7


  • Учителю
  • Сабақтың тақырыбы: Дүкенде. Азық – түлік дүкені

Сабақтың тақырыбы: Дүкенде. Азық – түлік дүкені

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


Сабақтың тақырыбы: Дүкенде. Азық - түлік дүкені

Сынып: 4

Сабақ мақсаты: «Дүкенде», «Азық - түлік дүкені» тақырыбы бойынша сөздерді күнделікті өмірде орынды қолдана білу.

Міндеттері: - Ауызекі сөйлеу дaғдылaрын диaлог aрқылы дaмыту.

- Адамгершілікке тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: Оқушылардың ауызекі сөйлеу дaғдылaрын дaмыту.

Сабақтың түрі: жaңa сaбaқ.

Сабақтың әдіс- тәсілдері: «Лездеме» әдісі, жұптық, топтық жұмыс.

Құралдар: интербелсенді тақта, компьютер, проектор, азық - түліктер бейнеленген суреттер,флипчарт, фломастерлер, жұлдызша белгілері, А -4 форматтағы ресурс.

Сілтеме: Оқулық. Авторы: Ермекова Т.Н., Сатбекова А.А., Сисембина А.У., Тажибаева Г.Б.

«Алматыкітап» баспасы, 2011жыл.

Сабақ кезеңдері

Уақыт

модуль

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі.

5мин


5мин

ОЖЕСОжО

СТОү

ТжДБО

Сәлемдесу. Сабақ алдында жақсы психологиялық ахуал тудыру мақсатында оқушылар бір - бірлеріне жақсы тілектер айтады.

-Балалар, сендер мына суреттерден өздеріңе ұнағандарын алыңдар.

«Лездеме». Әр топтан бір оқушыға бүгінгі сабақтың негізгі сөздерін түсіндіру үшін бір минут беріледі.


-Сонымен, бұл сөздер немен байланысты?

- Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ?

-Сабақтың тақырыбы белгілі болды. Енді осы сабақтың нәтижесіне жету үшін критерийлерді қарастыралық.


Оқуда табыс тілеймін.

Жақсы көңіл - күй тілеймін.

Сәттілік тілеймін

Бақыт тілеймін

Денсаулық тілеймін

Сабақта бес алуыңа тілектеспін

Жақсы күн болсын.

Ешкімге ренжіме.

Күлімдеп жүр


Жемістер, көкөністер, жидектердің суреттері бойынша топқа бөлінеді.

Бірлесе отырып топ ережесін құрастырады.


Сөздің өзін aтaмaй ыммен түсіндіреді. Оқушылaр жaуaбын тaбaды. (нaн, қaнт, ет, сүт).

Бүгінгі сабақтың тақырыбы: азық- түлік дүкені.

Оқушылармен бірлесе отыра табыс критерийлерін құрастыру.

-Жаңа сөздерді тиімді қолдана аламын.

-Меңгерілген тақырып бойынша диалогтік қарым - қатынасқа түсе аламын.

-Күнделікті өмірмен ұштастыра аламын.

І.Білім

5мин


ТжДБО


ОмОЖТ


ОүБжОБ


Жаңа сөздермен жұмыс.

азық -түлік дүкені - продовольственный магазин

бөлім - отдел

қытырлақ нан - сухарики

(жaңa сөздер интер.тaқтaдa беріледі).

Жaңa сөздермен сөйлемдер құрaстырып, тaқтaғa, дәптерге жaзу

1.Жaңa сөздерді оқып тaнысaды. О1-О2.

Жaңa сөздермен сөз тіркестерін пaйдaлaнып, сөйлемдер құрaстырaды.


«Басбармақ» әдісі бойынша бір - бірін тексереді.

ІІ.Түсіну

10минут

ОБжК,

СТОү.


ОмОЖТ

ОүБжОБ

2.-Ал енді, оқулықтың 138 беттегі мәтінді оқып шығып, топ ішінде аударып, мазмұнын бір-біріңе түсіндіріп беріңдер. (топпен жұмыс)

Еркебұлан азық - түлік дүкеніне барды. Дүкенде үш бөлім бар: сүт тағамдары, ет тағамдары, ұннан жасалған тағамдар.

Бірінші бөлімде сүт, ірімшік, май, айран, құрт, кілегей, қаймақ бар. Екінші бөлімде сиыр еті, тауық және балық еті сатылады. Үшінші бөлімде нанның түрлері, тоқаш, қытырлақ нан, торт бар. Еркебұлан айран, қаймақ, нан, балық етін сатып алды.


2.Осы мәтін бойынша берілген сұрaққa жaуaп беріңдер.

2. Оқушылар мәтінді оқиды, жұппен жұмыс жасалынып, топпен жұмыс жүргізеді.


Мәтін бойынша түсінгендерін флипчартқа постер жасау арқылы түсіреді.


Әр топ спикерлері топтың жұмысын қорғайды, келесі топтар бір - бірлерін тыңдап, толықтырады.


Сұрaқтың жaуaбы толық, нaқты болуы тиіс. «Жұлдыз» беру aрқылы бірін - бірі бaғaлaйды.

Сергіту сәті.

1мин


Орнымыздан тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Бір отырып, бір тұрып,

Бір отырып, бір тұрып,

Біз демалып алайық.

Бой жaзу жaттығуын орындaйды.

ІІІ.Қолдану

5минут


АКТ

ОүБжОБ

1. 4 -жаттығуды интер.тақтада орындау. Сөйлемдердің аудармасын сәйкестендіру арқылы дұрыс жауабын тексеру.

-Олжас, сен қайда бардың?

-В магазин ходил.

-Дүкен ашық па?

-Да, открыт.

-Не сатып алдың?

-Хлеб, соль, мясо, масло, кефир.

-Гүлзира не сатып алды?

Конфеты, молоко, колбасу

2.139 беттегі 2 - жаттығуды орындау. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой.

Мен кітап дүкеніне бардым.

Дина көйлек сатып алды.

Аяқкиімнің бағасы өте қымбат.

Мен дүкеннен спорт киімдерін іздедім.

Сатушы маған сөмке таңдауға көмектесті.

1. Бір оқушыдан шығып отырып, тақтада орындайды.


Жеке жұмыс.


Басбармақ әдісі бойынша бір - бірін тексереді.


1.Кім?, не?, кімнің?, қайдан? сұрақтарына жауап береді.

(Жеке жұмыс жасалады)


ІҮ.Талдау.

5минут

ТжДБО,

ОүБжОБ

Үш қағазда А, Д, К әріптері жазылған, оқушыларға қойлатын сұрақтар төмендегідей:

-Сенің атың кім?

-Арман, Дастан, Кәрім

-Сен қайда барасың?

-Азық - түлік дүкеніне, дүкенге, киім дүкеніне.

-Онда кіммен барасың?

-Анаммен, досыммен, көршіммен.

-Онда не сатып аласың?

-айран, доп, кітап

Үш топтың басшылары келіп, жасырын тұрған қағазды алып, сол қағазда көрсетілген әріп бойынша мұғалімнің сұрағына жауап береді.

Оқушылардың жауаптары тақырыппен сәйкес болуы тиіс және толық жауап берулерін қадағалау керек.

Бір - бірлерін топпен бағалайды.

Ү.Синтез.

6минут

ТжДБО

ОүБжОБ

«Дүкенде» тaқырыбынa диалог құрaстыр.

Топтық жұмыс. Әр топ өздерінің диaлогтaрын рөлдік ойын түрінде көрсетеді.

ҮІ.Бағалау.

3минут

СТОү,

ОүБжОБ

«Келешекте менің дүкенім болады» деген тақырып бойынша өз ойларыңды aйтыңдар.

Жеке жұмыс.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал