- Учителю
- ҚАзақ тілі. Біздің аулада. 2 Сынып.
ҚАзақ тілі. Біздің аулада. 2 Сынып.
Сабақтың тақырыбы: Біздің аулада
-
Сабақтың тақырыбы біздің аулада
Сабақтың мақсаты: Тақырып б/ша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту.
Жетістік критерийлер:
С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір - бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі дерек көздер: оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақ кезеңдері
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың
іс-әрекеті
Дерікті көздер
1.Ұйымдастыру кезеңі:
3 мин
1. Амандасады.
2. Психологиялық дайындық.
3. Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді.
-Бүгін сынып түгел ме?
-Сабаққа дайындық қандай дәрежеде?
4. Үй тапсырмасын тексереді:
5. Ыстық орындық/өткен жаңа сөздер
Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады.
Амансын ба, Алтын күн!
Амансын ба, Көк аспан!
Сабағымызды бастаймыз,
Жалқулықты тастаймыз.
Берілген үй тапсырмасын айтады, бір-бірін тыңдайды
Оқулық.
Қазақ тілі.
2- сынып.
А.Қайырбекова.
Алматы «Атамұра» 2013
Кіріспе бөлімі.
Қызығушылықты ояту.
Білу
3 мин
Интербелсенді тақтада:
76-бет 1-т-ма
суретт көрсетіледіжазылған:(жаңа тақырыпты ашу мақсатында)
-Сенің аулаң да балалар ойнайды ма?
- Қалай?
- Сені не таңғалдырды?
- Жұптасыңнан сұрашы?
Презентация көру/ауладағы ойын түрлері
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
жұптасымен сұхбатқа түседі
презентация
Мағынаны тану
Түсіну
5 мин
Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады.
Сөздік:
жақсы көремін
сүйікті
футбол алаңы
топтасып ойнау
Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады.
Мультимедиалық құрал. Қазақ тілі. 2- сынып.
А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013
Қолдану
18 мин
Инсерт әдісі.
Оқушыларға мәтінді береді,тапсырмалармен таныстыру.
Біздің аула бар. Аулада біз ... ойнаймыз. ...
77-бет 2-т-ма
77-бет 3-т-ма
78-бет 5-т-ма
Сергіту сәті
Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.
Оқушылар өзін, жұбын тексереді.
Бейнероликтегі жаттығуды қайталайды
Мәтін таратылады
Бағалау парағы
Талдау
8 мин
5 сұрақ әдісі.
78-бет 4-т-ма
Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.
Оқулық.
Қазақ тілі.
2- сынып.
А.Қайырбекова.
Алматы «Атамұра» 2013
Жинақтау
5 мин
Жиынтық (суммативті) бағалау
Тест жұмысы.
6-модуль.Менің сүйікті ойыншығым
Әр оқушы тест сұрағына жауап береді. Жауаптармен алмасып, жұптарын тақтадағы кілт арқылы тексереді.
Интерактивті тақта.Тест сұрақтары.
Тақтада тест кілті /пердемен жабық болады
Бағалау
3 мин
Оқушылардың бағалауын тыңдайды.
Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.
Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.
Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі.
стик
Сабақтың әдіс- тәсілдері: «Ыстық орындық» әдісі, «5 сұрақ» әдісі