- Учителю
 - 11-сынып қазақ тілінен сабақ жоспары Кіріспе. Сөз мәдениеті және шешендік өнер.
 
11-сынып қазақ тілінен сабақ жоспары Кіріспе. Сөз мәдениеті және шешендік өнер.
| 
       
  | 
       Қазақ тілі 11 сынып  | |||
| 
       Тақырыбы1  | 
       Кіріспе. Сөз мәдениеті және шешендік өнер.  | |||
| 
       Мақсаты  | 
       Оқушыларсөйлеу мәдениетін ажырата білуге, сауатты жазуға үйренеді, ауызша сөйлеу тілін, сөздік қорын дамытады  | |||
| 
       Күтілетін нәтиже  | 
       Тақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды;Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді.-Оқушының сыни ойлауы қалыптасады  | |||
| 
       7 модульдің қолданылуы  | 
       АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық". 
  | |||
| 
       Қолданылатын әдіс-тәсілдер  | 
       Композициялық талдау, Венн диагамманы ,Эссее жазу, Адасқа әріптер  | |||
| 
       Қолданылатын ресурстар  | 
       Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук  | |||
| 
       Ұйымдастыру кезеңі 
 
 
 Тренинг  | 
       Сәлемдесу Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу Түгелдеу Топқа бөлу (Мозайка арқылы 3 топқа бөлінеді) 
  | 
       Әр топ өзорнына отырып сабаққа дайындалады  | ||
| 
       Сабақ кезеңдері  | 
       Тапсырма  | 
       Мұғалімнің іс-әрекеті  | 
       Оқушылардың іс-әрекеті  | |
| 
       Білім 
 Қызығушылық тарын ояту  | 
       Композициялық талдау жасау арқылы сұрақ жауап өткізу Үй тапсырмасын кайталау  | 
       Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады  | 
       Бір- біріне жақсы сөздер айта отырып сұрақ джауап арқылы бір- біріне жақсылықпен сәттіліктілейді  | |
| 
       Түсіну  | 
       Адасқан әріптер Өтке тақырыпты еске түсіру және жаңа тақырыпты ашу  | 
       Өткен тақырыпты тексеру жэәне жаңав тақырыпқа көшу мақсатында тақтаға шатасқан әріптерді ілу, оқушылар әріптерден құрастырыз сөз жазу, әр топтан оқушы шығып тақтаға өткен тақырыппен жаңа тақырыптың мағанасын ашады, айтып түсіндіреді  | 
       Әр топтан оқушы шығып шатасққан әріптерден ссөз құрап мағанасын ашады,түсіндіреді, талқылайдды , өткен тақырыпты жаңа тақырыппен байланыстыру үшін сөден жаңа тақырыпқа шатасқан әріптерден сөз құрайды  | |
| 
       Қолдану  | 
       Венн диагамманы талдау  | 
       Тақырыптың мазмұнын қысқаша баяндайды,тақырыптың ең маңызды жерін ең қызық жерін табады,оны неге қызық деп тапқанын айтады,тақырып туралы ақпарат жинайды байланыстырыды, суреттейді - өз бағасын береді  | 
       Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.  | |
| 
       Сергіту сәті  | 
       «Қара жорға биі» атты жаттығу жасау  | 
       Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау  | 
       Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.  | |
| 
       Талдау  | 
       Шығармашылық тапсырма Тақырыбы: Сөз мәдениеті және шешендік өнер «Эссе жазу» арқылы тақырыпты жинақтау  | 
       Білім туралы топ бойынша Эссе жазу, жинақтайды, бір-бірін бағалайды  | 
       Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз ойларын жеткізу  | |
| 
       Жинақтау  | 
       Жаттығу жұмыстары  | 
       Топ бойынша тақырыпты жинақтау үшін тақырыпқа қатысты кітаптан жаттығу жқұмыстарын орындайды  | 
       Тақырыпты меңгере отырып жаттығу жұмыстарын орындау арқылы сабақты жинақтайды  | |
| 
       Бағалау  | 
       Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары  | 
       Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату  | 
       Өзін өзі топпн бағалайды  | |
| 
       Рефлексия  | 
       Стикерлерді толтыру  | 
       Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну  | 
       Ұсынылған стикерді толтыру  | |