7


  • Учителю
  • Ж. Нәжімеденов «Сен ақылды болсаң екен. . .»өлеңі

Ж. Нәжімеденов «Сен ақылды болсаң екен. . .»өлеңі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ ҮЛГІСІ

Сынып:

5 «Б»

Пәні:

Әдебиет

Сабақтың тақырыбы:

Ж.Нәжімеденов «Сен ақылды болсаң екен...»өлеңі

Оқу мақсаты:

Ақын өмірі мен шығармашылығы туралы ізденіп, өлеңнің идеясын меңгеру

Табыс критерийлері


Барлық оқушылар:

Көпшілік оқушылар:

Жекелеген оқушылар:


а) Автор туралы мәлімет білетін болады.

ә) Өлеңнің мазмұнымен таныс болады.

б). Өлеңге сатылай кешенді талдау жасайды



а) Өлеңдегі тірек сөздерді тауып,мағынасын ашады.

ә) Ақын шығармашылыға зерттеу жасай алады.

а) Ақыл туралы айтылған өзге де ақын-жазушылардың пікірімен салыстыра алады.

Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма

Мақсаты

Мұғалім не істейді

Оқушылар не істейді

Ресурстар

1 мин

Ұйымдастыру кезеңі.





Оқушылармен сәлемдесіп, оқу-құралдарын тексеріп, күн ретін жаздырдым.


Оқушылар күн ретін жазды.

2 мин

Топтастыру

Ұлттық аспап түрлерімен топтастырамын.


Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы орнату.


4 топқа 4 түрлі аспап түрін беремін. Әр аспаптың сыртына керекті мәліметтер жазылады.

Оқушылар алған ұлттық аспап бойынша топтарына жайғасады,мәліметті оқи отырып аспап түрінен мағлұмат алады.


Ұлттық аспап суреттері. (домбыра,қобыз,жетіген,асатаяқ)

5 мин

Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылардың шығармашылық жұмысын тексеру

Оқушылардың ой ұшқырлығын,қиялының жемісін бақылау


Үй тапсырмасын жекелеген оқушылардан сұраймын

Оқушылар әңгімені қалай аяқтағандарын оқиды

Жұмыс дәптерлері

3 мин

Қызығушылықты ояту

Әр топ өздеріне берілген аспап үндеріне байланысты би қимылдарын көрсетеді

Оқушылардың көңіл- күйін көтеріп,салауатты өмір салтына қалыптастыру


Әуендерді ретімен қойып отырамын.

Әуенге сай билейді.

АКТ, аспап дыбысы

20 мин

Мағынаны тану

Топпен жұмыс.

1-топ: Ақын өмірінен слайд жасау. 2-топ: Ақынның шығармашылығын зерттеу

3-топ: Өлең шумақтарына талдау жасайды.

4-топ: «Мен ақылды болсам екен...» қорытынды ой түю

Жұппен жұмыс. Екі түрлі түсініктеме күнделігі арқылы жұмыс жасау


Оқушылардың зерттеушілік қабілетін шыңдау,АКТ тиімді пайдалануға үйрету,ой-өрісін дамыту.

Әр топқа өз тапсырмаларын түсіндіремін,бағыт-бағдар беремін

Топтық жұмыс 1-топ: слайд жасайды,қорғайды

2-топ: ізденеді,ғаламтормен жұмыс жасайды

3-топ: Өлең шумақтарын постер арқылы қорғайды

4-топ: шығармашылықпен айналысады.



Жұптық жұмыс: Өз жұптарымен екі түрлі түсініктеме күнделігін жазады.

Компьютер,слайд,маркер,плакат,ұялы телефон,ғаламтор,парақшалар

6 мин

Ой толғаныс

Жеке тапсырма.

Өлеңге сатылай кешенді талдау жасау

Эксперимент алаңындағы оқушылардың СКТ бойынша білімін тексеру.


Оқушыларға тапсырманы түсіндіремін.

Оқушылар жұмыс дәптерлеріне СКТ жасайды

Оқушының жұмыс дәптері



1 мин

Үй тапсырмасы

Өлеңді жатқа оқу

Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін арттыру




Үй тапсырмасын айтамын

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады

Оқулық

3 мин

Рефлексия

Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс

Оқушылардың сабақ барысы туралы пікірін білу


Парақшаға салынған бес саусақ таратамын

Кері байланыс парағын толтыру( Бәрі менің қолымда әдісі бойынша)

Қолдың макеті

3 мин

Бағалау

Алдын-ала берілген бағалау парақшалары бойынша білімдерін бағалаймын.


Бағалу парақшаларында қойылған ұпай сандарын айтып шықты.

Бағалау парақшалары.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал