7


  • Учителю
  • Тақырып: 'Үндестік заңына бағынбайтын қосымшалар'

Тақырып: 'Үндестік заңына бағынбайтын қосымшалар'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Мектептің атауы: №113 Әл-Фараби атындағы жалпы орта мектеп .

Мұғалім: Ханходжаева Ф.А.

Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 5- «А»

Қысқа мерзімді жоспарлау


Күні: 14.03.2015ж

Пәні: Қазақ тілі

Сынып:5- «А»

Сабақтың тақырыбы

Буын үндестігіне бағынбайтын қосымшалар

Сабақтың мақсаты

Оқушылар буын үндестігіне бағынбайтын қосымшаның түрлерінің айырмашылығын ажырата білу

Оқытудың нәтижелері.

Сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді, буын үндестігіне бағынбайтын қосымшаның түрлерінің айырмашылығын ажырата біледі, сабақтың нәтижесінде оқушылар алған білімдерін өмірде қолдана алады.

Негізгі дерек-көздер

Интерактивті тақта, карта, флипчарттар, маркер, стикерлер.

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқытудағы басқару және көшбасшылық , оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Сабақтың барысы

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекілік

тер

Ұйымдастыру кезеңі

3 мин

Ішкі-сыртқы шеңбер болып бір-біріне көңіл айтып, ынтымақ. Атмосфера қалыптастырамын. Әр түрлі жемістердің көмегімен 3 топқа топтастырамын.

Оқушылар сол жемістер арқылы үш топқа топтасады

Әр түрлі жемістер

1.алма

2.алмұрт

3.банан

Үй тапсырмасын сұрау

14 мин

«Ыстық» орындық әдісін пайдаланып үйге тапсырманы сұраймын.

Оқушылар сыни тұрғыдан ойланып, «Ыстық орындық» әдісі бойынша тапсырмаларды орындайды, сұрақтарға жауап береді.

орындық

Жаңа сабаққа дайындық

2 мин

«Кубизм» әдісін пайдаланамын

Үш топ оқушыларына кубик арқылы екі сұрақтан сұрақ қойылады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Электронды оқулық,

Жаңа сабақ

15 мин

«Джигсо» әдісін пайдаланып жаңа сабақтың тақырыбымен таныстырдым.

«Джигсо» әдісі бойынша оқушылар жаңа сабақты бір-біріне түсіндіреді

Оқулық,

Сергіту сәті

2 мин

«Тез жетейік»ойынын пайдаланамын

Оқушылар іс-әрекет арқылы мәреге тез жетеді

Интерактив

ті тақта.

Қорытынды

5 мин

Жаңа сабақты постер арқылы қорытамын

Оқушылар постер жасайды

Флипчарт, маркер, стикер

Кері байланыс

2 мин

БББ стратегиясынан пайдаланамын

Өздерінің ойларын стикерге жазып БББ деп жазылған жазудың астына жапыстырады .

Стикер

Бағалау критерийлерін анықтау

2 мин

Мадақтау арқылы қорытынды жасайды.

Топтар бір-бірін бағалайды.


Үйге тапсырма

1 мин

Тапсырма беру.

Буын үндестігіне бағынбайтын қосымшаларды жалғап 12 сөз жазып келеді

Күнделік

Сабақтағы ой толғанысым: Буын үндестігіне бағынбайтын қосымшалар туралы мағлұмат алып, оның түрлері жайлы білуге зор құлшыныс танытты.Сабақ кезіндегі қиындықтар: Топ арасында оқушылар бір пікірге, ортақ шешімге келуде біршама қиындықтар туындады .Нәтижесі: Бүгінгі алған білімінің мемлекеттік тілде және еліміздің өркендеуі үшін маңызы зор екендігін ұғынды



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал