7


  • Учителю
  • Сыни тұрғыдан ойлаудың мәні бойынша коуч сабақтар

Сыни тұрғыдан ойлаудың мәні бойынша коуч сабақтар

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





Апта:

Күн: 11 күн

Күні:

Тренер: Бажиков Дархан Какимович

Өткізілетін орны:

Ұзынбұлақ ауылы

Баянауыл ауданы

Коучинг тақырыбы:

Сыни тұрғыдан ойлаудың мәні



Мақсаты:

тыңдаушыларға сыни тұрғыдан ойлаудың мәні туралы түсінік қалыптастыру, сыни тұрғыдан

Сілтеме:

үшінші деңгейлі мұғалімге арналған нұсқаулық

Оқу нәтижесі:

тыңдаушылар сыни тұрғыдан ойлаудың мәнін саралайды

Түйінді идея:

тыңдаушылардан не үйренгенін талдатып, сыни тұрғыдан ойлаудың мәнімен таныстыру.

2-сабақ.

15.00 - 16.30

Кезеңдері

Уақыты

Коуч әрекеті

Тыңдаушы әрекеті

Кіріспе



15 мин

Шағын топтар құрастыру үшін мозаика әдісімен қиылған суреттер беріліп, топтар құрылады.

Әр тыңдаушы бір сурет қиындысын алып, жеке топтар құрады.

Білу

15 мин

Топтарға тақтадан ескі көліктің суреттері көрсетіледі. Миға шабуыл: «Ескі заманның адамдары қалай өмір сүргендерін елестетіп көріңіздер. Сіздің қазіргі өмір туралы біліміңіздің арқасында қандай өзгерістер болуы мүмкін?» деген сұрақтар қойылады.

Тыңдаушылар суретті қарап, біраз ойланып, өз білімдерін қолдана отырып, сұрақтарға ауызша жауап береді.

Бір топқа жеке сұрақ: «Болашақтың көлігі қандай болар еді?» деген тапсырмамен жұмыс беріледі.

Түсіну

20 мин

Көзбен көретін айғақтар мен ауызша түсінетін ақпараттар жайлы деген не? Оған қандай ақпарат көздерін жатқызуға болады? критерий құрау

Тыңдаушылар берілген тапсырма бойынша өз критерийлерін құрады, талқылайды.

Қолдану

15 мин

Сыни тұрғыдан ойлаудың мәні неде? деген сұрақ аясында флипчарт жасау. Автобус аялдамасы

Топтар өзара флипчарт жасау. Өзара түсіндіру, алған білімдерімен бөлісу.

Талдау

15 мин

«Соқыр адам туралы видео.

Видеоны көру, талқылау, бір біріне түсіндіру.

Жинақтау

5 мин

«Сыни тұрғыдан ойлаудың мәні неде? деген тапсырмамен жұмыс жасау

Алған білімдерімен бөлісу.

Бағалау

5 мин

Тыңдаушыларға «Үш М және Ә» жұмысы беріледі, коуч сол сұрақтарды саралап, жаңа коучқа дайындалады.

Тыңдаушылар сабақ барысында жақсы орындалған үш мәселені атап, сабақта олардың жұмысын жақсарту үшін бір әрекет ұсыныс жасайды.

















Апта:

Күн: 11 күн

Күні:

Тренер: Бажиков Дархан Какимович

Өткізілетін орны:

Ұзынбұлақ ауылы

Баянауыл ауданы

Коучинг тақырыбы:

Сыни тұрғыдан ойлаудың мәні



Мақсаты:

тыңдаушыларға сыни тұрғыдан ойлаудың мәні туралы түсінік қалыптастыру, сыни тұрғыдан

Сілтеме:

үшінші деңгейлі мұғалімге арналған нұсқаулық

Оқу нәтижесі:

тыңдаушылар сыни тұрғыдан ойлаудың мәнін саралайды

Түйінді идея:

Сыни тұрғыдан ойлаудың мәнімен таныстыру.

1-сабақ.

15.00 - 16.30

Кезеңдері

Уақыты

Коуч әрекеті

Тыңдаушы әрекеті

Кіріспе



15 мин

Іргеге әр түрлі музыка бағыттарына қатысты сөздер жазылады. «Ұлттық», «Поп», «Рок», «Классика».

Егер тыңдаушылар саны көп болса, «Ақ серек, көк серек» ойыны арқылы топтағы адамдар санын реттеу.

Әр тыңдаушы бір сөздің қасына барып, жеке топтар құрады.

Тыңдаушылар «Ақ серек, көк серек» ойынын ойнайды.

Білу

20 мин

МаН 43 бет. «СТО туралы түсінік, балалар мен жасөспірімдердің сын тұрғысынан ойлауы» туралы оқу, өз білімдерімен бөлісу

Тыңдаушылар тапсырмамен танысып, әр топтың мүшесі қорытынды жасайды.

Түсіну

15 мин

«Арқан тартыс» немесе «Сұрақтар шеңбері» арқылы сыни тұрғыдан ойлау технологиясына қатысты сұрақтар дайындайды және жауап береді.

Тыңдаушылар СТО технологиясы бойынша сұрақтар дайындап, топ аралық бір біріне қойып, жауап береді.

Қолдану

15 мин

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясын сабаққа қолданудағы әдістерді енгізу:

І топ «Қар кесегі», ІІ топ «Тыңдап отырған үштік», ІІІ топ «Ыстық орындық», ІҮ топ «Стикердегі диалог» әдістерін көрсетеді.

Әр топқа берілген әдістер бойынша дайындалу және көрсетуге уақыт беріледі. Топтар бір бірінің әдістерін басқа топтарға көрсетеді.

Талдау

15 мин

Диалог арқылы сыни тұрғыдан ойлауды дамыту дегенді қалай түсінесіз? Топтық талқылау

Ой бөліседі, ортаға салып, талқылайды.

Жинақтау

5 мин

Сын тұрғысын ойлауға қатысты кесте толтыру

Тыңдаушыларға кесте беріледі және ол толтырылады.

Бағалау

5 мин

Үш қажет, екі маңызды, бір сұрақ әдісін қолдану

«Қуырылған жұмыртқа» әдісі арқылы қорытындылау

Тыңдаушылар өз білгендерін парақшаларға жазып, қуырылған жұмыртқаға салады.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал