7


  • Учителю
  • Қысқа мерзімді жоспар 'Еңбекқор жәндіктер'

Қысқа мерзімді жоспар 'Еңбекқор жәндіктер'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспар

Сыныбы

Күні

Сабақтың тақырыбы

Еңбекқор жәндіктер

Мақсаты


Сұрақ-жауап арқылы мәтінді түсініп,жаңа сөздермен танысып,сөз тіркесін,сөйлем құрауды үйрену.

Күтілетін нәтиже




А. Сөйлем еркін құрастыра біледі

В. Сұраққа жауап беріп, мазмұндайды.

С. Тақырыпқа байланысты ойларын білдіреді.

Керекті жабдықтар

АКТ мүмкіндігі, стикерлер немесе бағдаршам, түрлі түсті қағаздар.бағалау парақшалары


Қолданылатын әдіс - тәсілдер

Сұрақ- жауап, сыни ойлау стратегиялары, жеке, жұптық, топтық жұмыс. . Блум таксономиясы бойынша жоғары,төмен дәрежелі сұрақтар.Бағалау стратегиялары: бағдаршам,өзара бағалау,өзін-өзі бағалау,

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

15 минут.


1.Оқушылармен амандасады.

2.Ынтымақтастық атмосферасы.

Әрбір күн-таңертең басталады.

Біз ойнауға тиіспіз Ол үшін менің көрсеткенімді сендер қайталайсыңдар. "Көбелек жаттығуы"

Таңертең көбелек оянады,тартылады,

Қанаттарын бұлғады,

терең тыныс алды,

Азғана айналып,барлығына күліп, Қайта гүліне оралды.

2.Жәндіктер,жануарлар атаулары жазылған қағаздарды алу арқылы топқа бөлінеді. Көбелек. Тиін.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

Сағат тілімен дәптерлерін тексереді.(Үй тапсырмасын)

Өзара бағалау әдісі .



Мұғаліммен амандасады.

Оқушылар қайталап,жасайды.

Сабаққа дайындалады. Топқа бөлініп отырады.

Топ басшысы сайланады.



Оқушылар қайсысы жабайы жануар,қайсысы жәндік екенін айырып топқа бөлінеді.

Сурет салу арқылы өзара бағалайды. (стикерге салып дәптерлеріне жаспырады)

(Бұл әдіс бастауыш сынып оқушылырының жас ерекшелігіне сай алынды.)

"5"-күн суреті

"4"-гүл суреті

"3"-бұлт суреті

Тұсаукесер



5 минут

Ой қозғау.

Интербелсенді тақтадан видеоролик көрсетіліп,жоғары,төмен дәрежелі сұрақтар қою арқылы тақырыпты ашу.

Бұл көріністен жәндіктің қандай түрлерін көрдік? Ол жәндіктер не істеп жүр? Сонда бұл жәндіктерді қандай жәндіктер дейміз?

- Жарайсыңдар балалар сонда біздің тақырыбымыз Еңбекқор жәндіктер.

Енді біз осы тақырыпты меңгеру үшіін табыс критерийесіне бағынатын боламыз.



Оқушылар өз ойларын айтады.

Еңбекқор жәндіктер



Табыс критерийі.

1Тапсырмаларды орындау барысында сөз тіркесін құрасытыра аламын

2. Сұрақтарға жауап беріп, мәтінді мазмұндап айтамын.

3.Өмірмен байланыстырып,әңгімелей аламын.

.

Негізгі бөлім

20 минут

1. "Ойлан,бірік,бөліс." әдісі арқылы жаңа сөздермен, мәтінмен жұмыс жасайды. Топтар мәтін бойынша бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді.

Дәптерге мәтіннен көптік жалғауы бар сөйлемдерді теріп жазу.

Тақырып бойынша әңгімелейді

Өзін-өзі бағалау әдісімен бағаланады. (Оқушылар алдына бағалау парақшалары таратылады)

3-Жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқу.

Деңгейлік тапсырмалар.

А. 4-жаттығудағы сәйкес тіркесті табады.

В. 2-жаттығуды аударады, (І-топ ара туралы,ІІ-топ құмырсқа туралы)

С. 4-жаттығудағы сөз тіркесін пайдаланып, сөйлем құрастырады.




Жеке, жұптық,топтық жұмыс жүргізеді. Оқушылар сөздерді оқиды, сөйлемдер құрастырады.

Әр топ оқушылары үш сөйлемнен оқиды.

Мәтін бойынша топтар бір-біріне сұрақтар қояды.

Оқушылар мәтіннен көптік жалғауы бар сөйлемдерді теріп жазады.

Дарынды оқушы

Тақырыпты Өмірмен байланыстырып,ойларын жеткізеді.

Оқушының өзін-өзі критерий арқылы бағалауы.

Кестедегі ұпай санын дөңгелектеп белгілейді

Оқушының аты-жөні





критерийлер



Ұпай

1

Сұрақтар қоя білдім

0

1

2

3

2

Сұраққа жауап бере алдым

0

1

2

3

3

Әңгімеледім

0

1

2

3

4

Сөйлем құрай алдым

0

1

2

3

5

Жалғауды таба білдім

0

1

2

3

6

Еңбекқор жәндіктерді білдім

0

1

2

3

7

Өз ойымды жеткіздім

0

1

2

3



Жалпы ұпай саны

15 ұпай

"5"

Сен өте жақсы орындадың!

13-14 ұпай

"4"

Сен жақсы жұмыстандың!

11-12 ұпай

"3"

Сен жарадың!

Жеке оқиды, жақсы мәнерлеп оқыған оқушы топта оқиды.Тыңдайды. Ойларын айтады. Еңбек туралы мақал - мәтел айтады.

Қолпаштау,мадақтау.



Тапсырмаларды орындайды,оқиды.

Қолпаштау.

Қорытынды

5 минут

Бекіту: Блум таксономиясының өлшемдеріне сай келетін сұрақтар беру.

-Бүгін сабақта не туралы айттық? ( Білу)

-Әңгіме неге "Еңбекқор жәндік деп аталған? (Түсіну)

-Жәндіктер неге тынымсыз еңбек етеді? (Қолдану)

-"Еңбекқор" деген сөзді қалай түсінесің? (Талдау)

-Жарайсыңдар! Өте дұрыс айттыңдар, балалар!

Бағалау: Сабақ критерийлеріне сәйкес бағаланады.

Кері байланыс: мадақтау сэйндвичі

Сабақтың жүргізілген күні

Мен үшін ең қиын жаттығу

Сабақ үстінде мен не түсіндім

Бәріненде маған мына жаттығу ұнады

Келесі сабақта мен былай істер едім

Мұғалімге мынадай ұсыныс

Үйге тапсырма: Жаңа сөздер жаттау. 113 бет. 3- жаттығу мәнерлеп жаттау

Дарынды оқушыға Жәндіктердің бір түрі құстар тақырыбына презентация жасап келу.



Қойылған сұрақтарға тез жауап беріледі.



Бағдаршам әдісімен бағаланады.



Топ басышысының бағалауы

Топ мүшелерінің аты жөні

Үй жұмысы

Мәтінмен жұмыс

Оқулық арқылы тапсырма орындау

Әрекет кестесі

Қорытын

ды

1

2

3

4

5

6



Кері байланыс

Сабақтан алған әсерлері жайында кері байланыс парағын толтырады.



Үй тапсырмасын жазып алады



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал