- Учителю
- Среднесрочное планирование по казахскому языку 3 класс
Среднесрочное планирование по казахскому языку 3 класс
Среднесрочное планирование серии последовательных уроков Инметова Т.К.
Қазақ тілі 3 сынып. Әлеуметтік - тұрмыстық ая (1- модуль) «Мен және менің отбасым, отьасы мүшелерінің жұмыстары»
Сабақтың тақырыбы
Оқу мақсаты
Модуль 1
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Модуль 2
Сыни тұрғыдан ойлауға үйретеді
Модуль 3
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Модуль 4
Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану
Модуль 5
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Модуль 6
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Модуль 7
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Тізбектелген сабақтар топтамасының жалпы тақырыбы
«Туған күн»
1 сабақ
«Возникновение государства в Египте»
Цель: Обеспечить усвоение знаний о природных условиях на берегах Нила и возникновении древнеегипетского государства
2 сабақ
«Социальная структура в Древнем Египте»
Цель: Обеспечить усвоение знаний об имущественном и социальном расслоении египетского общества; о представителях знати и о тяжелом положении народных масс
1 урок
«Научные знания и культура Египта»
Цель: Обеспечить усвоение знаний о появлении и развитии письменности и основ наук в Древнем Египте
Критерии успешности
Среднесрочное планирование серии последовательных уроков Инметова Т.К.
Қазақ тілі 3 сынып. Әлеуметтік - тұрмыстық ая (1- модуль) «Мен және менің отбасым, отбасы мүшелерінің жұмыстары»
Сабақтың тақырыбы
Оқу мақсаты
Модуль 1
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Модуль 2
Сыни тұрғыдан ойлауға үйретеді
Модуль 3
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Модуль 4
Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану
Модуль 5
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Модуль 6
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Модуль 7
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Тізбектелген сабақтар топтамасының жалпы тақырыбы
«Мен және менің отбасым, отбасы мұшелерінің жұмыстары»
Мақсаты: оқушылардың тақырып бойынша өз ойларын білдіруіне мүмкіндік туғызу
Мақсаты: сөз тіркестер мен сөйлемдер құрастыра алады. Өз ойларын жеткізе алады
Мақсаты: өз және топ жұмыстарын бағалауға тырысады
Мақсаты: АКТ бойынша оқушылар өз білімдерін жаңа ақпараттар арқылы толықтырады
Мақсаты: уәждері жоғары оқушылар нашар оқитын оқушыларды жұмысқа тартып, көмектеседі
Мақсаты: оқушылар топта өзара тығыз байланыста жұмыс жүргізе алады
Мақсаты: оқушылар топтық жұмысты реттей алады
1- сабақ
«Отбасы мүшелері»
Мақсаты: Тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру. Оқылым, жазылым, айтылым, таңылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.
Ассоциация ойынын өткізу.
Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып жауабын алады
Берілген сөздерден сөз тіркестер және сөйлемдер құрастыру.
Ойын өткізу «Қарлы кесек»
Түсті фишкалар бойынша өз жұмыстарын бағалау, пікірлерін айтқызу
Компьютер арқылы жаңа сөздерді тыңдап, қайталайды
Жұптық жұмыс жүргізу. Мәтінге сұрақтар құрастыру.
2 сабақ
«Отбасында»
Мақсаты: Оқушының білімі мен біліктілігі арқылы ой - өрісін дамыту, ойлау қабілетін шындау.
Топтарға бөлініп сурет бойынша жұмыс. Сөз тіркес және сөйлемдер құрастыру
Берілген мәтінмен жұмыс жасау. Мәтінді оқып аударады. Сұрақтарға жауап береді
Топта жасаған жұмыстары бойынша өз пікірлерін айтады
Мәтінге сұрақтар құрастыру.
Топта жұмыс ұйымдастыру
3 урок
«Менің әкем, анам»
Мақсаты: Өтіліп отырған тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру. Әр сабақ сайын байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Оқушылар екі топқа бөлініп, кластер жасайды. Бірінші топ «Әке», екінші топ «Ана» туралы.
Мәтінді сәйкестіре отырып, қателерін табады
Кластер қорғаған соң, оқушылар стикер арқылы екі жұлдыз,бір ұсыныс береді.
Интерактивті тақтада Венн диаграмманы толтырады
Барлық оқушылар жұмыс жасайды
Көшбасшы топтық жұмысты ұйымдастыра алды
4 урок
«Менің әпкем, інім, ағам»
Мақсаты: Тақырып бойынша жаңа сөздерді меңгерту арқылы сөздік қорын молайту. Сабақ барысында түрлі әдістер арқылы тақырып бойынша білім алады.
Жұптық жұмыс. Диалогті оқып, аударады
«Бинго» ойынын өткізу. Берілген сұрақтарға жауап береді.
Үлгі бойынша жауаптарын тексереді. Бір - бірін бағалайды
Интерактивті тақтада тапсырманы орындайды «Сәйкес сөзді тап»
Берілген сөздермен дұрыс сөйлемдер құрастырады
5 урок
«Менің әкем, анам»
Мақсаты: Оқушылардың сөйлеу қабілеттерің жетілдіру мақсатында әр түрлі әдістерді тиімді қолданып, сапалы білім беру.Мәтінмен жұмыс жүргізу.
Оқушылар топқа бөлінеді. Мәтіндермен жұмыс жүргізеді
Мәтінді оқып аударады. Мәтін бойынша сұрақтар дайындайды. Әр оқушы өз анасы туралы айтады
Топтар бір - бірінін жауаптарын тексереді
Тақтада берілген сөздер мен сөз тіркестерді сәйкестендіріп сөйлемдер жазады
Топтар бір - бірінін мәтіндерін алып сұрақтарына жауап береді.
Кейін әр топ өз құрастырған сұрақтарына басқа топтар берген жауаптарын тексереді
Көшбасшы топтық жұмысты ұйымдастыра алды
Жетістіктін белгісі
Критерии успешности
Оқушылардың тақырып бойынша өз ойларын білдіре алды
Сөз тіркестер мен сөйлемдер құрастыра алды. Өз ойларын жеткізе алды
Өз және топ жұмыстарын бағалай алды
АКТ бойынша оқушылар өз білімдерін жаңа ақпараттар арқылы толықтырды
Жақсы оқитын оқушылар нашар оқитын оқушыларды жұмысқа тартып, көмектесті
Барлық оқушылар өзара тығыз байланыста жұмыс жүргізе алды
Оқушылар топтық жұмысты реттей алды
Среднесрочное планирование серии последовательных уроков Инметова Т.К.
Қазақ тілі 3 сынып. Әлеуметтік - тұрмыстық ая (4- модуль) «Сағат неше болды?»
Сабақтың тақырыбы
Оқу мақсаты
Модуль 1
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Модуль 2
Сыни тұрғыдан ойлауға үйретеді
Модуль 3
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Модуль 4
Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану
Модуль 5
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Модуль 6
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Модуль 7
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Тізбектелген сабақтар топтамасының жалпы тақырыбы
«Сағат неше болды?»
Мақсаты: жұпта, топта диалог арқылы таныс сөздер мен қысқа фразаларды ұғады
Мақсаты: қарапайым, жеңіл сұрақтарды құрастыра алады
Мақсаты: шарттар бойынша өз және топтық жұмыстарды бағалай алады
Мақсаты: АКТ арқылы оқушылар өз білімдерін толықтырады
Мақсаты: тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап бере алады.
Мақсаты: нақты үлгі бойынша тапсырмаларды орындай алады
Мақсаты: топтық жұмысты ұйымдастыра алады
1 сабақ
«Сағат»
Мақсаты: Тақырып бойынша сөздерді, сөз тіркестерді дұрыс айтып, сауатты жазуға және дұрыс қолдануға үйрету. Уақытты айтуға үйрету
Жұптық жұмыс: сөз тіркестерден сөйлемдер құрастырады.
«Қарлы кесек» ойыны
Берілген сөздермен сөз тіркестер құрастырады.
«Сағат неше болды?» сұрағына жауап береді
Мәтінмен жұмыс: мәтінді оқып, аударады
Ассоциация ойыны. «Уақыт» сөзін естігенде не елестетесіндер
Үлгі бойынша уақытты айтады «Сағат жеті; сағат жеті жарым...»
2 сабақ
«Сағаттар»
Мақсаты: Сағат түрлерін білу. Өз сөздерімен тақырыпқа байланысты әңгімелеуге үйрету. Мәтінмен жұмыс істеу арқылы ойлау қабілеттерін арттыру.
Жұпта мәтін бойынша сұрақтар құрастырады, кейін бір - біріне сұрақ қойып жауаптарын алады «Даналық ағаш» ойыны бойынша
Мәтінді оқып аударады.
Диалогті оқып өзара сөйлесу
Үлгі бойынша бір - бірінін жұмыстарын тексереді
Берілген сөйлемдердің ішіндегі сөздерді қазақ тіліне аударып жазады
Берілген жаңа сөздермен танысады және сол сөздермен сөз тіркестер жасайды.
Жұмбақты оқып, түсіндіріп шешеді
3 - сабақ
«Сағат қанша?»
Мақсаты: Топтық жұмыс ұйымдастыру. Тақырыпқа байланысты сөздермен сөйлемдер дұрыс құрауды үйрету. Оқушыларды сауатты жазуға жетелеу.
Оқушыларды мультфильм кейіпкерлері арқылы топтарға бөлу. Диалогті оқып керекті сөздерді қойып жазады
Топта талқылап, берілген сөйлемдерді толықтырып жазады.
Топтар бір - бірінін жұмыстарын берілген үлгілер бойынша тексереді, қателерді талқылайды және өз пікірлерін айтады
Суреттер бойынша уақытты айтады
«Сен не істедің?» сұрағына үлгі бойынша жауап береді
Көшбасшы топтық жұмысты ұйымдастыра алды
4 - сабақ
«Сағаттың түрлері»
Мақсаты: Оқушыларды тақырып бойынша алған білімдерін молайту. Ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру
Жұптық жұмыс «Қарлы кесек» ойыны арқылы сөйлем құрастыру
Үлгі бойынша «Сағат неше?» деген сұраққа жауап береді.(сағаттардың суреттері арқылы)
Видеоролик арқылы сағаттың түрлері бойынша ақпарат алады. (кварцты, электронды, маятникті)
Берілген сөйлемдердің ішіндегі сөздерді қазақ тіліне аударып жазады
Кесте бойынша сөйлемдер жазады
5 - сабақ
«Сен қайда болдың?»
Мақсаты: Модуль бойынша алған білімдерін қорытынды жасау. Оқушыларға бағыт - бағдар бере отырып, өз беттерінше жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру .
Жұптық жұмыс: сурет бойынша сөйлемдер құрастыру
Кесте бойынша ойланып жауап жазу.
Берілген сөйлемдердің ішіндегі сөздерді қазақ тіліне аударып жазады
Өз жауаптарын үлгі бойынша тексеріп, өз пікірлерін айтып бағалайды
Сағаттарға қарап «Сен қайда болдың?» деген сұраққа жауап жазады
Сөйлемдерді екі қатарға жазады «Дұрыс, дұрыс емес»
Жетістіктін белгісі
Критерии успешности
жұпта, топта диалог арқылы таныс сөздер мен қысқа фразаларды ұқты
қарапайым, жеңіл сұрақтарды құрастыра алды
шарттар бойынша өз және топтық жұмысты бағалай алды
АКТ арқылы оқушылар өз білімдерін толықтырды
тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап бере алды.
нақты үлгі бойынша тапсырмаларды орындай алды
топтық жұмысты ұйымдастыра алды
Среднесрочное планирование серии последовательных уроков Инметова Т.К.
Қазақ тілі 3 сынып. Әлеуметтік - тұрмыстық ая (5- модуль) «Мен азық - түлік дүкеніне барамын»
Сабақтың тақырыбы
Оқу мақсаты
Модуль 1
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Модуль 2
Сыни тұрғыдан ойлауға үйретеді
Модуль 3
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Модуль 4
Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану
Модуль 5
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Модуль 6
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Модуль 7
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Тізбектелген сабақтар топтамасының жалпы тақырыбы
«Мен азық - түлік дүкеніне барамын»
Мақсаты: жұпта, топта жаңа тақырып бойынша диалог құрастыра
Мақсаты: мәтін бойынша қарапайым сұрақтарына жауап бере алады
Мақсаты: шарттар бойынша өз және топтық жұмыстарды бағалай алады
Мақсаты: АКТ арқылы оқушылар өз білімдерін толықтырады
Мақсаты: тақырып бойынша алған білімдерін қолдана алады.
Мақсаты: нақты үлгі бойынша тапсырмаларды орындай алады
Мақсаты: топтық жұмысты ұйымдастыра алады
1 сабақ
«Азық - түлік »
Мақсаты: Азық - түлік туралы мәлімет жасай білуге үйрету. Тақырып бойынша өтетін сөздер мен сөз тіркестерін дұрыс айтуға және сауатты жазуға үйрету
Берілген жаңа сөздермен танысып сөз тіркестер құрастырады. Кейін бір - біріне сұрақтар қойып жауабын алады
Оқушылар «Азық - түлік тің қандай түрлері бар?» деген сұраққа жауап беруге тырысады. Әр оқушы өз ойларын айтып шығады
Үлгі бойынша сөзжұмбақты тексереді
Тактада кесте беріледі. Сол кестеде азық - түліктің түрлері жазылған. Оқушылар бір - бірден тақтаға шығып сол кестені толтырады.
Жұптық жұмыс жасап сөзжұмбақты шешеді.
Ассоциация ойынын өткізу. Оқушылар тақырып бойынша білетін сөздерін естеріне түсіріп айтады
2 сабақ
«Супермаркетте»
Мақсаты: Тақырып бойынша сөздік қорын молайту, сөйлем құру, әңгімелей алу дағдыларын жетілдіру.
Жұптық жұмыс. Сурет бойынша әңгіме құрастырады
Берілген сызба бойынша сөйлеу. Сөз тіркестер не болмаса сөйлемдер құрастырады.
Үлгі бойынша жұмыстарын тексереді
Әр түрлі супермаркеттер туралы бейнеролик көрсету.
Берілген сөйлемдерді толықтырап жазады.
Сөзжұмбақты шешеді.
«Супермаркетте не сатылады?» сурет арқылы сұраққа жауап береді
3 - сабақ
«Нан, сүт тағамдары»
Мақсаты: Тақырып бойынша өтетін сөздер мен сөз тіркестерін сөйлемдерде дұрыс пайдалану. Сөздікті меңгерту, ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Мәтінмен жұмыс жүргізу
Берілген диалогті мәнерлеп оқып аудару
«Қарлы кесек » ойыны. Берілген сөзден сөз тіркес құрастырып кейін сөйлемдер құрастыру
«Зат есім + сын есім» сызбаға сүйеніп «Нан қандай?» деген сұраққа жауап беру.
Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру
«Нан тағамдарына на жатады? Сүт тағамдарына не жатады?» деген сұрақтарға жауап береді
4 - сабақ
«Жемістер, көкөністер»
Мақсаты: Білім сапасына сабақ сайын мән беріп, арттырап отыру. Оқушылардың сөздік қорын ұдайы бақылап, толықтырып отыру.
Оқушыларды екі топқа бөлу. Әр топ кластер жасайды
-
Жемістер
-
Көкөністер
Жасаған кластерлерін қорғайды және жасаған сұрақтарға жауап береді
Оқушылармен бірге бағалау критерияларды жасау.
Топтар екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бір - бірін бағалайды
Оқушылар кластер арқылы сұрақтар құрастырып жауабын алады
Әр топ «Қарлы кесек» деген тапсырманы орындайды. Бірнеше сөз беріледі.
Көшбасшы топтық жұмысты ұйымдастыра алады
5 - сабақ
«Азык - түлік дүкенінде»
Мақсаты: Әр тақырыпты өмірдегі жағдаяттармен салыстыра отырып, сөздік қорын бақылап, тілдесім қабілеттерін дамыту.
Берілген диалогті оқып аудару. Жұптық жұмыс
Берілген сөйлемдерді толықтырып жазу.
Ойын арқылы жасаған сұрақтарға жауап береді
Мәтінмен жұмыс жүргізу. Мәтінді оқып түсіну. Мәтін бойынша «Даналық ағаш ойынын өткізу»
Кесте бойынша «Кім не сатып алады?» деген сұраққа жауап береді.
Жетістіктін белгісі
Критерии успешности
жұпта, топта жаңа тақырып бойынша диалог құрастыра алды
мәтін бойынша қарапайым сұрақтарға жауап бере алды
шарттар бойынша өз және топтық жұмыстарды бағалай алды
АКТ арқылы оқушылар өз білімдерін толықтырады
тақырып бойынша алған білімдерін қолдана алды.
нақты үлгі бойынша тапсырмаларды орындай алды
топтық жұмысты ұйымдастыра алды