7


  • Учителю
  • Конспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістер

Конспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістер

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: «Көкөністер мен жемістер»

Сабақтың мақсаты:1.Білімділік:Оқушылардың бастауыш сыныптатардан алған білімдерін көкөністер мен жемістер туралы толықтырып кеңейту.

2. Дамытушылық: оқушылардың сөздік қорларын дамыту, сауатты жазу, есте сақтау, байланыстырып сөйлеу.

3.Тәрбиелік: адамның ағзасына көкөніс пен жемістің пайдайсы зор екенін ұғындыруға.

Сабақтың түрі: интерактив сабақ.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, монолог,топпен жұмыс,суретпен жұмыс,жаттығу жұмыстары.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, тірек-сызба.

Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, орыс тілі, табиғаттану.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлеметсіңдер ме балалар!

Кезекшімен диалог (оқушыларды түгендеу).

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

1.Түбір мен қосымша ережесін тексеру.

2. Абайдың «Күз» өлеңін тексеру.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1.Мұғалімнің кіріспе сөзі. Балалар, «Күз - азығымен бай» дегенді қалай түсінесіңдер?

Адамның ағзасына, көкөніс пен жемістің пайдасы бар ма?

Көкөністер мен жемістер қайда өседі?

Олай болса, бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы «Көкөністер мен жемістер»

2. Оқушыларға сабақтың мақсатын жариялау.

3.Жаңа сөздермен жұмыс.

Аудирование.

Сөздерден сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастыру.

3.Суретпен жұмыс.

Бұл қай кезде болады? (Интерактив тақтадағы суреттер арқылы оқушыларға сөйлемдер мен әңгіме құрастырғызу.

Конспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістер.......өседі.Конспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістер.....өседі Конспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістер......жинайды

4.Тірек-сызбамен жұмыс.

..........

Күз......... ........... піседі

.............



5. Мәтінмен жұмыс.

42беттегі, 2тапсырма. Мәтінді оқып, қазақ тіліне аудару.

6. Жаттығу жұмысы.

43беттегі,2тапсырма. Берілген сөздерден негізгі түбірді тауып, мағынасын айтыңдар.

Бақша, көмекші, бұлтты, жаңбырлы, күздік, егістік, астық.

6. Қорытынды кезеңі.

Суреттер мен тірек-сызба арқылы «Бақта» (1топ), «Бақшада» (2топ) әңгіме құраңдар.

7. Үйге тапсырма:

1. Ережені қайталап келу.

2. 43 беттегі,4тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп, зат есімдерді сөз құрамына талдаңдар.

8. Бағалау. 7

Сабақтың тақырыбы: «Табиғаттағы өзгерістер»

Сабақтың мақсаты:1.Білімділік:Оқушылардың бастауыш сыныптатардан алған білімдерін табиғаттағы өзгерістер туралы кеңейту.

2. Дамытушылық: оқушылардың сөздік қорларын дамыту, сауатты жазу, есте сақтау, байланыстырып сөйлеу.

3.Тәрбиелік: әр мезгілде табиғаттағы өзгерістердің өзінің ерекшілі бар деп, оқушыларға ұғындыру.

Сабақтың түрі: интерактив сабақ.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, монолог,топпен жұмыс,суретпен жұмыс,жаттығу жұмыстары.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, тірек-сызба.

Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, орыс тілі, табиғаттану.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлеметсіңдер ме балалар!

Кезекшімен диалог (оқушыларды түгендеу).

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

1.Түбір мен қосымша ережесін қайталау.

2. 43 беттегі,4тапсырманы тексеру.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1.Мұғалімнің кіріспе сөзі. Балалар, әр мезгілде табиғаттағы өзгерістердің өзінің ерекшілі бар.

Күз мезгілінде табиғаттағы қандай өзерістер болып жатады?

Интерактив тақтадағы суреттер арқылы оқушыларға әңгіме құрастырғызу

Конспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістерКонспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістер Конспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістер

........сарғаяды .......жауады





Конспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістерКонспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістерКонспект по казахскому языку на тему Табиғаттағы өзгерістер

..........жылы жаққа........ Кейде,,,,,,,,.жауады. қатты............соғады

2. Оқушыларға сабақтың мақсатын жариялау.

3.Жаңа сөздермен жұмыс.

Аудирование.

Сөздерден сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастыру.

4. Мәтінмен жұмыс (топпен жұмыс)

1.Мәтінді оқу, аудару.

2.Мәтінге ат қою.

3.Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру (І топ)

4.Мәтінге жоспар құру. (ІІ топ)

5.Мәтінді жоспар бойынша мазмұндау.



5. Жаттығу жұмысы.

44 беттегі 5 тапсырма.Мәтінді оқып, қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдаңдар.

Мысалы:

Айының

Ай - түбірі

Ы - тәуелдік жалғау, ІІІ жақ

Ның - Ілік септік

6. Қорытынды кезеңі. (Кестемен жұмыс)

Күз мезгілінің көктем мезгілінен айырмашылығы мен ұқсастығы неде?



Күз



Ұқсастығы

Көктем

Күн қысқарады, түн ұзарады



Күн ұзарады, түн қысқарады

Күн салқын болады



Күн жылы болады

Құстар жылы жаққа ұшып кетеді

Жаңбыр жауады

Құстар жылы жақтан ұшып келеді

Адамдар жылы киім кие бастайды

Кейде қар жауады

Адамдар жеңіл киім кие бастайды

Диқаншылар егін жинайды



Диқаншылар егін егеді

Бақшада, саяжайжайда көкөніс пен жеміс егеді



Бақшада, саяжайда көкөніс пен жемісті жинайды

Жапырақтар сарғаяды



Жапырақтар көгереді

Шөп пен гүлдер солады



Шөп пен гүлдер шығады



7. Үйге тапсырма:

1. Ережені қайталап келу.

2. Жаңа сөздерді жатқа

3. 44беттегі, 3тапсырма. Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдаңдар.

4.Табиғаттағы өзгерістерді білу.



8. Бағалау.































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал