- Учителю
- План по казахскому языку 7 класс
План по казахскому языку 7 класс
САБАҚ: Қазақ тілі |
Мектеп: Атырау ХББ НЗМ | |||||||
Күні:2-6.02.2016 |
Мұғалімнің аты-жөні:Текеева Ж.Т | |||||||
Сынып: 7 Т2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: | ||||||
Сабақтыңтақырыбы |
Әдет-ғұрып, салт-дәстүрлер. Наурыз Әз Наурыз-түркінің төл жаңа жылы | |||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т2. Назарын шоғырландырып тыңдау А2. Сөз мәнері мен сөйлеу этикеті Ж3. Көркемдегіш құралдарды қолданып жазу | |||||||
Сабақтың мақсаттары |
7.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау. 7.А2. Тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу 7.Ж3. Жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жазу. | |||||||
Жетістік критерийлері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар |
Әз-Наурыз, Ұлыстың Ұлы күні, Наурыз мерекесі, Наурыз көже, алтыбақан; Ұлыс оң болсын, Ақ мол болсын; ырым жоралғылар, салт-дәстүрлер, әдет-ғұрыптар жайында мағұлмат | |||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Біздің өміріміздегі музыка | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспар-ланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер | ||||||
Ұйымдас-тыру 5 минут
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Берілген суреттерді қиып, А3 форматтағы қағазға жапсырып, түрлі түстерге бояиды. Және не бейнеленгенін түсіндіреді. Қызығушылығын ояту мақсатында https://www.youtube.com/watch?v=gCTyQWd_htw (үзінді) Теңге ілу ойыныКөрген мультфильмі бойынша оқушылар негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды. Жұбымен пікірлесіп, сыныпта өз тұжырымдарын айтады.
Сабақтың тақырыбын таныстырылады. Мақсаттары мен жетістік критерийлері анықталады.
|
youtube.com шағын мультфильм
| ||||||
10 минут
10 минут
5 минут
10 минут
15 минут
5 минут
5 минут
10 минут |
Сергіту сәті. «Наурыз думан» әнін тыңдап, кім орындап жатқанын табады. https://www.youtube.com/watch?v=UiR2KfxFRfA
Оқушыларды топқа бөлу. Қазақтың әдет-ғұрыптары, қазақтың салт-дәстүрлері, Ұлыстың Ұлы күні Оқушылар мәтінді тыңдайды.Тыңдаған мәтін бойынша айтылым дағдысында жұмыс жүргізіледі. Т/Ж. «Шеңбер» әдісі Сынып оқушылары 2 шеңберге бөлінеді. «Наурыз мейрамы» тақырыбында ішкі шеңбердегілер әңгімелей бастайды, 90 секундтан соң сыртқы шеңбердегілер өз әңгімелерін жалғастырады. Осылайша 2 шеңбер диологта болып, ақпараттармен алмасады. Қыдыр ата кім? "Наурыз мейрамы" қандай мейрам? "Наурыз көже" қалай әзірленеді? Осы сұрақтар 3 топқа қойылып, ойларын толықтырып айтады, түсінік беріледі. Тапсырма. ЖЖ Тыңдалған мәтіннің мазмұны бойынша әр оқушы үш сұрақ ( мәтіндегі қосымша ақпараттар арқылы) дайындайды, ортада банка тасталады, 2 оқушыдан шығып, банкадан араластыра отырып суырып , бір-біріне қойып жауап береді. "Ф" Құрбылар бір-бірін смайликпен бағалайды. Айтылым дағдысы. Тақырыптар: 1.Наурыз -жыл басы. 2.Қыдыр ата- қиял-ғажайып бейне. 3. Мерекелік ас - "Наурыз көже" Осы тақырыптар бойынша диалог құрастыру ұсынылады. Бір топқа бастауға, екінші топқа жалғастыруға, келесі топқа аяқтауға тапсырма береді. 1-топты 3-топ бағалайды. 2-топты 1-топ, 3-топты 2 топ бағалайды.
Диалогта топтар қазақша сөз мәнері мен сөйлеу этикеті формаларын қолданулары қажет. сөз мәнері түсінік беру. сөйлеу этикеті беру "Наурыз мейрамы" - адамзат тарихындағы ең көне
мерекелердің бірі.
https://www.youtube.com/watch?v=pc0j3HaC-BU Қош келдің,Наурыз!+караоке
|
https://www.youtube.com/watch?v=UiR2KfxFRfA Р.Рымбаева
kk.wikipedia.org/wiki/</</p>
https://www.youtube.com/watch?v=pc0j3HaC-BU Қош келдің,Наурыз!+караоке
| ||||||
Сабақтың соңы Рефлексия 5 минут |
______________________________________
|
| ||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Дифференциация - Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау - Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс | ||||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. |
Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. |
Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе? Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма? | ||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |