- Учителю
 - Киноаттракциондар тақырыбына арналған сабақ жоспары (2- орыс сыныбы)
 
Киноаттракциондар тақырыбына арналған сабақ жоспары (2- орыс сыныбы)
| 
       Пәні: қазақ тілі Күні: 21.01.2016 Сынып: 2 «б», «в» Сабақтың тақырыбы: « Киноаттракциондар» Сабақтың мақсаты : а) білімділік:киноаттракциондар туралы интернеттен қызықты мәліметтер беру. Жаңа сөздермен таныстыру. Ә) дамытушылық: сөйлеу, ойлау қабілетін дамыту, сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Сабақ барысанда меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу. Б) тәрбиелілігі: үлкен қалаларда өзін дұрыс ұстауға, тазалыққа, әдептілікке, эстетикаға тәрбиелеу. Көрнекілігі: Оқулық, ноутбук, қима қағаздар, видеофильм (Ең үлкен қорқынышты аттракциондар, 4 D киноаттракциондар) Пәнаралық байланыс: орыс тілі Әдіс тәсілдер: топтық, сұрақ- жауап, іздендіру, ой шақыру, көрнекілік әдістер. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: а. Амандасу ә. Сыныпты түгендеу - Балалар, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтап алайық. Таблицаның басынан егіз әріптерді алып тастап отырайық. Қандай сөз шығады. (Жауабы: киноаттракциондар)ф  | 
       х  | 
       х  | 
       н  | 
       о  | 
       ж  | 
       т  | 
       ә  | 
       р  | 
       г  | 
       е  | 
       к  | 
       б  | 
       ю  | 
       ю  | 
       н  | 
       д  | 
       с  | 
       р  | |||
| 
       к  | 
       ф  | 
       и  | 
       я  | 
       я  | 
       а  | 
       ж  | 
       ә  | 
       г  | 
       а  | 
       е  | 
       б  | 
       ц  | 
       и  | 
       о  | 
       н  | 
       с  | 
       а  | 
       
  | |||
| 
       Аты -жөні  | 
       Үй жұмысы  | 
       Белсенділігі  | 
       тәртібі  | 
       Жинаған балы  | |||||||||||||||||
| 
       Алексей  | 
       5  | 
       5+4+1+1+1+1  | 
       5  | 
       23  | |||||||||||||||||
| 
       Бағалау шкаласы 
  | 
       Балл «18-25» - «5» «13-18»- «4» «10-12»-«3» «6-9»-«2» 
  | ||||||||||||||||||||
Сабақты балл арқылы бағалаймыз. Ең жоғарғы балл: 18 -25 балл. Әр дұрыс жауап үшін 1 баллдан беріліп отырады. Егер шуласа, дәптерге жазбаса 1баллдан шегеріліп отырады.
Қызығушылықты ояту.
-Балалар, аттракцион дегенімін не еді? Есімізге түсірейікші. Ал киноаттракцион ше?
Білесіңдерме? Немен байланысты деп ойлайсыздар бұл сөз? Кім кинотеартда болды? Кинотеатр мен киноаттракционның айырмашылығы неде? Білмесеңдер мені мұқият тыңдаңдар.
1-тапсырма. Суретпен жұмыс.
4D киноаттракционы Это возможность получить необычные, но вполне реальные эмоции и ощущения с передающимися через кресла, которые установлены на специальной подвижной платформе. Зритель может ощущать вибрацию, резкое перемещение или даже падение. Так же возможны и другие спецэффекты - к примеру, разбрызгивание воды, или появление тумана или запахов. Спецэффекты держат посетителей в постоянном напряжении, человек как будто погружается в другую реальность. Вместе с билетом гость киноаттракциона получает стерео очки, позволяющие воспринимать картинку в объеме.
Сөздік жұмыс.
Балмұздақ-мороженое
Тәтті-сладкий (-ая, -ое)
2-тапсырма. Диалогты оқы.
3-тапсырма. Мәтінді тыңда, біліп ал. (Оқушылармен бірге оқып аударамыз. )
Киноаттракцион залында 42 орын бар. орындықтар қозғалмалы. Зал ғарыш кемесіне ұқсайды. Зал әдемі және кең.
6-тапсырма. Дәптермен жұмыс . 4-тапсырмадағы суретті негізге ала отырып, ретімен
айт, жаз.
Ережемен жұмыс Дауысты дыбыстар-гласные звуки
Дауысты дыбыстар: а, ә,е, о, ө, ы, і, у, ү, ұ, э, я.
Жуан дыбыстар: а, о, ы, , ұ, у, э
Жіңішке дыбыстар: ә, ө, е, і, ү, я.
6.1-тапсырма. Мәтіннен дауысты және дауыссыз дыбыстардың астын сызып шық.
« Сергіту сәті» . Ноутбуктан әлемдегі ең үлкен аттаркциондар туралы фильмді бірге тамашалау.
</
Сабақты қорытындылау. Біз бүгін немен таныстық? Не білдік? Не білгілерің келеді?
Бағалау. «Бағалау шкаласындағы» баллдарды санап қорытындысын шығару.
Үй жұмысы. 91-бет, 5-тапсырма жазбаша, 2-тапсырманы досыңмен диалог құрып айту.