- Учителю
 - Ашық сабақ Сан есімнің емлесі
 
Ашық сабақ Сан есімнің емлесі
| 
       Сабақ: Сан есімнің емлесі (40)  | 
       Мектеп: М.Маметова атындағы орта мектеп  | ||||||
| 
       Мерзімі: 14.12.15.  | 
       Мұғалімнің аты-жөні: Айтжанова Шолпан Мухаметжановна  | ||||||
| 
       Сынып: 6 «а»  | 
       Сабаққа қатысқандар:  | 
       Сабаққа қатыспағандар:  | |||||
| 
       Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:  | 
       Сан есімнің емлесінің ерекшеліктері, қызметі туралы түсінік беру, сан есімнің түрлері бойынша алған білімдерін анықтау мақсатында топтық жұмыс ұйымдастыру  | ||||||
| 
       Сабақ мақсаты:  | 
       Барлық оқушы: Сан есімнің емлесі туралы, қызметі туралы түсінеді  | ||||||
| 
       Оқушылардың басым бөлігі: Сыни тұрғыдан ойлау модулін негізге ала отырып, оқушылардың ой-өрісі, танымдық қабілеті дамиды  | |||||||
| 
       Кейбір оқушылар: Сан есімнің емлесі туралы біледі, өздігінен қолдана біледі. Тест, әртүрлі тақырыптық тапсырмаларды, мақал-мәтелдерді біледі 
  | |||||||
| 
       Тілдік мақсат:  | 
       Оқушылар орындай алады: Сөйлем ішінде сан есімнің емлесін қолданып, сөйлем құрай алады  | ||||||
| 
       Негізгі сөздер мен тіркестер: Сан есімнің емлесі  | |||||||
| 
       Сыныптағы диалог \ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Айтылым, жазылым  | |||||||
| 
       Талқылауға арналған тармақтар: 1. Сан есімнің емлесі деп нені айтамыз? 2. Ол не үшін қажет?  | |||||||
| 
       Алдыңғы оқу:  | 
       Сан есім  | ||||||
| 
       Жоспар  | |||||||
| 
       Жоспарланған уақыт:  | 
       I Ұйымдастыру кезеңі 5 мин. Сабаққа дайындық Сабақты ұйымдастыру Оқушының көңіл-күйін реттеу Топқа бөлу II Қайталау 5 мин. Үй жұмысын тексеру III Оқушының іс-әрекеті. 15мин. А) Тақырыпты меңгеру Ә) Оқулықпен жұмыс жүргізу Б) Дәптермен жұмыс. В) Постермен жұмыс IV Бекіту 10 мин А) Бекіту Жеке жұмыс Ә) Сергіту сәті Тақтамен жұмыс V Қорытындылау 5 мин А) Бағалау Б) Кері байланыс VI Үйге тапсырма беру 5 мин  | 
       Ресурстар  | |||||
| 
       Сабақтың басталуы: 10 мин.  | 
       І Ұйымдастыру 5 мин. А) Амандасу, оқушыларды түгендеу Ә) Психологиялық дайындық Б) Топқа бөлу (Берілген сандар бойынша мақал-мәтел айту) ІІ Қайталау 5 мин. А) Үй жұмысын тексеру «Өрмекші» әдісі бойынша  | 
       Әдемі әуен  | |||||
| 
       Сабақтың ортасы: 25 мин.  | 
       Негізгі бөлім: А) «Джигсо» әдісімен ережені меңгеру Ә) Оқулықпен жұмыс жүргізу. 130-жаттығу (Ауызша, жұптық жұмыс) Б) Дәптермен жұмыс. 128-жаттығу (Жазбаша) В) Постермен жұмыс. (Сөзжұмбақ шешу) </ Қалыптастыру: Жеке жұмыс көмегімен оқып білгенін түсінуге мүмкіндік беру. (Семантикалық карта, ребус құру, теңге санау) Бекіту: Тақтамен жұмыс. «Қатесін түзет» ойыны арқылы  | 
       
 
 Кітаптар 
 
 Жеке үлестірмемен жұмыс 
  | |||||
| 
       Сабақ аяқталуы: 10 мин.  | 
       Сабақтың аяқталуы: А) Бағалау, ынталандыру 1. «Жарайсың, Басбармақ!» 2. «Отшашу» 3. Өзін-өзі бағалау «Геометриялық фигуралар» 4. Топпен бағалау Б) Кері байланыс «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» Үйге тапсырма: 131-жаттығу  | 
       Стикерлер  | |||||
| 
       Қосымша ақпараттар: әдеби кітаптар оқу  | |||||||
| 
       Саралау: Оқушыларға қандай қолдау көрсете аласыз? Оқушы мүмкіндігіне шек бар ма? 
  | 
       Бағалау: Оқушының алған білімін көруді қалай жоспарлайсыз? Мадақтау Формативті бағалау  | 
       Пәнаралық байланыс: Орыс тілі 
  | |||||
| 
       Кері байланыс: Сабақ \ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы көңіл-күй қандай болды? Берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?  | 
       Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы осы сабаққа сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз  | ||||||
| 
       
  | |||||||
      
  | 
       1. 2. 1. 2. 
 
 
 
 
 
 
 
  | ||||||