- Учителю
 - Диктант 'Қазақ пен қалмақ күйі' (8-сынып)
 
Диктант 'Қазақ пен қалмақ күйі' (8-сынып)
|   Сабақ №4 4 апта 2 күн  |   Күні: 19.05.2015 
  |   Сынып: 8  |   Пән: Қазақ тілі  |   Пән мұғалімі: Ермағамбет Дана  | |||||
|   Сабақтың атауы:  |   Диктант. Қазақ пен қалмақ күйі.  | ||||||||
|   Мақсаты:  |   Өз бетінше қатесіз сауатты жазуға, тапсырма орындауға дағдыландыру. Ынтымақтастық атмосферасын орнату.  | ||||||||
|   Күтілетін нәтиже/табыс көрсеткіші:  |   Өз бетімен қатесіз сауатты жаза алады. Есте сақтау қабілеті дамиды.  | ||||||||
|   Жұмыс түрі:  |   Топтық  |   Модуль:СТО, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,  | |||||||
|   Мұғалімнің жазбалары: Әдісі: тақырыпты ашу үшін тапсырма орындату, топтық жұмыс,оқулықпен, дәптермен жұмыс, жұптық тапсырма, кеспе қағаздармен жұмыс, үй тапсырмасын беру, кері байланыс.  | |||||||||
|   №  |   Сабақ кезеңдері  |   Мұғалімнің әрекеті  |   Оқушының әрекеті  |   Күтілетін нәтиже  |   Ресурстар  | ||||
|   1  |   Ұйымдастыру 2 минут  |   Сыныппен сәлемдесу. Оқушылардың ойын бір жерге жинақтау үшін ынтымақтастық атмосферасын орнату.  |   Олар шеңбер құрып , өз көңіл күйлерін бір біріне білдіреді.  |   Көңілдері көтеріледі Сабақ кезеңдерімен танысады  |   Топ ережесі  | ||||
|   2  |   «Миға шабуыл» Үй тапсырмасын тексеру 3 минут  |   Үй тапсырмасын сұрап,ауызша бекіту. Үй жұмысы дәптерлерін жинап алу.  |   Өткен тақырыпты естеріне түсіреді,  |   Өз ойларын айтады.  |   Бағалау парағы  | ||||
|   3  |   Қызығушылықты ояту 3 минут 
 
  |   «Домбыра - қазақтың қасиетті дүниесі» Б.Момышұлы. Домбыраға тірек сөздер табады. Құрманғазы күй, қобыз, домбыра күйлері Дина 
 
  |   Өз ойларын айтады. Ескіден жаңаға көшу, меңгеру қадамдары. 
 
  |   Пікірлерін ашық жеткізіп тырады.  |   
  | ||||
|   4  |   Дәптермен жұмыс 30 минут.  |   ҚР Білім және ғылым министрлігінің Жалпы орта білім департаментінің нұсқауы бойынша сендерге диктант нормасы: 1/150-ден артық сөз . Қазақ пен қалмақ күйі 1/Мәтінді 2 қайтара оқып таныстыру; 2/Қиын сөздерді тапқызу; 3/Мәтінді жазуға кірісу. 4/Жазып болған соң,қайта оқып,тексеріп,тыныс белгілерін қойдыру.  |   Мәтінді мұқият тыңдайды,жазба жұмысын асқан сауаттылықпен жазады.  |   Сауаттылығы дамиды.  |   Диктант тар жинағы. 
 
  | ||||
|   5  |   Сергіту сәті 4минут  |   
 Өнер тақырыбында мақал-мәтел айту.  |   
 Тапсырма бойынша жұмыс жасайды.  |   
 
  |   
  | ||||
|   6  |   Сабақты қорытындылау 3минут  |   Бір-бірінің жазба жұмыстарын тексереді.  |   
 
  |   Шкалаға сүйене отырып бағалайды  |   
  | ||||
|   7  |   Үй тапсырмасы  |   Мақсатын түсіндіремін. 
  |   Қайталау.  |   
  |   оқулық  | ||||
|   8  |   Бағалау  |   Жазба жұмыстары тексеріліп,бағаланатынын айтады.  |   
  |   
  |   
  | ||||
Тексерілді: