7


  • Учителю
  • Ашық сабақ 'Тиімді тамақтану'

Ашық сабақ 'Тиімді тамақтану'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

№1 Затобол орта мектебі

Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Мукашева М.Ж.

Пән: Қазақ тілі

Сынып: 5 «А» сынып

Сабақтың тақырыбы: Тиімді тамақтану

Сабақтың мақсаты: Тамақтану тиімділігі туралы біліп, меңгеріп алу, тиімді тамақтану ережелерін есте сақтап,ас мәзірін дұрыс құрастыра арқылы диалогтық, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Сабақтың әдіс- тәсілі: топқа бөлу, диалогтық әдіс, талдау-жинақтау, «Постер»әдісі

Қолданылған модуль: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауды үйрету», «Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану»,

Сабақтың барысы:

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ресурстар

Мен сыныпты қалай қарсы аламын?

оқушылармен амандасып, оқушыларды сабаққа ұйымдастыру



Ұйымдастыру кезеңі


Психологиялық дайындық «Амандасу» жаттығуы. Бұнын мақсаты- топтағы бүкіл адаммен амандасып шығу.

Оқушыларды топқа бөлу үшін суреттер ұсынады.

Оқушылар құстар мен жәндіктер суреттер бойынша екі топқа бөлінеді.

суреттер

интерактивті тақта

Жаңа сабақты меңгерту.





Өткенді тақырыпты қайталау.




Крассворд арқылы жаңа сабақтың тақырыбы анықталады.


Сөздерді аударып, толтыру

1.Еда

2.вишня

3.творог

4.груша

5.посуда

6.часто

1.мясо

2яблоко

3.масло

4.чай

5.сметана

Аударып жазып шыққанда «Тиімді тамақтану» деп сабақтың тақырыбы анықталады.






Т ағам

Ш и е

і рімшік

Ал м ұрт

Ы д ыс

Көкөн і с

Е т

а лма

м ай

ш а й

қ уырдақ

Интерактив тақта,суреттер,тағамдар,

презентация


Талдау тапсырмасы.









Шығармашылық жұмыс

Сергіту сәті

Грамматикалық тапсырма:

Сөздерге табыс септігінің жалғауын жалға.

1.Менің анам сүт... , айран ... ,қатық ... , жақсы көреді.

2. Менің әкем қазы ... , ет ... , балық .... ұнатады.

3. Атам мен әжем ботқа .... , ірімшік .... , қымыз .... жақсы көреді.


Тамақтану пирамидасын құрастыру



Әр топ өздеріне берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып, сематикалық карточкаларын толтырады



Постер жасап,қорғау

кеспе қағаздар, интерактивті тақта.


Бағалау парақтарын толтыру







Ватман,түсті қарындаштар,маркер

Мәтінмен жұмыс


84-бет Мәтінді оқып,меңгеру

«Клоуз тест»

Аудиожазбаны тыңдап, керекті сан есімдерді толтыру.

Үлестірме карточкалар,аудиожазба

Сабақты бекіту

Бұлар саған керек: ақуыз , дәрумендер , көмірсу , май .

Ол неде болады?

Бұл тағамның пайдасы бар ма?

Бүгінгі тақырып бойынша ойларын жинақтап, өзара сөйлесе отырып, диалог құрастыру,

жуан,жіңішке сұрақтар құрастыру

Интерактивті тақта,

постер, оқулық,

Бағалау

Дұрыс орындаған тапсырмаларына суреттер беріп, оқушы білімін бағалау.


Әр дұрыс орындаған тапсырмаларына суреттер алып отырады, сабақ соңында қорытынды бағасын алады.

Бағалау өлшемдері:

15-20 = «5»


10-14 = «4»


7-9 =«3»

Үйге тапсырма

85-б кесте бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.


Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.

күнделік

Рефлексия

Интерактивті тақтада

Менің сабақта жеткен жетістігім.

Интерактивті тақтадағы суреттерге: Нені үйренгендерін? Нені түсінбегендерін? жазып іледі.

түсті стикерлер.

қалам,









5- сыныбындағы «Тиімді тамақтану» тақырыбындағы сабақта : Тиімді тамақтанудың ерекшелігін біліп, бағдарламалардың мазмұның ашу арқылы диалогтық, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Сабақты бастамас бұрын оқушылар «Амандасу» жаттығуын орындады. Оқушылар бір-бірімен амандасып жылы тілектер айтты, мысалы: «Бақытты бол», «Жетістікке жет», «Бес деген баға ал» т.б. Осылай амандасу арқылы олар бір-біріне мейірімділік пен кеңпейілдік орнатты.Сабақ өткенді қайталаудан басталды.Өткен грамматикалық тақырыпты түрткі сұрақтар арқылы қайталадық.Грамматикалық тапсырмалар орындады,бір-бірін тексеріп бағалады.1- тапсырма. Семантикалық карточкамен жұмыс . Бірінші топ. Дәрумендерге бай тамақтарды анықтады. Екінші топ. Берілген мәтіннен көмірсу бар тағамдарды тауып, жазды. Бұл тапсырмаларды екі топта жақсы орындап шықты. Тапсырманы орындау барысында төмен оқитын оқушыларға қиын болды, бірақ оларда дұрыс жауабын жазып алуға тырысты. Оқушылардың топтық белсенділігін және достық қарым-қатынасын нығайту мақсатында, топтық тапсырма берілді. Берілген тапсырма. Оқушыларға «Тамақ пирамидасын» құрастырып ортаға топпен шығып жасаған постер арқылы қорғау керек болды. Екі топ берілген тапсырманы орындап шықты.Бірінші топ мақсатын анық ашып айталмасада оқушылардың ынталанғанына ырза болдым.Екінші топтың оқушылары бірінші топқа қарағанда белсендірек қатысып ойларын толық сөйлемдермен жеткізіп берді. Сабақтың бағалауы дұрыс орындаған тапсырмаларын критерийлер арқылы бағалап отырды.

Сабақтың рефлексиясы өткізгенде интерактивті тақтада оқушылар өздері қай жетістікке жеткен жерін белгілеп көрсетті, тиісті бағаларын алды.

Не сәтті өтті?

Оқушылар өздерінің белсенділігін, білімдерін көрсете білді.Кері байланысты толтыруда қызығушылықпен орындап, өз ойларын айта білді.

Не сәттсіз өтті?

Постер қорғау барысында, тілдері шорқақ оқушылар жасаған жұмысының мәнін толық аша алмады.

Соған сабағыма көңілім толмады.

Нені дамыта аласыз?

Сабақта кездескен кемшіліктерді жойып, тіл дамыту үшін сөйлем құрау бойынша тапсырмалар беріп жұмыс түрлерін жүргіземін.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал