- Учителю
 - ҚАзақ тілінен сабақ 'Алматы қаласы' (8-сынып)
 
ҚАзақ тілінен сабақ 'Алматы қаласы' (8-сынып)
|   
  |   Сынып : 8  |   Күні : 02.12  |   Қазақ тілі  |   Модуль  | 
|   
  |   Сабақтың тақырыбы:  |   Алматы қаласы.  |   
  |   
  | 
|   
 
  |   Сілтеме:  |   Барнс (1971) сыныпта тіл қаншалықты қолданылса, оқушылардың оқуына соншалықты әсер ететінін айтады. Мұғалімдерге арналған оқулық (39-бет)  |   
  |   
  | 
|   
  |   Сабақтың мақсаты:  |   Оқушыларға мәдениетпен Өнердің орталығы болған Алматы қаласы жайлы түсінік беру. Грамматикалық тапсырмаларды орындау арқылы білімдерін толықтыру.  |   Оқушыларды кішіпейілділікке тәрбиелеу. 
  |   
  | 
|   
  |   Сабақтың әдіс-тәсілі:  |   Білім беру мен оқытудағы жаңа тәсілдер.  |   
  |   7 модуль  | 
|   
  |   Оқыту түрі:  |   Жеке, жұптық, топтық  |   
  |   
  | 
|   
  |   Көрнекілігі  |   үлестірмелі парақтар, стикерлер, фламастер, флипчарт,түрлі түсті смайликтер.  |   
  |   
  | 
|   
  |   Іс-әрекет кезеңі:  |   Мұғалімнің іс-әрекеті  |   Оқушының іс-әрекеті  |   
  | 
|   1  |   Ұйымдастыру кезеңі: АКТ Психология лық дайындық  |   1.Көшбасшылық 2.Сәлемдесу. 3.Қ.Р. М. Гимні. 4.Психологиялық ахуал. Шаттық шеңберін құру. Тренинг жүргізу. 
  |   Оқушылар сәлемдеседі Қ.Р. М. Гимнін орындайды. бір-біріне жақсы тілектер тілейді жүрек арқылы тренинг жүргізу. (бәрі)  |   Білім мен оқытудағы жаңа тәсілдер. 1,7,4 модуль  | 
|   2.  |   
  |   Үй тапсырмасы . Стикерге жаз, оқы,ережелерді айт. 
 Топқа бөліну  |   Оқушылар үй тапсырма сын «Ыстық орындық » стратегиясымен жауап береді. Топқа бөлінеді, смайликтер қаланың аттары жазылған. Топтың аты, ұранын құрастыру.  |   6 модуль  | 
|   3.  |   Жаңа білімді белсенді меңгертуге оқушылар ды дайындау. Танып білу кезеңі.  |   Сабақтың мақсаты мен міндетін айту. Орта ғасырдағы Қазақстан қалалары жайлы не білеміз? «Мен не білемін?» Стикерге жазып,іл. Мағынаны тану. Алматы қаласы. Класстер құру  |   «Миға шабуыл» Көне қалалар туралы ойларын ортаға салады,Алматы қаласы туралы кластерді қорғайды.Оқушылардың жауабы тыңдалады.  |   6 модуль 2 модуль  | 
|   4.  |   Түсіну кезеңі Оқулықпен жұмыс.  |   1-2 топқа Мәтіннен сұрақтарға жауап беру. 3 -тапсырмадағы жаңа сөздіктерді бірнеше рет қайталап, жатқа жаз. 3- деңгей септік жалғауларын жаз.Топтардың бір-біріне сұрағы. Сөздерге фонетикалық талдау жаса.  |   Оқушылар тапсырма ларды орындайды. Өздерін-өздері ретейді.  |   
  | 
|   5  |   Сергіту сәті.  |   Сергіту сәті.  |   Бейне түсірілім көру  |   
  | 
|   6  |   Білу.Түсіну Жинақтау кезеңі.  |   Өзіңді байқап көр! 99-бет 2- тапсырма.  |   Жеке тапсырмалар оқиды.  |   
  | 
|   6  |   Қабілетті оқушы  |   Сөздерді тәуелде, септе.  |   Тапсырманы орындайды.  |   
  | 
|   7.  |   Сынақ  |   Тест сұрақтары  |   Оқушылар орындайды.  |   
  | 
|   8.  |   Үйге тапсырма  |   3- тапсырма.  |   Күнделіктеріне жазу.  |   6 модуль.  | 
|   9.  |   Жинақтау. лау. Рефлексия.  |   Бүгін не үйрендім? 
  |   Оқушылар стикерлерге ойларын толтырады.  |   6 модуль  | 
|   9.  |   Бағалау.  |   Білімді бағалау  |   Өздерін-өздері бағалау.Кері байланыс жасау.  |   3,7 модуль  |