әдіс - тәсілдер

Талдау

Өткен тақырыпқа қорытынды жасау

Топтық жұмыс

5 мин

«Үштік одақ» ойыны



Сыныптағы оқушылар үш - үштен бөлініп, сыныптың кез келген жеріне тұрады. Екі оқушы - ойыншы. Біреуі -бақылаушы. Оқушы еліктеу сөз айтады, екіншісі еліктеу сөзден басқа сөз табын жасайды. Бақылаушы сөздерді жазып отырады, оқып береді



Жаңа әдіс - тәсілдер

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Жинақтау

Өткен тақырыпты жүйелеу

10 мин

«Өрмекші» ойыны

Әр үстелде тапсырмалар жатады. Оқушылар кезек- кезек әр үстелдің тапсырмаларын орындайды, үлгергендерінше жауап жазады. Оларға белгілі бір уақыт беріледі. Осылайша әр оқушы барлық тапсырмаларды орындап шығуы керек.

Мұғалім тексереді.

Әрбір дұрыс жауап 10-дық ұпаймен бағаланады. Ең көп ұпай жинаған оқушы анықталады.

Жаңа әдіс - тәсілдер

Талантты және дарынды балаларды оқыту

Оқыту үшін бағалау

Бағалау

Өткен тақырып

туралы білгендерін дәлелдеу

3 мин

  • Менің еліктеу сөз туралы айтарым...

Оқушылар еліктеу сөз туралы өз білгендерін қорытындылайды.



Жаңа әдіс - тәсілдер

СТО

Рефлексия

3 мин

  • Әріптер ұсынылады.

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін қалаған бір әріптерін алып, содан басталатын сөздер арқылы белгілеу.

Мұғалім оқушылар жұмысын бағалайды.

Жаңа әдіс - тәсілдер

СТО

Оқыту үшін бағалау

Үйге тапсырма

1 мин

  • 2- тапсырма, 210- бет.

Тапсырма күнделікке жазып алады.











 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал