7


  • Учителю
  • План лессон стади по казахскому языку на тему 'Ойындар'

План лессон стади по казахскому языку на тему 'Ойындар'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қазақстан Республикасының білім және ғылым министрлігі

Заградовка орта мектебі


Қазақ тілі пәнінен 2 сыныпта Лессон Стади әдісі бойынша өткізілген

САБАҚ ЖОСПАРЫ


Өткізген: С.М.Абильжанова

2015 - 2016 оқу жылы

2 -сынып қазақ тілі

Сабақ жоспары

Күні: 27.11

Сабақ: 3

Сабақтың тақырыбы:

«Ойындар»

Сабақтың мақсаты:

5 сөз жаттау. Дыбыстық үндестігін қайталау.

Оқудың нәтижесі:

Ойыншықтар туралы әңгімеледі, сөйлемдер құрады, топта бірігіп жұмыс істеді.

Көрнекілігі:

Тапсырмалар, смайликтер, түрлі-түсті фломастерлер, стикерлер, кітап, ғаламтор, карточкалар, суреттер.

Сабақтың барысы:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Уақыты

1-әрекет

Ұйымдастыру кезеңі



Сәлемдесемін.

Оқушылардың зейінін сабаққа аударамын.

- Бүгін сабақта кім кезекші?

- Сыныпта кім жоқ?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күздің қай айы?

- Қарашаның нешесі?

- Бүгін аптаның қай күні?

Сәлемдеседі.

Оқу құралдарын дайындайды.

Берілген сұрақтарға жауап береді.

3 мин.

2-әрекет

Ынтымақтастық

атмосферасын орнату

Шеңбер құрап, балалар бір біріне сәттілік тілейді.

Оқушылар шеңбер құрап тұрады.. Ойынның ережесін тыңдайды. Тапсырманы орындайды.

5 мин.

Топқа бөлу






Оқушыларды сиқырла дорба арқылы жребий көмегімен топтарға бөлемін. Топтағы оқушыларға міндеттерін естеріне салып, топ мүшелерінің қызметтерін өзара бөлгіземін. Топ ережесін естеріне саламын.

Оқушылар өз орындарына барып отырады, оқушылар міндеттерін өзара белгілеп алады.

3-әрекет

Үй тапсырмасын сұрау



Үйге берілген тапсырманы естеріне саламын.

Сұрақ-жауап арқылы үй жұмысын тексеру.


Оқушылар қолдарын көтеріп, тақтаға шығып, жаттаған сөздерін айтады және сұрақтарға жауап береді.

7 мин.

4-әрекет

Өткен сабақ пен байланыстыру.

Жаңа сабақ.

Миға шабуыл.



Өткен сабақтарда «Менің сүйікті ойыншығым» тақырыбына өткен болатынбыз.

Мына сұрақтарға жауап берейік:

1.Мынау не? Бұл машина

Машина қандай? Машина қызыл

2.Мынау не? Бұл қуыршақ

Қуыршақ кандай? Қуыршақ әдемі

3.Мынау не? Бұл доп

Доп қандай? Доп үлкен

4.Мынау не? Бұл мысық

Мысық қандай? Мысық сүйкімді

5.Мынау не? Бұл аю

Аю қандай? Аю қоңыр


Берілген сұрақтарға жауап береді. Өтілген тақырыптарды пысықтайды.

5 мин.

5-әрекет

Таныстырылымдайындау.




Әр топқа жеке парақта сөздік пен мәтін беріледі. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

Сөздік:

Дөңгелек - круглый

Ойын - игра

Аула - двор

Түс - цвет

Әдемі - красивый

1 топ «Машина»

2 топ «Қуыршақ»

Оқушылардың топ ішіндегі міндеттерін орындауын қадағалаймын, бірігіп жұмыс істеуге шақырамын.

Әр топ өз тапсырмалары бойынша таныстырылым дайындайды және қорғауға дайындалады.

10 мин.

Таныстырылымды қорғау


Оқушыларды тақтаға шақырамын.

Әр топ өз таныстырылымы аясында әңгімелейді.

6-әрекет

Сергіту сәті


«Қызыл өрік» әнін қосып, балаларды билеуге шақырамын.

«Қызыл өрік» биін билейді.

3 мин.

7-әрекет

Сөйлем құрастыру


Сөйлем құрастыру

І топ - «Доп»

ІІ топ - «Аю»


Әр топ сөйлем құрастырады.

3 мин.

8-әрекет

Ойды қорыту


Осы сабақ барысында сендерге қандай ойлар ұнады, қандай сөйлемдер естеріңде қалды, соларды айтып көрейік.

Сабақта айтылған сөйлемдерді айтып, әңгімелейді.

3 мин.

9-әрекет

Үй тапсырмасы

74 бет 6 тапсырма

Сөзжұмбақты шешу

Күнделіктеріне тапсырманы жазады.

2 мин.

10-әрекет

Бағалау

Смайликтерді санап бағалау.

Балалар смайликтерін санайды.

3 мин.

11-әрекет

Рефлексия

Смайликтерді ағашқа жапсырады.


1 мин.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал