7


  • Учителю
  • Адал дос 6 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары

Адал дос 6 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі: Г.С.Байгулова

Сынып: 6

Тақырып; «Адал дос»

Сілтеме: оқулық,6 сынып,Алматы «Атамұра» 2011 Т.М. Артыкова, А.С. Жаканбаева, М.Х. Толеуова

Мақсат; Бұрын алған ақпаратты еске түсіре отырып,дос,достық құндылығы туралы білімдерін кеңейту,тақырып бойынша өзара әңгімелесуге,.әңгімелеу барысында өз ойын жеткізе білуге үйрену.Сабақта алған жаңа ақпаратты өмірде қолдана алуға бейімдеу.Жеке,жұппен,топта жұмыс істеуге дағдыландыру.

Күтілетін нәтиже; Тақырып бойынша ұсынылған ақпараттан негізг3 ойды іріктей алады.Алған ақпаратты сабақ барысында қолдана алады.Диалог,монолог арқылы өз ойын жетік жеткізе алады.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Құрал-жабдықтар;Интербелсенді тақта,флипчарт,маркер,қима қағаздар.



«Елес жетелеу» әдісі АКТ

Күй,өлең

Топтық,жұптық



1 мин

«Адал дос» өлеңі оқылады

Дұрыс отырып,қолдарын үстелге қояды,бастарын түсіріп,көздерін жұмып,ойға кетеді, өлеңді зейін қойып тыңдайды

Өлеңнің мазмұнын түсіну



ІІІ Жаңа сабаққа көшу

(білу,түсіну)

«Миға шабуыл»

2 мин

-Осы өлең кім туралы?

-Адал дос дегенді қалай түсінесіңдер?

-Адал болуға ұмтылу адамға не үшін керек?

-Адал болу кез келген адамның қолынан келе ме?Неліктен?

-Адал болу оңай ма?

-Адал болудың адам өміріндегі маңыздылығын мысал арқылы түсіндіріңдер.

Сұрақты мұқият тыңдап алып жауап береді.

Сұраққа толық жүйелі түрде жауап беру

СТО





Дарынды және талантты





Жаңа тәсілдер

(диалогтік оқыту)

1 тапсырма

(қолдану»

Мәтінмен жұмыс

3 мин

Мәтін таратамын

Мәтінмен танысады

Мәтіндерін

мұқият оқиды.

Мәтіннің мазмұнын ашады,талдайды,

Жинақтайды.Постерға мәтіннің мазмұнын ашатын суреттер салады.Салыстырады және қорғайды.











Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады.Бір-біріне түсіндіреді.Ойларын жүйелейді.

СТО

Көшбасшылық және басқару

Жас ерекшелік

Талантты және дарынды

Бағалау

«Екі жұлдыз,бір тілек»



Жұмыстың екі ұнамды жағы және бір ұсыныс тілек ретінде





Формативті бағалау

2 тапсырма

Сұрақ-жауап жұптық,тотық



Бақылау,анализ жасау «Адал болудың адам өміріндегі маңыздылығы неде» Себебін дәлелдеу

Жұпта,топта сұрақты талқылайды.Отақ жауап шығарады.Бір спикер сұрақтың жауабын дәлелді түрде айтады.

Адам өмірінде адалдықтың маңызын түсінеді.



Бағалау

Жест арқылы











Сергіту сәті

«Қара жорға»



Қимылдарды қайталайды







3 тапсырма



Зерттеушілік әңгіме,Кохлбергтің өнегелі даму теориясы

15 мин

«Жақын дос», «Сыныптастар» мәтінін таратамын.

Бақылаймын.

Әңгімені талдайды өз пікірлерін айтып дәлелдейді, сұхбаттасады.ой жүгіртеді.Бір-біріне сұрақ қояды.

Әңгіменің шешімін табады

Рөлдік ойын

Сұрақ қоя алады.өз пікірін дәлелдемелер арқылы дәлелдей алады,рөлге кіруге дағдыланады.

Өмірлік тәжірибеде қолдана алады.

СТО





Жаңа әдіс-тәсілдер

(диалогтік оқыту)





Дарынды және талантты

Көшбасшылық және басқару

Жас ерешеліктеріне сәйкес



Бағалау

Бағалау критерийлері

1 мин

Бағалау критерийлерін

таратамын

Оқушылар өз-өздерін бағалау

Критерийлері

арқылы бағалайды..





ІҮ Сабақты қорытындылау

(жинақтау)

Жеке,жұптық,топтық

3 мин

Бақылау.Деңгейлік тапсырмаларды тарату.

А.Досың туралы өлең шығар немесе эссе жаз.

Б.Досыңның электронды поштасына хат жаз немесе «Қала әкімінен» досы жайлы интервью ал.

С.Екі досыңның айырмашылығы мен ұқсастығын ВЕНН диаграммасына сал



Талантты және дарынды

Бағалау

Оқушылар өзін-өзі бағалайды.

1 мин



Бағалау критерийлері бойынша оқушылар өздерін өзі бағалайды.





Ү Үйге тапсырма



1 мин



Д.осыңа хат жаз





ҮІ Рефлексия

«Білім ағашы»әдісі кері байланыс

1 мин

Бақылайды

Оқушылар сабақ барысында не үйренгендері,не білгендері,не түсінгендері,не ұнағанын жапыраққа жазады

Сабақ барысында оқушылардың не меңгергені,тәжірибеге

Не енгізгені анықталады.

Жаңа әдіс-тәсіл









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал